YENİ IPAD ABD VE BAZI ÜLKELERDE PİYASAYA SÜRÜLDÜ

Apple’ın üçüncü nesil tableti iPad’e sahip olmak isteyen binlerce kişi dün gece Apple mağazalarının önünde sabahladı.

Bölgesel - 17-03-2012 20:05

YENİ IPAD ABD VE BAZI ÜLKELERDE PİYASAYA SÜRÜLDÜ

Teknoloji devi, son iPad ürününü Amerika dışında, İngiltere, Kanada, Avustralya, Almanya, Fransa, İsviçre, Japonya, Hong Kong ve Singapur’da satışa çıkardı.

 

Apple’ın geçtiğimiz günlerde tanıtılan yeni tabletinin fiyatı değişmedi. iPad’in en ucuzu 499 dolar, 4G şebekesine bağlanan en pahalı modeliyse 829 dolardan satacak.

 

Yeni iPad’de monitör çözünürlüğü ve işlemci hızı eskisinin iki katı. Yani 2048’e 1536 piksel çözünürlüğe sahip özel Retina ekranına sahip monitör, video ve fotoğrafları daha ayrıntılı görüntüleme özelliğine sahip. Ayrıca çiftYeni tablet, ayrıca yüksek tanımlı video kaydedebiliyor. Bununla birlikte özellikle 4G bağlantı ve gelişmiş bluetooth teknolojisi, yeni iPad’in daha hızlı veri göndermesini sağlayabilecek.

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Apple, küresel bilgisayar pazarının yüzde 60’ına sahip ve yeni iPad modelinin bu payı yükseltmesini umuyor. Şirket tüm dünyada 55 milyonu aşkın tablet bilgisayar sattı.

 

Mali uzmanlar Apple’ın yalnızca piyasaya çıkışının ilk gününde bir milyondan fazla yeni iPad satacağını tahmin ediyor.

 

Öte yandan Apple’ın hisseleri de New York borsasında rekor seviyede yükseldi. Şirketin hisseleri 600 dolara dayanmış durumda.

 

 

Advert Advert Advert
Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
20 il için şiddetli yağış uyarısı: Sel tehlikesi devam ediyor

20 il için şiddetli yağış uyarısı: Sel tehlikesi devam ediyor

29-06-2022 - Bölgesel

MHP'DE İŞLER ÇIRINDAN ÇIKTI

MHP'DE İŞLER ÇIRINDAN ÇIKTI

11-07-2015 - Bölgesel