İSTANBUL'DA ZAMAN DURUYOR

Ispartakule bölgesinin en büyük projesi olarak farklı mimari yapısıyla öne çıkan konut ve yaşam projesi 1stanbul, Ekim 2011 ortasına kadar “halden anlayan ödeme planıyla” konut teslimine kadar hiçbir ödeme yapmadan ev sahibi olma olanağı sunuyor.

Emlak - 26-09-2011 11:38

İSTANBUL'DA ZAMAN DURUYOR


Doğu İnşaat, Precast, Tuna GYO ve Üstünler Yapı ortaklığında kurulan 1stanbul Projesi; İcra Kurulu Üyeleri Adnan Akyüz ve Halil Ege’nin ev sahipliğinde, İstanbul’da yapılan bir toplantıylaa tanıtıldı. Yaşam alanlarına ilişkin özelliklerinin ve farklı cephe tasarımlarının yanı sıra özel ödeme planıyla da öne çıkan 1stanbul, Ispartakule bölgesinin en dikkat çekici projelerinden biri. Ispartakule’nin girişinde kurulan 1188 konutluk 1stanbul’da şu ana kadar 400 konut satıldı. Ekim 2012’de tamamlanacak 1stanbul’dan ev almak isteyenlere Ekim 2011’in ortasından konut teslimine kadar hiçbir ödeme yapmadan, işsizlik sigortası ve dekorasyon kredisi olanakları sağlayan ödeme planı “halden anlayan ödeme planı” olarak tanımlandı.
Halden anlayan, yatırımcıyı şaşırtan ödeme modeli
Konut almanın pek çok aile için zor ve sabır isteyen bir süreç olduğunu dile getiren 1stanbul Projesi İcra Kurulu Üyesi Adnan Akyüz,  “halden anlayan bir ödeme planı” oluşturmak için güçlerini birleştirdiklerini belirterek, “İşsiz kalma riskinden, ödemeler başlamadan ikinci el devir imkanına kadar pek çok konuya çözüm getirmeye çalıştık” dedi. Buna göre, 1stanbul Projesi’nin lansmana özel ödeme planından faydalanarak, 2011 Ekim ayının ortasına kadar konut alanların işsiz kalması durumunda kredi taksitleri 12 ay boyunca işsizlik sigortası kapsamında ödenecek. Arzu edenler taşınma ve yeni eşya maliyetlerini de dekorasyon kredisi kapsamına alabilecek. Mevcut konut kredilerinde alınan hayat sigortası maliyetinin yüksek olmasını göz önünde bulunduran 1stanbul Projesi, “halden anlayan ödeme planı”nda sigorta zorunluluğuna da yer vermiyor.

Konut satışlarının 102 bin TL’den başladığı 1stanbul Projesi’nde yatırımcılar da unutulmadı. Ödemeler başlamadan alınan dairelere ikinci el devir olanağı sağlandı.
Yüzme havuzundan, buz pistine sosyal tesis çeşitliliği
İstanbul’un yeni konut bölgelerinden Ispartakule’de, TEM çıkışında yer alan ve içinde farklı konut tiplerini barındıran 15-17 katlı, 11 bloktan oluşan, yüzme havuzundan buz pistine kadar pek çok sosyal tesisi içinde barındıran 1stanbul’un yüzde 85’i yeşil alandan oluşuyor. Projeye ilişkin bilgiler veren İcra Kurulu Üyesi Halil Ege, her yaş ve tercihe hitap eden sosyal imkanlara da önem verdiklerini belirterek, “Şehrin tüm imkanlarını bünyesinde barındıran 1stanbul projemizde 1300 metrekarelik sosyal alanımız mevcut. Artık hemen her projede yer alan havuz, fitness salonu, sauna gibi tesislerin yanı sıra; buz pistinin de yer alması 1stanbul’u farklı kılan özelliklerden sadece biridir” dedi.

 

 

 

 

 

BOĞAÇ YÜZGÜL / EGEMEN GAZETESİ

 

 

Advert Advert Advert
Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
Uzman öğretmenlik sınav sonuçları açıklandı

Uzman öğretmenlik sınav sonuçları açıklandı

24-11-2023 - Emlak

Dağgez bugün Tokat’ın Erbaa ilçesinde

Dağgez bugün Tokat’ın Erbaa ilçesinde

30-10-2022 - Emlak