Sivas'ta Dilencilerin Günlük Hasılatı Dudak Uçuklattı

Sivas’ta son günlerde artan dilencilere yönelik zabıta ekiplerinin denetimlerini artıracak. Zabıta Müdürü Nuri Çayır, dilencilerin günlük 2 ile 5 bin lira arasında para topladığını belirterek, dilencilere göz açtırılmayacağını söyledi.

Sivas - 21-05-2024 01:06

Sivas'ta Dilencilerin Günlük Hasılatı Dudak Uçuklattı

Sivas Belediyesi Zabıta Müdürü Nuri Çayır, düzenlediği basın toplantısında, ülkenin birçok ilinde olduğu gibi kentte de son dönemde artan dilenciliğin halkın huzurunu ve vicdanını rahatsız edecek seviyeye ulaştığını ve bu durumun bir meslek haline geldiğini söyledi.

Ortaya çıkan görüntünün şehrin imajını da olumsuz etkilediğini belirten Çayır, "Toplumu derinden rahatsız eden ve sosyal kökleri itibarıyla çeşitlilik arz eden bu problemle mücadele hem çok yönlü hem de çok aktörlü olmalıdır." dedi.

Dilenci sorununun çözümü noktasında emniyet teşkilatının katkı ve desteklerinin önemli olduğunu vurgulayan Çayır, "Hem kamu hem de toplum olarak birlikte çaba gösterdiğimizde hızlı ve kalıcı sonuç alınabileceğinin bilinmesi gerekir." diye konuştu.

Çayır, dilencilerin yoğun olarak bulunduğu yerlerde denetimlerin artırılacağını dile getirerek, "Geçtiğimiz hafta dilencilere yönelik yapılan uygulamalarda el konulan maddi kaynak kamuya gelir olarak irat edilmektedir. Bir dilencinin günlük olarak topladığı miktar değişmekle birlikte 2 ile 5 bin lira arasındadır. Bu aya vurulduğu zaman ciddi manada bir rakam elde ediliyor." ifadelerini kullandı.

Zabıta Müdürlüğü Sivil Ekipler Amiri Eyüp Yazıcı ise bazı dilencilerin topladıkları paraları baston ve ekmek içerisine, çocuk bezlerine sakladıklarını gördüklerini belirtti.

Advert Advert Advert
Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
ARZEN DONDURMA ve KILIÇOĞLU PASTANELERİ'NİN KURBAN BAYRAMI MESAJI

ARZEN DONDURMA ve KILIÇOĞLU PASTANELERİ'NİN KURBAN BAYRAMI MESAJI

16-06-2024 - Sivas

"Her Günümüz Bayram Coşkusunda Yaşansın"

14-06-2024 - Sivas