İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı ve Sivas Milletvekili Adayı Celal Dağgez: "Sivassporumuzun Kuruluşunun 56. Yıldönümü Kutlu Olsun!"

İYİ Parti Sivas Milletvekili Adayı Celal Dağgez Sivassporun 56. kuruluş yıldönümü münasebetiyle mesaj yayınladı.

Sivas - 09-05-2023 14:51

İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı ve Sivas Milletvekili Adayı Celal Dağgez:

Celal Dağgez mesajında: "Altmışlı yılların hemen başında ülke geneline yayılan profesyonel şehir takımlarının kurulmaya başlanması Türk futbolunun dönüm noktasıdır. Şehir takımları kurulmaya başlayınca dönemin Sivas yöneticileri de gerekli hazırlıkları yapmış, Sivas'ı ulusal liglerde temsil edecek profesyonel bir futbol takımına kavuşturmak için çalışmalara başlamışlardır. Nihayetinde bundan tam 56 yıl önce 9 Mayıs 1967 tarihinde şanlı Sivasspor kurulmuştur. Özellikle son yıllarda Avrupa'da bizi başarıyla temsil eden Sivassporumuzun tarihinde başta Türkiye Kupası şampiyonluğu olmak üzere birçok başarı bulunmaktadır. Bundan sonrada kulübümüzün başarıdan başarıya koşacağına olan inancım tamdır.

Bu duygularla, şehrimizin göz bebeği Sivassporumuzun 56. kuruluş yıldönümünü kutluyor, ebedi aleme göç eden kulübümüzün kurucularını ve Sivasspor arması uğruna hayatını kaybeden Yiğidolarımızı rahmetle anıyorum." ifadelerini kullandı.

Advert Advert
Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
Sivaslılar Meydanda...

Sivaslılar Meydanda...

15-07-2024 - Sivas

Sel Sivas'ta Köprü yıktı...

Sel Sivas'ta Köprü yıktı...

15-07-2024 - Sivas