Kılıçdaroğlu'ndan 'Alevi' notuyla yeni video: Gelin bu eşiği aşalım

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 'Alevi' notuyla paylaştığı videoda ilk kez oy verecek gençlere seslendi.

Politika - 20-04-2023 00:14

Kılıçdaroğlu'ndan 'Alevi' notuyla yeni video: Gelin bu eşiği aşalım

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, paylaştığı yeni videoda gençlere seslendi. İlk defa oy verecek gençlere alevi olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, "İlk oyunu verecek olan sevgili evlatlarım, ben Aleviyim. Hak Muhammed Ali inancı ile yetişmiş samimi bir Müslüman'ım..." ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, "Alevi" başlığı ile yeni bir video yayımladı. Gençlerin oy kullanması çağrısı yapan CHP lideri, "ülkeyi can yakan mezhep tartışmalarından, Orta Doğu'dan çekip çıkaracaksın, ait olduğu yere taşıyacaksın.dedi. "Alevi olmaz diyen bu sisteme, doğru olan, dürüst olan, ahlaklı olan olur, diyecek misin?" diye soran Kılıçdaroğlu, "Son bir el verecek misin? Bu ayrıştırıcı sistemi kökünden yıkmaya hazır mısın? Gelin gençler, gelin bu eşiği hep birlikte aşalım." ifadeleriyle gençlere seslendi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yayımladığı videolar ile seçmene seslenmeye devam ediyor. Twitter'dan paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, "Tüm halkımızı saat 21.30'da buraya davet ediyorum, bir konuyu konuşmanın vakti geldi." demişti. "Alevi" başlığı ile yaptığı paylaşımdaki videoda Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı:

"Sevgili evlatlarım, ben Aleviyim"

"Sevgili gençler. Bu seçimde ilk kez oy verecek sevgili gençler. Bu gece sizinle çok özel, çok hassas bir konuda konuşmamızın zamanı geldi, buna inanıyorum. Görüyor musunuz gençler, duyuyor musunuz? Türkiye'de başlamak üzere olan yeni hayatın sesleri bunlar. Dünyanın hemen kıyısında duyuyoruz. Ya sıkışıp kaldığımız bu eşiği aşarak dünyada hak ettiğimiz yere kavuşacağız, mutlu ve güçlü bir ülkenin onurlu birer yurttaşı olacağız ya da özlemle baktığımız o bizim dışımızdaki dünyayı sadece izlemekle yetineceğiz.  

İlk oyunu verecek olan sevgili evlatlarım, ben Aleviyim. Hak Muhammed Ali inancı ile yetişmiş samimi bir Müslüman'ım...

"Kimliklerimiz bizi biz yapan varlığımızdır"

Allah'ın verdiği bir canım var, kul hakkı yemem. Harama el uzatmam. Atatürk'ün bize armağan ettiği bu güzel ülkede her şeyden uzak ve yoksul bir evde doğdum. Cumhuriyet'in bize verdiği fırsatlar sayesinde okudum, mesleğim oldu, ailemi kurdum. Kimliklerimiz bizi biz yapan varlığımızdır. Ve elbette onurla sahip çıkmamız gerekir, onları seçemeyiz. Onlarla doğarız, büyürüz ve yaşarız.

"Bu seçimlerimiz hem bizi, hem içinde bulunduğumuz toplumu hızla değiştirebilir"

Ancak hayatta seçebileceğimiz çok önemli şeyler var. İyi bir insan olmayı, dürüst olmayı, ahlaklı olmayı, vicdanlı olmayı, erdemli ve adil olmayı seçebiliriz. Daha iyi bir yaşamı özgür ve zengin bir ülkede yaşamayı seçebiliriz. Ve bu seçimlerimiz hem bizi, hem içinde bulunduğumuz toplumu hızla değiştirebilir.

"Orta Doğu'dan çekip çıkaracaksın, ait olduğu yere taşıyacaksın"

Sevgili genç arkadaşım, ülke olarak önümüzde bir eşik var ve bu eşiği hep birlikte aşabilmek için sana ihtiyacımız var. Unutma, tek bir oyla sen bu ülkeyi can yakan mezhep tartışmalarından, bataklığa dönüştürülen Orta Doğu'dan çekip çıkaracaksın, ait olduğu yere taşıyacaksın. 

"Alevi olmaz diyen bu sisteme, doğru olan, dürüst olan, ahlaklı olan olur, diyecek misin?"

Artık kimlikleri konuşmayacağız, başarıları konuşacağız. Artık ayrışmaları ve farklılıkları konuşmayacağız. Ortaklıklarımızı ve ortak hayallerimizi konuşacağız. Bu değişim seferimize katılacak mısın? Bu değişimde benimle birlikte duracak mısın? Alevi olmaz diyen bu sisteme, doğru olan, dürüst olan, ahlaklı olan olur, diyecek misin? 

"Gelin gençler, bu eşiği hep birlikte aşalım"

Son bir el verecek misin? Bu ayrıştırıcı sistemi kökünden yıkmaya hazır mısın? Gelin gençler, gelin bu eşiği hep birlikte aşalım. Böylesine hayati bir eşikte tek bir oyu bile ziyan etmeyeceğinize inanıyorum. Ve size yürekten güveniyorum. Gözlerinizden öpüyorum."

Advert
Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
Kabine bugün toplanıyor: Gündemde hangi başlıklar var?

Kabine bugün toplanıyor: Gündemde hangi başlıklar var?

26-09-2023 - Politika

MHP'nin yerel seçimlerde 3 hedefi var; hangi sloganları kullanacak?

MHP'nin yerel seçimlerde 3 hedefi var; hangi sloganları kullanacak?

22-09-2023 - Politika