Kova Burcunun Günlük Burç Yorumu - 16 Temmuz 2024 Salı

Kova Burcunun Günlük Burç Yorumu - 16 Temmuz 2024 Salı

Görünürde hiçbir neden yokken işleriniz durmaya başladı. Her ne kadar planlarınızın değişmesinden hoşlanmasanız ve programa sadık kalmak isteseniz de, önünüzdeki engelin etrafından dolaşarak ilerlemeye çalışmalısınız, yoksa tüm enerjiniz engeli imha etme çabalarıyla ziyan olacak. Hedefinizi ulaşmanız biraz daha uzun sürebilir, ama bunu yaparken çok daha değerli deneyimler kazanacaksınız.

Kova Burcunun Haftalık Burç Yorumu

Yalnız kalma isteğinizin son derece yoğunlaşabileceği bir dönemdesiniz. Dış dünyayla bir ilişki kurmaktansa bir köşeye çekilip dinlenmek, bazen de yaşamınızda devam eden süreçleri gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Bazılarınız, bir süredir kendilerini sıkan problemli bir gidişata son verecek önemli bir çözüm de bulabilir.

Kova Burcunun Aylık Burç Yorumu

Mayıs ayına parasal konularla merhaba diyeceksiniz sevgili Kovalar. Maddi konularda önemli işleriniz varsa, biraz sinirle hareket etmeniz mümkün. Yakın çevre girişimlerinizin, daha uzakta bulunan insanlar tarafından desteklenmediğine veya engellendiğine şahit olabilirsiniz. Ayrıca yakın çevre evinizde hareket etmeye başlayan Merkür, pazarlama, satış, reklam, yayıncılık, teknoloji, öğrenim ve iletişim alanlarınızda rahat ve etkili hareket etmenize neden olacak.

Bu ev, ayrıca yakın çevre eviniz olduğundan, akraba, kardeşleriniz veya komşularınızla etkili bir iletişim kurabilir, varsa onların sorunlarına çözüm getirebilirsiniz. Yine ticaretle uğraşanlar için oldukça aktif ve keyifli bir ay olacak. Her konuya merakınız fazla olacağından aktif olan bu döneminizi iyi değerlendirin ve sabırsızlıktan uzak durun. 9 Mayıs'dan sonra parasal konularda önemli kararlardan ve anlaşmalardan kaçınmalısınız.

Ayrıca yakın çevreniz ve iletişimle ilgili konular devreye girmeye başlıyor. Ani ve beklenmedik bir şekilde hareket etmeye müsait olacaksınız. Bu ay kişiliğinizi ve kimliğinizi ev ve aile hayatınızla ilgili işlerde ortaya koyacak, kendinizi ailenize adayacaksınız. Yine eski ailevi konular gündeminizde olacak ve siz analiz ederek, olaylara pratik ve somut yaklaşarak çözümler üretmek derdinde olacaksınız. Bu dönem yakın akrabalarınızı, kardeşlerinizi ve arkadaşlarınızı evinizde ağırlayabilirsiniz. Biraz tembel ve rahatınıza düşkün bir dönem olabilir.

Ayrıca ev almak, satmak, kiralamak gibi işleriniz varsa şanslı etkiler altındasınız. Yine evinize dair tamamlamanız gereken konularla uğraşabilir, eşya alımı, tadilat, boya, dekorasyon gibi olaylara kalkışabilirsiniz. Ya da diğer bir alternatif, ailevi konulara odaklanmanız ve sorunlar varsa bunların üzerine gitmeniz olabilir. Her halükarda, biraz zorlanarak da olsa bu ay bu alanlarınız aktif olacak. Ay sonu, aileniz ve ev ortamınız her şeyden önemli olabilir. Yakın çevrenizle sıra dışı bir ay geçirebilirsiniz.

Kova Burcunun Yıllık Burç Yorumu

Bu yıl kovalar rüya dünyalarından gelen fantezileri içinde adeta kavrulacaklar. Geleceğe bakışınız geçen yıl neptün'ün burcunuzu terk ederek balık dönencesi'ne yaptığı deneme ziyaretinde netleşmeye başlamıştı. Neptün'ün kova burcunu on üç yıllık ziyareti 3 şubat tarihinde bitecek ve gezegen balık dönencesi'ndeki 2. Kişisel değer evinize yerleşecek. Para kazanma hırsınız veya maddiyata fazla önem vermeniz halinde neptün'ün maneviyatçı yapısı, işlerinizi ve duygularınız karıştırabilir. Satürn bu yıl size sabır ve pragmatizm sağlayacak. 29 ekim 2009'da 9. Büyük fikirler evinize girmiş olan satürn yaşamdan büyük dersler almanız için gelişim sürecinizi biraz yavaşlatacak. Kovaların eğitimdeki pragmatik yaklaşımları kendilerine felsefe, din veya siyaset bilimi gibi alanlarda disiplinli davranmalarını sağlayacak. 5 ekim tarihinde iki yıllığına 10. Kariyer evinize girecek olan satürn bu yıl seyahat veya eğitim sayesinde öğrendiklerinizi yaşamınızda çok önemli kılacak. Bu yıl sıkı çalışmanız ve iyi planlama yapmanız halinde hak ettiğiniz ödüllere kavuşacaksınız. Ancak kontrolü elden kaçırdığınız yaşam alanlarınızı düzeltmeniz epeyce zamanınızı alacaktır. 10 ekim tarihinde satürn-neptün 120 derecelik açısı idealleriniz ile yaşamın gerçeklerini birbirlerine paralel hale getirecektir. 27 mayıs 2010 tarihinde koç dönencesi'ndeki 3. Evinize giren uranüs sonrası yaşamınız hiçbir zaman eskisi olmayacak gibi bir hisse kapılabilirsiniz. Yedi yıl sürecek bu ziyarette pek çok parlak fikir, enteresan insan ve beklenmedik olaylar yaşamınızın parçaları olacaklar. Ancak 24 haziran ve 19 eylül tarihlerindeki uranüs-plüton dik açıları, geçmişi arkanızda bırakarak geleceğe yeni bir bakış açısı geliştirmenizi sağlayacak. Çok dinamik düşünce yeteneğinize rağmen kova statik bir burçtur ve ani değişiklikleri sevmez. Statükoyu koruyarak güven sağlamaya çalıştıkça bu yıl daha fazla sürprizle karşılaşacaksınız. Esneklik böyle durumlarda en iyi arkadaşınız olmalı.