Gündem
Giriş Tarihi : 13-05-2024 17:52

Erdoğan ve Miçotakis görüşmesi bitti

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, iadei ziyaret için bugün Ankara'ya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile Beştepe'deki görüşmesi bitti. Ortak basın toplantısı düzenlenmesi bekleniyor.

Erdoğan ve Miçotakis görüşmesi bitti

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek üzere Ankara'ya geldi. Görüşme, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşti.

Miçotakis ve beraberindeki heyeti Ankara'ya getiren uçak, saat 15.08'de Esenboğa Havalimanı'na indi.

Başbakan Miçotakis'i, havalimanında, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Ankara Vali Yardımcısı Murat Soylu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Faruk Köylüoğlu, Dışişleri Bakanlığı Protokol Genel Müdürü Büyükelçi Ahmet Cemil Miroğlu, Dışişleri Bakanlığı İkili Siyasi İşler ve Denizcilik-Havacılık-Hudut Genel Müdürü Büyükelçi Burak Özügergin, Türkiye'nin Atina Büyükelçisi Çağatay Erciyes ve Yunanistan'ın Ankara Büyükelçisi Theodoros Bizakis ile diğer yetkililer karşıladı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenlemesi de öngörülüyor.

Gündemde neler var?

Ankara'ya gelen Miçotakis'in ziyaretinde, Türkiye ve Yunanistan arasındaki ikili ilişkiler çeşitli boyutlarıyla gözden geçirilecek, işbirliğinin geliştirilmesine yönelik atılabilecek adımlar ele alınacak.

İkili ilişkilerin yanı sıra güncel bölgesel ve küresel meseleler hakkında fikir teatisinde bulunulması öngörülen ziyaret kapsamında, ilişkilerin ahdi zeminine katkı sağlayacak anlaşmaların imzalanması da gündemde yer alıyor.

AdminAdmin