Politika
Giriş Tarihi : 16-01-2023 12:21   Güncelleme : 16-01-2023 12:24

Erdoğan, "Demokrasimize gölge düşüren antidemokratik uygulamalara son verdik"

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Şule Yüksel Şenler Vakfı Hizmet Binası Açılış Programı'nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Hiçbir insanımızın inancından, saçından sakalından, hayat tarzından dolayı ötekileştirilmediği huzur iklimini ülkemiz genelinde tesis ettik" dedi.

Erdoğan,

Şule Yüksel Şenler Vakfı Hizmet Binası Açılış Programı'nda konuşan Tayyip Erdoğan, "Demokrasimize gölge düşüren antidemokratik uygulamalara son verdik" dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

"Şule Yüksel Şenler'e vefa borcumuzu hakkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. Vakıf hizmet binamızın her bakımdan ihtiyacı karşılayacak bir eser olarak planlandığını görüyoruz. Vakfımızın kapıları genç kızlarımız başta olmak üzere tüm vatandaşlarımıza açıktır. Hiçbir insanımızın inancından, saçından sakalından, hayat tarzından dolayı ötekileştirilmediği huzur iklimini ülkemiz genelinde tesis ettik. Kadınlarımız kılık kıyafetleri sebebiyşe haksızlığa uğramadan hayatın her alanında sorumluluk üstlenebiliyor. İnsan fıtıratına aykırı sapkınlık virüsünü millet varlığımızı daha fazla zehirlemesinin önüne set çekmek istiyoruz.

Başörtüsü düzenlemesi

"Atacağımız yeni bir adımla kadınlarımızın hak ve özgürlüklerini genişletmek için adım atıyoruz. Bu düzenleme kabul edilirse, hiç kimse sosyal medya üzerinden eski yaraları deşmeye cesaret edemeyecek. Bir daha ikna odası zulmü yaşanmayacak. Başörtüsü konusunda kaçak güreşmenin bir anlamı olmaz. Meclis'te kabul edilmezse millete gideceğiz. Kilidi milletimiz açacak. Milletimizin ve Gazi Meclisi'mizin kadınlara mahçup olacak bir karar vermeceğini biliyoruz. Kadınların en temel hakkı olan kılık kıyafet özgürlüğü anayasal güvenceye kavuşturularak eski Türkiye heveslilerinin kursaklarına bir düğüm daha atılacaktır."

 

AYRINTILAR GELECEK....

AdminAdmin