Gündem
Giriş Tarihi : 28-11-2021 20:32

Alparslan Türkeş anmasında kavga

Alparslan Türkeş’in doğum günü sebebiyle Alparslan Türkeş Vakfı'nın düzenlediği anma etkinliğinde iki grup arasında kavga çıktı.

Alparslan Türkeş anmasında kavga

Ankara'da Alparslan Türkeş Vakfı tarafından düzenlenen etkinlikte Ülkü Ocakları üyesi olduğu iddia edilen kişiler ile etkinliğe katılanlar arasında kavga çıktı.

Tören salonunda yaşanan kavgaya eski Ülkü Ocakları başkanları da tepki gösterdi.

İYİ Parti Kurulu Kurucu üyelerinden olan M. Hakan Ünser Twitter hesabından saldırı anına ait video ile yaptığı paylaşımda "Ve polis işbirliği ile saldırı başladı" ifadesini kullandı.

 

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Suat Başaran ise, "Ey emniyet yetkilileri,
Başbuğ’u anma toplantısında saldırıya uğrayan sizin şeref ve haysiyetinizdi? Devletin vatandaşın emniyetini sağlama vazifesi saldırıya uğradı orada.
Dün fetöcüler de böyle cüretkârdı, ibret alın!.."
 dedi.

 

Alparslan Türkeş Vakfı Genel Sekreteri, Alparslan Yılmaz saldırı sonrası yaptığı açıklamada, "Bugün burada Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in 104. doğum gününü anmak üzere toplanmış bulunmaktayız. Lakin toplantımıza bir siyasi partinin il başkanının önünü çektiği gençler suikast düzenlemiştir.

Burada 70-80 yaşında büyük ağabeylerimiz aileleri ile birlikte saldırıya uğramışlardır. Bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bu saldırının failleri bellidir. Hükümeti ve İçişleri Bakanı'nı saldırının failleri ile ilgili işlem yapması için göreve çağırıyorum. Bu saldırının amacı niyeti nedir. Bunu yüksek sesle sormak istiyorum. Burada saldırılan insanların çoğu Mamak Cezaevi'nde zindanlarda yatmıştır. Burada Ülkü Ocakları Genel Başkanı saldırıya uğramıştır. Milliyetçi Hareket Partisi'nde milletvekilliği yapmış ağabeylerimiz saldırıya uğramıştır. Bunu hangi hukukla hangi kılla hangi izanla açıklıyorsunuz.

İçişleri Bakanı, buraya elini kolunu sallayarak gelen il başkanını neden durduramadın. Emniyet güçleri neredeydi? Amma velakin geldikleri gibi gittiler." dedi.

AdminAdmin