Gündem
Giriş Tarihi : 11-11-2021 01:46

Karamollaoğlu'na uzak koltuk protokolü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile Beştepe'de bir araya geldi. Görüşmede, Erdoğan'ın Karamollaoğlu'na oturması için yanındaki koltuk yerine uzaktaki koltuğu işaret etmesi dikkat çekti. Protokolle ilgili görüşleri sorulan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya, "Görüntüleri kamuoyunun takdirine bırakıyorum" dedi.

Karamollaoğlu'na uzak koltuk protokolü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu Beştepe'de kabul etti.

İkili görüşme öncesi kameralara poz verdi. Fotoğraf çekiminden sonra Erdoğan'ın Karamollaoğlu'na oturması için uzakta bulunan koltuğu işaret etmesi ise dikkat çekti.

Basına kapalı gerçekleştirilen görüşme, 2 saat 15 dakika sürdü.

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, görüşme sonrası partisinin genel merkezinde değerlendirmelerde bulundu.

Görüşmeye dair bilgiler veren Karamollaoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımızla bir görüşme talebimiz olmuştu. Bugüne randevu verdiler. 2 saat kadar uzunca bir zaman hem ülkemizin hem dünyanın neredeyse temas etmediğimiz meselesi kalmadı. Bazı noktalarda aynı fikirleri bazı noktalarda da farklı fikirleri belki taşıyoruz ama çok dostane güzel bir görüşme oldu. Onun ötesinde de söyleyecek başka bir şey bulamıyorum. Teşekkür ediyorum ilginiz için” diye konuştu.

adsiz-tasarim-2021-11-10t172056-921.png

Görüntülere ilişkin Diken’den Altan Sancar konuşan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya, şunları söyledi: “Ev sahibi sayın cumhurbaşkanı ve kendi protokolünü uyguladı. Ancak diğer parti başkanlarına da bu protokol mü uygulanıyor bilemiyorum. Görüntüleri kamuoyunun takdirine bırakıyorum.”

Görüşme talebinin Saadet Partisi’nden geldiğini söyleyen ve Karamollaoğlu’nun tüm partilerin liderleriyle görüşmek üzere bir program yaptığını hatırlatan Kaya, şöyle devam etti: “Bizim gündemimizde ülkenin ekonomik koşulları, içinde bulunduğumuz adalette ve hukuk alanında yaşanan sorunlar ve ülkedeki temel sorunlar vardı. Bu konuya ilişkin tüm siyasi parti liderleri ile olduğu gibi, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’la da bir görüşme gerçekleştirildi. Görüşme talebi tarafımızdan gitmişti.”

İttifak tartışmalarının görüşmede gündeme gelip gelmediğine ilişkin soruyu da cevaplayan Kaya, şunları söyledi: “Bizim gündemimiz belirttiğimiz konulara ilişkindi. Tabii bir de sayın cumhurbaşkanının kendi gündemleri olabilir. Fakat randevu bizim açımızdan ülkenin sorunlarını konuşmak üzere talep edilmişti. Bizim gündemimiz bundan ibarettir.”

tk.jpeg

Bahçeli'yle yan yana oturmuştu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önce MHP lideri Bahçeli ile görüşmüştü. Görüşmede ikili yan yana oturmuştu.

kkif1v5ip0c-hucmram3oa.webp

AdminAdmin