Egemen Gazetesi Gerceklerin Sesi
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.

Umut Meraş: Tüm halkımızda
Türkiye, EURO 2020'deki ikici maçında Galler'e 2-0 mağlup oldu. Karşılaşm
EKONOMİ DÜNYA EĞİTİM KÜL
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, TRT'tenin Türkiye-Ga
Milli Takım guruptan çıkma
EURO 2020 Avrupa Şampiyonası'nda A Milli Futbol Takımı Galler ile karşıla
EĞİTİM KÜLTÜR SANAT SPOR
Fed, faiz kararını açıkladı. ABD Merkez Bankası, Federal Açık Piyasa Kom
Bakan Koca'dan 'yeni yaş grub
Fahrettin Koca, yarından itibaren 35 yaş üzerindeki herkesin aşı olabilece
‘Çin aþýsý olana AB vizesi yok’ iddiasý

‘Çin aþýsý olana AB vizesi yok’ iddiasý

  Bu haber 27 Subat 2021, Cumartesi 05:35:01 eklenmitir.
‘Çin aþýsý olana AB vizesi yok’ iddiasý Avrupa Birliði, iki aydýr konuþulan "Aþý pasaportu" konusunda görüþmelere baþladý. Dün yapýlan online AB zirvesi 4.5 saat sürdü ve baþta aþý pasaportu olmak üzere çeþitli konularda kararlar alýndý. AB'nin onayladýðý aþýlarý olanlara vize verilmesi gündeme gelirken Türkiye'de kullanýlan Çin yapýmý aþýnýn AB'den henüz onay almamasý gündem oldu.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

27 üye ülkenin liderleri, “Dijital Aþý Pasaportu” konusunda anlaþýrken, bunu “AB tarafýndan kabul edilen, AB'den onay alan aþýlar” (ein EU-weit akzeptiertes Zertifikat für Impfungen, Immunität und Negativ-Tests) koþuluna baðladý.

Buna göre “Dijital Aþý Pasaportu” bu yaz aylarýna kadar hayatýmýza girecek. Ýlk baþlarda, aþý pasaportuyla birlikte, uluslararasý alanda tanýnan “Baðýþýklýk kazanmýþtýr” raporu veya “Negatif PCR testi” de geçerli olacak.

ÇÝN AÞISINA ONAY YOK

Türkiye'nin getirdiði ve kullanýlan Çin’in geliþtirdiði corona virüsü aþýsý ise AB'den onay almadý. Çin'de aþýyý geliþtirenler henüz AB onayý için baþvurmadý bile. Ruslar ise kendi aþýlarý için AB onay kurumu olan EMA'ya baþvurdu.

Dijital Aþý Pasaportu'nu henüz almamýþ olanlar, bu iki koþuldan birini yerine getirerek, AB'ye girebilecek. Ancak bir süre sonra, bunlarýn yerine tamamen Dijital Aþý Pasaportu'nun almasý bekleniyor.

Merkel, corona virüsü aþýsý olanlara verilecek “aþý pasaportunun” bu yaz aylarýnda kullanýlabileceðinin sinyalini verdi.

Aþý Pasaportu, özellikle 2020 yýlýnda turizmde büyük sýkýntý yaþayan Ýspanya, Portekiz, Ýtalya ve Yunanistan'ýn bu yýlý kurtarmak için bastýrmasýyla hayata geçirildi.

MERKEL: YAZA YETÝÞEBÝLÝR

Almanya baþbakaný Merkel, zirveden sonra yaptýðý açýklamada, Avrupa Konseyi'nde Dijital Aþý Pasaportu'na ihtiyaç olduðu konusunda bir mutabakat olduðunu duyurdu. Bunun yaz aylarýna kadar hazýr olmasýný umduðunu belirten Merkel, “Ancak aþý belgesinin seyahat için önkoþul olmasý konusunda henüz siyasi bir karar yok” dedi.

Bu siyasi karar çýkmadýðý sürece, AB dýþý ve risk bölgesi ilan edilen ülkelere vizelerin açýlmasý da zor görünüyor.

AÞI UZUN ZAMAN KALICI OLACAK

AB içinde aþýlamanýn yavaþ gitmesi de büyük tartýþma çýkardý. Aþýya geç baþlayan Kuzey Afrika ülkeleri ve Fas'ýn AB'yi geçtiði belirtilerek, birlik içerisinde hýzlanma istendi. Uzmanlar, birkaç hafta sonra hýzlanmanýn baþlayacaðýný savundu.

Baþbakan Merkel, corona virüsü mutasyonlarýnýn uzun süre gündemde kalabileceðini ve bu nedenle çok uzun süre aþýya ihtiyaç duyulabileceðini belirtti.ETKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SZ SZDE!


Adnz (Yorumda grnecek) :
Balk :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Iin Tiklayiniz.
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.