Egemen Gazetesi Gerceklerin Sesi
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.

Umut Meraş: Tüm halkımızda
Türkiye, EURO 2020'deki ikici maçında Galler'e 2-0 mağlup oldu. Karşılaşm
EKONOMİ DÜNYA EĞİTİM KÜL
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, TRT'tenin Türkiye-Ga
Milli Takım guruptan çıkma
EURO 2020 Avrupa Şampiyonası'nda A Milli Futbol Takımı Galler ile karşıla
EĞİTİM KÜLTÜR SANAT SPOR
Fed, faiz kararını açıkladı. ABD Merkez Bankası, Federal Açık Piyasa Kom
Bakan Koca'dan 'yeni yaş grub
Fahrettin Koca, yarından itibaren 35 yaş üzerindeki herkesin aşı olabilece
Cerrahpaþa’da koridor, yoðun bakýma çevriliyor

Cerrahpaþa’da koridor, yoðun bakýma çevriliyor

  Bu haber 21 KASIM 2020, Cumartesi 11:43:15 eklenmitir.
Cerrahpaþa’da koridor, yoðun bakýma çevriliyor Türkiye’de iktidarýn ekonomik gerekçelerle koronavirüs salgýnýna karþý sert tedbirler almaktan kaçýnýrken salgýnýn etkisi katlanarak artýyor. Cerrahpaþa Týp Fakültesi’nde hastanenin ana ameliyathane koridorunun da yoðun bakým servisine çevrilmesi için planlarýn devreye sokulduðu bildirildi.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Koronavirüsle ilgili vaka ve ölüm sayýlarý, son haftalarda hem Türkiye genelinde hem de Ýstanbul'da yeniden ciddi bir yükseliþe geçti.

Koronavirüsle mücadeleyi haberleþtirmek için geçen nisan ayýnda Ýstanbul Üniversitesi  Cerrahpaþa, Cerrahpaþa Týp Fakültesi'nde bir gün geçiren BBC Türkçe ekibi, salgýnýn yeniden arttýðý bir dönemde yeniden hastaneye girdi.

Mahmut Hamsici ve Neyran Elden’in haberinde, hem Cerrahpaþa'da çalýþan saðlýkçýlara bu dönemde yaþadýklarý soruldu hem de salgýndaki son duruma dair bilgi alýndý.

Bu bilgilerden en dikkat çekici olaný yoðun bakým doluluðuna iliþkin.

Ýstanbul Üniversitesi Cerrahpaþa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydýn, hastanedeki ana ameliyathane koridorunun yoðun bakým haline getirilmesi için bir plan üzerinde çalýþtýklarýný açýkladý.

Prof. Aydýn, þu ifadeleri kullandý:

Hastanemizin ana ameliyathane koridorunu yoðun bakým haline getirebilecek bir planý bugün gerçekleþtirdik. Bu noktada bu kapasitenin tamamen dolmayacaðýný ümit ediyoruz. Ancak þu an ciddi bir artýþ söz konusu.

Cerrahpaþa Týp Fakültesi Dekaný Prof. Dr. M. Sait Gönen de, salgýnýn ilk döneminden daha yüksek bir pikle karþýlaþtýklarýný açýkladý. Gönen, þöyle konuþtu:

Mart ayýndan daha büyük bir pikle karþý karþýya olduðumuzu kesinlikle söyleyebiliriz. O zamanki yoðun bakým yatak doluluk oranýmýzý þu anda aþmýþ vaziyetteyiz. Servislerimiz dolu, yoðun bakým yataklarýmýz giderek dolmakta. Yeni servisler açmaktayýz.

Haberde Covid yoðun bakým ünitesi, yataklý Covid servisleri ve Covid testlerinin yapýldýðý ilk baþvuru polikliniðinde doktorlar, hemþireler ve hastabakýcýlarla görüþüldü. Saðlýkçýlar, bu süreçte çok yorulduklarýný ancak sonuna kadar mücadelelerini sürdüreceklerinin altýný çiziyor.

Ayný zamanda saðlýkçýlar, geçtiðimiz bahar aylarýna kýyasla daha büyük bir salgýn dalgasýnýn geldiðini belirterek uyarýlarda bulunuyor. ETKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SZ SZDE!


Adnz (Yorumda grnecek) :
Balk :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Iin Tiklayiniz.
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.