Sivas
Giriş Tarihi : 23-07-2020 00:30

Özel İdare Genel Sekreteri Kaya, Görevini Nayman’a Devretti

Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Sivas Valiliği makamında düzenlenen devir-teslim töreni ile görevini Ulaş Kaymakamı Cengiz Nayman'a devretti.

Özel İdare Genel Sekreteri Kaya, Görevini Nayman’a Devretti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar Kararnamesi ile İstanbul’un Şile ilçesine atanan Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, görevini Ulaş Kaymakamı Cengiz Nayman’a devretti. Valilik makamında düzenlenen devir-teslim töreninde konuşan Vali Salih Ayhan, uzun süre Sivas’ta önemli hizmetlerde bulunan Kaya’ya teşekkür etti. Görevlerin gelip geçici hizmetlerin baki olduğunu hatırlatan Vali Ayhan “Uzun süre Sivas’ımızda hizmet eden Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi beyi bugün uğurluyoruz. İstanbul Şile Kaymakamlığı’nda başarı diliyoruz. Gerek Divriği’de gerek Özel İdaremizde güzel hizmetler yaptı. Bizden bayrağı devralmıştı. Aldığı bu bayrağı, emaneti de layıkıyla yerine getirdi. Alnı ak, başı dik bir şekilde ilimizden ayrılıyor. Ben tüm Sivaslılar adına ve şahsım adına ve Sivas Valisi olarak kendisine teşekkür ediyorum. Allah yolunu, bahtını açık eylesin” dedi.

Yeni Genel Sekreter Ulaş Kaymakamı Cengiz Nayman Oldu

Sivas İl Özel İdaresi’nin yeni genel sekreterinin Cengiz Nayman olduğunu hatırlatan Vali Ayhan, “Yeni kararname ile Ulaş Kaymakamlığına atanan meslektaşımız Cengiz Beye genel sekreterliği teslim ediyoruz. Güzel bir devir oldu. İşte Sivas’a yakışanda bu. İlimizde büyüklerimizle, milletvekillerimizle sayın bakanımızla yaptığımız istişareler neticesinde de yine Sivas’ı bilen, Sivas’ı tanıyan bir meslektaşımız, daha önce Gemerek Kaymakamımız, şuan ki Ulaş Kaymakamımız Cengiz Nayman Bey, Nebi Beyden bayrağı teslim aldı. Cengiz Bey, bilgisiyle, birikimiyle, Nebi Beyinde büyük destekleriyle aldığı bu bayrağı ziyadesiyle daha yükseklere taşıyacaktır. Bu değişimin Sivas’ımıza ve özel idaremize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bu değişime katkı sağlayan büyüklerimize, bakanımıza teşekkür ediyoruz. Nebi Beyin bıraktığı bu hoş sedadan dolayı, gerek ailesi gerek çocukları için bu sürecin haklarında hayırlı olması diliyorum. Rabbim utandırmasın, Nebi Beyinde Allah yolunu açık eylesin.” dedi.  

Vali Ayhan’a teşekkür ederek sözlerine başlayan Genel Sekreter Mehmet Nebi Kaya ise “Çalıştığımız dönem içerisinde bizlere yol gösterdiğiniz, yol açtığınız ve ufuk açtığınız için çok teşekkür ediyorum. Sizlerle birlikte gerçekten huzur içerisinde büyük çalışmalar yerine getirdik. Biz bu okuldan umut ediyorum ki hakkınca faydalanmış ve üzerimize tebdil edilen vazifeyi layıkıyla yerine getirmiş olmayı umut ediyoruz. Bu bayrak devir teslimi. İnşallah bu bayrağı Cengiz Bey daha da ileriye taşıyacak. Vatanımıza, milletimize, Sivas’ımıza en iyi şekilde hizmet edecek. Bizler her zaman kendisinin yanındayız. Her türlü paylaşımı yapacağız, destek olacağız. Bir kez daha sizlere çok çok teşekkür ediyorum. Allah hiçbir zaman kimseyi devlet vazifesinde mahcup etmesin, alnını ak eylesin diyorum. Sizlere teşekkür ediyorum, Cengiz kardeşime de hayırlı uğurlu olsun, Rabbim utandırmasın diyorum” ifadelerini kullandı.

Yeni İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Cengiz Nayman ise aldığı bayrağı daha ileriye taşımak için gayret göstereceğini ifade ederek yeni görevinin hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

Konuşmaların ardından Vali Salih Ayhan, Ulaş Kaymakamı Cengiz Nayman’ın Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri olarak görevlendirmesine ilişkin yazıyı imzaladı.

AdminAdmin