Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri
Giriş Tarihi : 08-07-2020 09:08

SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖR ADAYLIĞI BAŞVURULARI İÇİN SON GÜN

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi rektör adaylığı için başvurular 25 Haziran 2020 tarihinde başladı. Başvurular, bugün 08.07.2020 bugün mesai bitimine kadar yapılabilecek.

SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖR ADAYLIĞI BAŞVURULARI İÇİN SON GÜN

Yükseköğretim Kurulunun (YÖK) internet sitesinde, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi için rektör adaylığı başvuru ilanı yayımlandı.

İlana göre, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun ilgili maddesi ve "Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usullerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi" hükümleri ve "Rektör Adayı Olmak İsteyenlerin Başvurusuna İlişkin Usul ve Esasları" uyarınca Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ve diğer 16 üniversite için rektör ataması yapılacak.

Söz konusu Cumhurbaşkanlığı kararnamelerinde rektör adayları için belirlenmiş şartları taşıyanlar, bugün mesai bitimine kadar YÖK Başkanlığına başvuru yapabilecek.

Başvurular elektronik posta yoluyla da yapılabilecek

Başvurular bizzat veya posta ile yapılabileceği gibi "rektoraday@yok.gov.tr" adresine elektronik posta yoluyla da gerçekleştirilebilecek.

Adaylar başvuru için başvuru dilekçesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, istenen formatta Rektör Adayı Bilgi Formu, profesör olarak çalışmış veya çalışıyor olduklarına dair belge ile Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nde bulunan, "Kamuda ve/veya sosyal güvenlik kurumlarına tabi olmak kaydıyla uluslararası kuruluşlar ile özel sektörde veya serbest olarak en az beş yıl çalışmış olmak" şartını sağladığını gösterir belge gibi dokümanları hazırlayacak.

Ayrıca adaylar, bulundukları veya son görev yaptıkları üniversite/kurumdan alınan disiplin kaydını gösteren hizmet döküm belgesini de iletecek. 

AdminAdmin