Sivas
Giriş Tarihi : 05-05-2020 19:05

SİVAS'TA İFTAR YEMEKLERİ EVLERE TAŞINIYOR...

Sivas Belediyesi koronavirüs ile mücadelede örnek çalışmalara imza atıyor. Mübarek Ramazan ayında iftar öncesi mahalle muhtarlarıyla yapılan ortak çalışmalar neticesinde günübirlik çalışan ve bu süreçte işlerine gidemeyen işçiler ve ihtiyaç sahiplerinin evlerine sıcak yemek ikramında bulundu.

SİVAS'TA İFTAR YEMEKLERİ EVLERE TAŞINIYOR...


Yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında bu yıl iftar çadırı kurulamayan Sivas'ta belediye ekipleri evlere sıcak yemek götürerek iftarlık ikramında bulunuyor. Hayat Ağacı ve Gıda Bankasının yapmış olduğu yardımların yanı sıra Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin mahalle muhtarıyla yaptığı istişareyle Sivas genelinde 100’ün üzerinde aileye 350 adet iftar yemeği ikramında bulundu.

Mahalle Muhtarlarıyla birlikte İftar saatinden önce 22 ekiple yapılan dağıtım kısa sürede tamamlandı. Ferhat Bostan Mahallesi Muhtarı Muhabbet Olgaç “Böyle bir uygulama yaptığı için belediye başkanımız Hilmi Bilgine teşekkür ediyoruz. İhtiyaç sahibi ailelerimizin bu mübarek ayda yanlarında olmak dualarını almak çok güzel… Bu ince davranışı ve mahallemizi de unutmadığı için başkanımıza tekrar teşekkür ediyoruz.” dedi.

Alibaba Mahalle Muhtarı İbrahim Tozkoparan “Bu güzel çalışmadan dolayı başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bu yıl iftar çadırı kuramadıkları için mağdur olan vatandaşlarımızın iftarlıkları evlere gönderiliyor. Mahalle sakinlerim adına çok teşekkür ediyorum. Tabi bu yıl korona nedeniyle zor günler geçiriyoruz. Bu zor günlerde sadece iftarlık olarak değil; Başkanımız Hilmi Bilgin dezenfekte çalışmalarından, maske dağıtımına kadar bizlerin dolayısıyla da Sivaslı hemşerilerinin yanında olmuştur. Gönül belediyeciliğini gönlümüzde yaşattığı için başkanımıza mahallem adına teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Koronavirüs nedeniyle sıkıntılı günler yaşandığına dikkat çeken Kılavuz Mahalle Muhtarı Ebuzer Akpolat ise “Gösterdiği bu ince davranışından dolayı Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin’e teşekkür ediyoruz. Bu zorlu günlerde çalışamayan mahalle sakinlerimiz var onlara destek olmak dualarını almak önemli… Başkanımızın o güzel gönlü var olsun.” dedi.

AdminAdmin