Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Tamer Tuna: Mücadelemiz Üst Se
Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Tamer Tuna, evimizde Fenerbahçe ile golsüz
Demir Grup Sivasspor 0-0 Fener
Spor Toto Süper Lig'de Fenerbahçe ile karşılaşan Demir Grup Sivasspor'umuz rakib
MHP’li vekil Andımız’ı eleştir
Andımızın okullarda yeniden okutulmasına yönelik Danıştay kararına AKP’den gelen
İş Bankası’ndan sonra Şişe Cam
Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki günlük Moldova gezisi dönüşünde gündeme dair açıklama
Ara Güler’e veda
Usta foto muhabiri Ara Güler için Galatasaray Meydanı'nda tören düzenlendi.
YELLENEN İNSAN

YELLENEN İNSAN

  Bu yazı 31 Agustos 2010, SALI 23:14:41 eklenmiştir.
Yazar : İsmail H.KONAR


12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


Referandumda görünen o ki son dönemece girmiş bulunmaktayız. Partiler az veya çok birbirleri hakkında söyleyeceklerinin temel noktalarını ortaya çıkarmak üzereler.

Anayasa değişikliğinin konuşulmadığı başka şeylerin konuşulduğunu öne sürenler öncesinde bu değişiklikleri neden getirdiklerini açıklamalılardır.

Anayasanın bütünü sorunken birde bunun yanında ekonomik başarısızlık ve terör devam ederken kimsenin öyle kalkıp anayasaya bakacağı da yoktur. Evi yanmış adama ferahla diye pervane getirmeye benzer bir değişiklik ne terörden içi yanan kitleleri ne de işsizlikten bunalmış insanları ilgilendirir.

Hükümetin başı sertleşti. Aslında buna sertleşmekte denemez Giderek geçmiş siyasi yaşamımızda görülmeyen çirkinlikte bir üsluba bürünerek kitleleri birbirine düşürecek ve devletin temel dinamiklerini bozacak aşırırlıklara gitmeye başladı. Boy soy türü nitelemeler ise başbakanın ve yandaşlarının demokratlıklarını hatta inançlarını dahi sorgulatacak şekilde bir yanlışlık olarak siyaset arenasında yerini almıştır. Bu soy tartışması AKP’nin bütün açılımlarının maskelenmiş bir aldatmaca olduğunu açıkça ortaya koymuştur.

Bu bir kızgınlığın yansımasıdır aslında. Başbakan işin kolay olmadığını görmüştür. Artık toplumun kendisine eskisi kadar inanmadığını ve güven kaybına uğradığını fark etmektedir. O nedenle Hayır diyen her kişi, kuruluş onun gözünde düşman görülmeye başlamıştır. Hayır’dan o kadar korkar oluşlardır ki hayırla başlayan her sözden alınganlık duymaya başlar olmuşlardır. Ramazan mahyalarından ”hayırlı ramazanlar” sözünü kaldırmışlardır.

Bir yanda Roman-Alevi-Kürt-Ermeni-Rum açılımları adı ile paketler açacaksın. Diğer yanda faşistlikle özdeş söylemler sergileyeceksin. Bir yanda Müslümanlığı kimseye bırakmayacaksın, diğer yanda insanları soyuna göre ayırt edeceksin.

Başbakandan cesaret alan Melih Gökçek ise ayağının altından kayan zeminin vermiş olduğu korku ve başbakana yaranma güdüsü ile daha da ileri giderek CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’nun annesi hakkında çirkin sözler sarf etmiş bulunmaktadır.

Şimdi başbakan eğer bu sözleri kendi gözetiminde söylenmemiş olduğunu göstermek istiyorsa ve de siyasi üslubun çirkin olmasından gerçekten yakınıyorsa en başta Melih Gökçek’i disipline vermelidir. Melih Gökçek’in ifadesi, Rize belediye başkanının terörün çözümüne ilişkin yorumundan daha tehlikeli ve çirkindir Melik Gökçek’in sözleri, hava gelsin diye yellenen insanın tavırları ile özdeş bir harekettir.İnanıyorum ki bu sözler AKP’ye düşündükleri yetkili kurumlar nazarında saygınlık kaybına uğrayacaktır.

Aslında birçok kişi fark etmiyor. Ama referandum örtüsü altında aslında Türkiye’nin enerji alanındaki özelleştirmeleri tamamlanıyor. Kalabalığa getirilerek muhalefet meşgul edilerek Türkiye’nin geleceği haraç mezat satılıyor. Yargı üzerindeki baskının kaynağı söylenildiği gibi Başbakanın kendisinin geleceğini yargı yolu ile de garantiye almak çok da önemli değildir. Asıl önemli olan geleceğin enerji kaynakları olan bor madenlerimizi yargı engeline takılmadan küresel güçlerin tekeline vermektir. Plan buna göre yapılmıştır.

Orta doğuda istediklerini kolaylıkla elde edemeyen ABD artık darbelerden vazgeçmiş şimdi de demokratik görüntülü diktatörlük yaratacak bir yapılanmayı adım adım sahneye koymaktadır.12 Eylülü yapanlara bizim çocuklar diye sahip çıkan ABD şimdi de yine bizim çocuk dedikleri insanların eli ile yeni bir 12 Eylülde amacına ulaşmak istemektedir.

Egemen Bağış Hayır diyenlerin aklından şüphe ederim diyor. Aklımızdan şüphe edebilir Sayın Bağış. Ama şundan emin olsunlar. Hayır diyenlerin vatanseverlikleri şüphe edilemeyecek kadar açık ve nettir.

Dün Mandaya, işgale, işbirliğine Hayır diyenlerin ardılları bugün de aynı duygu ve düşüncelerle hayır demektedirler.

Bu da böyle biline…

 


Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 

Diğer İsmail H.KONAR Yazıları
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.