Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Betboo
Bakan Koca: Artık yerinde kara
Bakan Koca: "Artık küresel salgının sosyal hayata etkileri ve normalleşmeyi önce
CHP, Sivas’ta bölge toplantısı
Cumhuriyet Halk Partisi, bölge toplantılarına Sivas’ta devam etti.
Mesut Dursun’dan Muhtarlar Der
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Mesut Dursu
CHP Sivas eski Akıncılar İlçe
CHP'den 52 üye ile birlikte istifa eden ve Muharrem İnce’nın kurduğu Memleket Ha
İstanbul Havalimanı'nın 2 mily
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul Havalimanı için garant
EGEMEN GAZETESİ VE PARALELCİLİK!

EGEMEN GAZETESİ VE PARALELCİLİK!

  Bu yazı 01 Ekim 2015, Persembe 21:30:24 eklenmiştir.
Yazar : Kürşat TECEL
Terör ile mücadele eden kahraman askerler PKK itirafçılarının ifadeleri ile kelepçeleniyor, ön plana çıkan akademisyen vatanseverlere türlü iftiralar atılıyor, “vatan” diyen kim varsa onuru keskin nişancılar tarafından vuruluyordu.


12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tarih ve süreç olaylara ve olayların kahramanlarına değer biçer. Olayların  içinde adı geçen her isim “iyi adam” değildir. Kahramanlar vardır, birde kötüler...

Devlet-i Ali Osmanlı Viyana önüne geldiğinde orduya Merzifonlu Kara Mustafa Paşa komutanlık ediyordu.Netice felaketti, Merzifonlu önce azledildi sonrada idam! Tarih, Merzifonlu Paşa’yı yargıladı ve hakkında “hain” değildir hükmünü verdi. Ordunun mühimmatından geri plandaki destek hattına bakıldığında yenilginin belkide en az müsebbibidir Merzifonlu...

Harbiye Nazır Vekili Enver Paşa kışda kıyamette Allahu Ekber’den aşıp büyük bir cihan devleti kurmayı planlamıştı, olmadı. Tarih bu, talihinde iyi olacak!

Yeni kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi tarihçileri Enver Paşayı hain yazdılar. Enver Paşaki son nefesine kadar inancı için mücadele etti ve ailesi ile birlikte çarpılaraş şehit oldu.

Gelelim kendi mevzumuza...

Egemen Gazetesi’nde yazı yazamaya başlayalı yedi-sekiz sene olmuştur.Türkiye’nin yaygın internet ve bilişim ağları ile tanışmaya yeni  başladığı zamanlardı. Türkiye’de sayısı bir elin parmakları kadar olan internet haber portallarından birisiydi “Egemen” ve yerelde olsa en çok okunanlardandı.

Süreç farklı işlemiş, Türkiye o tarihlerde fokur fokur kaynıyordu... “Ergenekon” adını verdikleri bir sürecin pimi çekilmiş ortaya bırakılmıştı! Bazen Genelkurmayın kozmik odasında patlıyor, bazen Tokat’ın Reşadiye’sinde bazen Sivas’ın Bankalar Caddesinde...Bizde nasibimizi aldık karınca kararınca o günlerden. Bazı arkadaşlarımız tutuklandı, bazıları tutuksuz yargılandı, bazıları gözaltında manevi işkencelere maruz bırakıldı, bazılarımızın mahrem hayatı didik didik edildi.

Terör ile mücadele eden kahraman askerler PKK itirafçılarının ifadeleri ile kelepçeleniyor, ön plana çıkan akademisyen vatanseverlere türlü iftiralar atılıyor, “vatan” diyen kim varsa onuru keskin nişancılar tarafından vuruluyordu.

O makus süreçte Egemen Gazetesi ve  bizimde kurucusu olduğumuz İnternet Gazeteciler Derneği’ne ve Gazete’nin mucidi Oğuz Demirkaya’ya da Sivas eş zamanlı operasyon düzenlenmişti. Gecenin zifirinde çoluğunun çocuğunun yanından apar topar alınıp, evi, bilgisayarı, odası neyi varsa incelemeye alınmıştı. Oğuz Bey üzerinde sonuçta bir suç unsuruna rastlanılamamıştı. itibarsızlaştırma operasyonları devam etmiş, aynen Teğmen Mehmet Ali Çelebi’ye yaptıkları gibi “sehven” bazı yanlış CD’ler, içeriği müstehcen bazı filmler bulundu diye yaygarayı basmışlardı...Olabilirdi, o filmler Oğuz Bey’in şahsına ait de olabilirdi, özel hayatın mahremiyeti açısından bakıldığında bizim, aklı başında “aydın” insanların bunu görmemesi gerekirdi! Süreç “Dökmetaş” dönemine geldiğinde Oğuz Bey birde ekmeğinden olmuştu. Çok sıkıntılar çekti, çok büyük badireler atlattı, mağdur oldu. Belki ekmek parası bulamadığı günler oldu ama variyetli olan babasına bile gidip bir talepde bulunmadı.

Yukarıda anlattıklarım hiç yaşanmamış gibi yıllar sonra bazı heveskarlar “Egemen”in rolüne talip olmuşlar, olsunlar ama “Olsunlar!”

Bunda da hayır vardır. Rekabet daha iyiyi daha doğruyu getirmek için güzel bir gelişmedir.Sivas’ımızın ve Sivas’ın kalbi Üniversitemizin gelişiminde kaliteli ve doğru haber akışının önemi çok büyüktür.ne varki gazetecilik sanıldığı kadar kolay ve herkesin yapabileceği bir iş de değildir. Bundan dolayıki bazıları geçmişi unutarak bel altı vurmanın salt basın yayın hizmeti olduğunu zannediyor.Gazetecilik de bir “süreç “ister!

Bugün aklıma PARALELCİ kelimesi geldi, vurayım! Yarında PORNOCU, EROTİKCİ, DEKOLTECİ, TRANSPARANCI, FİRİKİKCİ...gibi birşeyler gelir onuda söylerim derseniz bu olmaz, hem yakışık almaz hem de yaptığınız işin inandırıcılığı kalmaz.

Yunus diyorki; HAMDIM, PİŞTİM, YENDİM...

Üniversitede akademisyen olmak,bir “süreç” ister... İlk, Orta, Lise, Lisans, Yüksek Lisan, Doktora ve Doktora Sonrası Süreç. Yani Yunus’un dediği gibi...Üniversite camiası gibi eğitimli ve donanımlı bir camia üzerinden “basın yayın” işi yapacak olursan cümlelerini seçmek zorundasın. Geçmişte neler yaşanmış, kimsenin hatırlatmasına gerek bırakmayacaksın.

Paralelci dediğiniz insanlar geçmişte paralelcilerden darbe yemiş insanlarsa bu iftiraya kimse inanmaz. Sizinde yaptığınız işinde kıymet-i harbiyesi kalmaz.

Yazının başında iki tarihi olaya değinmiştim; yaptığın işin doğruluğuna inanıyorsan netice seni kötü yapmaz yeterki niyeti “evla” olasın aynen Merzifonlu gibi, aynen Enver paşa gibi...


Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 

Diğer Kürşat TECEL Yazıları
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.