Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
CHP'den Fahrettin Koca'ya sert
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın İstanbul'da yaptığı toplantıya Ekrem İmamoğlu'n
Bakan Koca'dan kritik İstanbul
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul'daki Covid-19 vaka sayısının Türkiye gene
Türkiye'nin son koronavirüs ta
Sağlık Bakanlığı, 22 Ekim gününe ilişkin koronavirüs verilerini paylaştı. Son 24
Aşı krizi ile ilgili İstanbul
İstanbul Eczacı Odası Başkanı Zafer Cenap Sarıalioğlu, "Yüksek risk grubundaki 1
Çok tartışılacak düzenleme...
14 Ekim tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile kurulan Sanayileşme İcra Komite
TOKAT GAZİOSMAN PAŞA ÜNİVERSİTESİNDE NİHAYET…

TOKAT GAZİOSMAN PAŞA ÜNİVERSİTESİNDE NİHAYET…

  Bu yazı 19 KASIM 2014, Carsamba 17:18:28 eklenmiştir.
Yazar : Osman Yıldız


12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TOKAT GAZİOSMAN PAŞA ÜNİVERSİTESİNDE NİHAYET…

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi seçim süreci ile ilgili okuyucularımla epey bir yazı paylaşmıştım. Ve nihayet atama gerçekleşti; mevcut Rektör tekrar atandı. Devletimizin bir bildiği vardır diyoruz. Fakat şunu hemen belirtmeliyim ki, evet bu benim için mağlubiyet, fakat yenilgi asla değildir. Bundan sonraki süreçte daha titiz bir şekilde bu üniversitede cereyan eden hadiseleri yakından takip edeceğim. Her türlü usulsüzlüğü osmanyildiz36@hotmail.com adresinden benimle paylaşabilirsiniz.

Bu arada bir hususu da belirtmek istiyorum. Kumpas Şahin ve Şürekası adlı romanımla ilgili olarak mevcut Rekör Mustafa Şahin şikayette bulunarak yazıların kaldırılmasını istemiş. 17.11.2014 tarih itibarıyla bana tebliğ edilen mahkeme kararında 1-14 arası yazıların kaldırılması istenmiş. Bu tarih itibariyle bu yazıları kaldırdım. Adalete olan inancımla itiraz hakkımı da kullanıp ben yokken alınan bu karara itirazımı yaptım. Ayrıca okuyucularım üzülmesin, bu romanın kalan nüshalarını da buradan yayınlayıp ve ayrıca yakın bir zamanda tamamlayıp kitaplaştıracağım.

 Evet Mustafa Şahin yeniden rektör oldu. Fakat o rektör olarak ikinci kez atandığında ona karşı bir zafer de ben kazandım. Size bu zaferimden gururla bahsedeceğim.

18.11.2014 tarihinde ve saat 13.30’da Tokat 3. Asliye Hukuk Mahkemesinde Yard. Doç. Dr. Erdoğan Usta’ya yönelik bir iftira davasında tanık olarak müdahil oldum. Kıbrıs’tan sevgili dostum Erdoğan Bey’e hem destek olmak hem de adaletin yerine gelmesi için üşenmedim Tokat’a geldim. Üniversite yönetimi yanına aldığı yandaşlarıyla sevgili dostuma şeytanın aklına gelmeyecek bir dava açtılar. Bu kumpasın içinde Doç. Dr. Alpaslan Demir,  Yard. Doç. Dr. Zehra Nur Ersözlü, Yard. Doç. Dr. Rukiye Şahin ve bu kumpasın içinde yer alacağını hiç düşünmediğim Yard. Doç. Dr. Samet Başol yer almıştır. Bunların iddiası, güya Erdoğan Bey,  Ramazan’da ezan okunduğunda “köpek gibi uluyor”muş. Toplumun kutsal değerlerine saldırı olarak kamu davası olarak yürütülen bu mahkeme bugünün Türkiye’sinin inanılmaz manzarasını aksettiriyordu. Bu derece ahlaksızca bir iftira ne mukaddesata ne de ahlaka sığacak bir şeydir. Kendimi bir an için İran veya Sudi Arabistan’da zannettim. Fakat her şeye rağmen Türk adaleti işliyordu.

Samet  Başol’un verdiği ifade “Hakim”in dikkatinden kaçmamıştı. Bu iftira davasından bir ay önce, benim de dahil olduğum, “kampus alanında bira içmek” davasında “Kampüs alanında hiçbir olumsuz davranışa rastlamadığını” belirten Samet, bu iftira davasına dahil olmuştu.  Ya Zehra Nur Ersözlü, devletin bütün imkanlarından yararlanarak Amerika’dan döndükten sonra  kumpasın bir parçası olmak için elini hızlı tutmuş görünüyordu. Alpaslan Demir’in ve Rukiye Şahin’in bir husumet hırsı içinde hareket ettiği açıkça belli oluyordu. Bu hırs o kadar üst seviyede idi ki, kendisi Samet Başol’la birlikte  Balıkesir’de Sempozyumda iken, bizlerin kampus alanında bira içtiğimizi görüyor ve şikayetçi oluyordu. Üstelik idari soruşturmayı yürütenler kendisine “arkadaş sen o sıra şehir dışındasın” demeyi bile akıllarına getiremiyorlardı.

Çok şükür, adalet yerini buldu ve bunların iftira davası çöktü. Şimdi sırada bira içtiler meselesinde. Onu da yakında çözer, bu müfterilerin ipini pazara çıkarırız. Az kaldı.

 

Zafer kazandık diye sevinmeyin. Her hatanızı ve her kusurunuzu bu sütundan dünyaya duyurmaya devam edeceğim.  osmanyildiz36@hotmail.com


Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!
Öğretim Üyeleri
Ama Gerçek
O.M vatandaşlığı nasıl aldığını araştırsan bir de


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 

Diğer Osman Yıldız Yazıları
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.