Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
REKTÖR ALİM YILDIZ, MHP'nin GA
25 Eylül 2018 tarihinden itibaren bayilerde yerine alarak yayın hayatına 'merhab
ANLAŞILAN KEDİ BİLE SİVAS CUMH
Sivas Suşehri ilçesinde bulunan hasta bir kedinin uçakla İstanbul’da tedavi edil
Üniversitelerden manzaralar: B
Şırnak Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü’nde, mühendis mumla ar
Rektörün krallığı: Oğlunu da y
Öğrencisini önce üniversitede işe aldı, sonra öğretim üyesi yaptı. Oğlunu da şai
Türk ve Suudi ekip konsolosluk
Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın, Suudi Arabistan'ın İsta
BİR ÖRGÜT YAZISI

BİR ÖRGÜT YAZISI

  Bu yazı 12 Nisan 2013, Cuma 14:08:55 eklenmiştir. 1835 kez okunmuştur.
Yazar : REYHAN EMİR


12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hatırlıyorum, ablamın nişanı için babam abimden karakola gidip toplantı izni için gerek var mı, yok mu diye sormasını istemişti. Şaşırmştım ‘’Niye böyle bir şeye ihtiyaç duyulsun ki ?’’diye. Sonra iş aydınlanmıştı, ee ne de olsa rahmetli hayatı boyunca ne darbeler, muhtıralar görmüştü, 12 Eylül'ün hemen sonrasındaki ilk zamanlarda bilumum toplantı, protesto yürüyüşü yapmak, dernek kurma vs durumları sınırlandırılmış ya da yasaklanmıştı. Rahmetli de neredeyse bitirmekte olduğumuz 80'lerin sonunda bile hala bu endişeyi yaşıyor ve işi sağlama almak istiyordu. Neyse böyle bir şeye gerek olmadığı anlaşıldı da gönül rahatlığı ile nişanımızı, düğünümüzü yapabildik.

Her türlü dönemin kendine ait olumlu olumsuz özellikleri vardır, şu zamanın ruhu dediklerinden.

Bugün bir 12 Eylül yazısı yazmayacağım ya da o günlerden bize miras kalan bir tabuyu aşana kadar nelere sessiz kalınıp nelerden olduğumuz ve dahası o günlerin ilk zamanlarından sonraki dönemden pek çok açıdan daha karışık ve daha baskıcı, müdaheleci bir durumda olduğumuzdan da bahsetmeyeceğim. Bugün artık halk tepkisini meydanlara çıkıp toplanıp yürüyerek istediği kadar söyleyebiliyor, yeter ki bitki olduğunu kabullenip sulanmayı göze alsın yada yaptığı yanlşla ağzına biber sürüleceğini bilsin.

 

Tabi bu işlerin daha pasif, ama son yıllarda, çokçasınca ve kimi zaman haklı olarak da tiye alınan bir sosyal medya ayağı da varki bu sefer gerçekten iyi bir iş çıkardı.

1 ) Malum Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere bazı kamu kuruluşlarının tabelalarından çıkan T.C ile başta bakanlık ve hükümet büyük tepki almıştı, bugün o tepkileri daha da artıran Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun ‘’Bakanlığın altındaki kurumlarda T.C kullanılmasına gerek yok.‘’ ifadesi hem bakanlığın internet sitesinden kaldırıldı hemde resmi internet sitesinde bakanlığın adının başına T.C ibaresi geri döndü.

2 )Bir başka gelişme ise bu gün Başbakan Recep Tayyip Erdoğın’ın Moğolistan‘da  yaptığı konuşmadaki dikkatlerden kaçmayan vurgusu idi. Erdoğan ‘’TSK ve diğer güvenlik güçlerimiz Cumhuriyet hükümetinin vereceği kararlarla hareket eder’’ derken her ne kadar tarafımca ‘’Cumhuriyet ‘’ yerine ‘’Türkiye Cumhuriyeti ‘’ifadesini kullamasını tercih etsemde Türk ve Cumhuriyet ibarelerini aynı cümle içerisinde kullanarak halktan gelen mesajı en azından şimdilik dikkate aldığını gösterdi.

Bu da sosyal medyada isimlerinin başına T.C yazanlara ‘’Ne oluyor vatan mı kurtuluyor?‘’diyenlere, kendini karınca kadar görenlere, örgütlü hareketin, karıncanın saffının değerini bir kez daha gösterdi .


Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!
T.C Filiz Akinci
NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE !!!
Emegine Kalemine Kocaman Cesur Yüregine Saglik Reyhancim,biz Cumhuriyet Cocuklari var oldugumuz sürece hic kimsenin gücü yetmeyecek Türkiye Cumhuriyetini silmeye.NE ,,MUTLU TÜRKÜM DIYENE,,!!!Atalarimiza ve Biz Türk Milletine yapilan bu Hadsiz davranislar elbet bir gün cezasini cekecekler...sesimize ses oldugun icin cok tesekkür ederim...


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 

Diğer REYHAN EMİR Yazıları
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.