Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ SONDAN
Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Enformatik Enstitüsü bünyesinde yer alan "UR
REKTÖR “SÖZ VERİYORUZ” DEDİ AM
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi öğrencileri, personeli ve Sivas kamuoyu üniversite
FETÖ operasyonu: 10 kişiye göz
Sivas'ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturm
9 Eylül Üniversitesi Rektörü P
İzmir'deki 9 Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Kasman, açılan bir soruş
Sivas'ta FETÖ operasyonuna 11
SİVAS merkezli 4 ilde FETÖ/PDY'nin şifreli haberleşme programı 'ByLock' kullandı
ASRIN DAVASINA KİRALIK SALON

ASRIN DAVASINA KİRALIK SALON

  Bu haber 21 Temmuz 2014, Pazartesi 13:38:20 eklenmistir.
ASRIN DAVASINA KİRALIK SALON Bazı olaylar yaşanır ki bunlar sadece Türkiye'de olur...

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Manisa’nın Soma İlçesi’ndeki 301 kişinin yaşamını yitirdiği maden faicasıyla ilgili soruşturmayı yürüten Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı, duruşmalar için Akhisar Belediyesi’nden Bülent Ciğeroğlu Kültür Merkezi Salonu’nu yıllık 4 bin liraya kiralayıp, protokol imzaladı.

Akhisar Belediye Başkanı AK Partili Salih Hızlı, Başkan Yardımcıları Ömer İşçi ve Ali Velestin ile Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı’nın katıldığı protokol töreni Belediye Encümen Salonu’nda yapıldı. Alınan Belediye Meclisi kararı gereği Akhisar Belediyesi Bülent Ciğeroğlu Kültür Merkezi  bir yıllığına savcılığına kiralayan protokol imzalandı. Bir yılın sonunda davanın uzaması halinde ek protokol düzenleneceği bildirildi. Protokole AK Partili Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı ile Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahiner imza attı.

 

İmzaların atılmasından önce konuşan Belediye Başkanı Salih Hızlı, "Geçen Mayıs ayında Soma’da çok üzücü bir kaza meydana geldi, 301 madencimiz şehit oldu. Bu kazaya bağlı olarak gelişen olaylar sonrasında davalarla ilgili Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı görevlendirildi. Başsavcımızın talebi üzerine duruşma salonu olarak kullanılmak üzere, belediyemizin Bülent Ciğeroğlu Kültür Salonu’nun kendilerine tahsisi talep edildi. Haziran ayında yapmış olduğumuz meclis toplantısında burası için karar alındı, dolayısıyla bizler de bu kararın protokolünü imzalayacağız. Bu sebeple buradayız, tabiki burada şehitlerimizi rahmet anıyoruz, geride kalanlara bu vesile ile sabırlar diliyorum. İnşallah bir daha böyle elim bir kaza ile ülkemiz karşı kaşıya gelmez. Tabiki sonrasında dava, Türkiye ve dünyada da belki önemli bir yer teşkil edecek, dolayısıyla Akhisar olarak bunu en iyi şekilde karşılamamız gerekiyor. Bizler her zaman Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yanında olacağız, bu vesile ile inşallah bu süreci en iyi şekilde yöneteceğimize inanıyorum" dedi.

’EN KISA SÜREDE KOVUŞTURMA AŞAMASINA GEÇİLECEK’

Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahiner de elim maden kazasında, soruşturma aşamasında olunduğunu belirterek, "Soruşturma yapılabilmesi için adliyemizin fiziki imkanları yeterli değil. Bu nedenle Belediye Başkanlığımıza ait Bülent Ciğeroğlu Kültür Merkezi’nin duruşma salonu olarak kiralanması buranın tahsisi hususunda sayın Belediye Başkanlığı ve Belediye Meclis üyelerimizin ve yetkili birimlerin takdiri ve yardımları ile gerekli protokol hazırlandı. Bu vesile ile belediye başkanımıza, meclis üyelerine ve diğer yetkililere bizlere sağlamış oldukları kolaylıklar nedeniyle teşekkür ediyoruz. Yaşanan elim maden kazasında vefat eden madencilere Allah’tan rahmet ve ailelerine sabır diliyorum. İnşallah kovuşturmanın da en kısa sürede tamamlanacağını ümit ediyorum" dedi. Başsavcı Şahiner, şöyle devam etti:

"Bugün protokolü imzaladık, bugünden itibaren gerekli çalışmaları hızlı bir şekilde başlayacağız. En kısa sürede inşallah örnek bir duruşma salonu tadilatını gerçekleştireceğiz. Bu konuda gerekli hazırlıkları yaptık, belediye başkanımızın ve diğer yetkililerin bizlere vermiş oldukları protokol çerçevesindeki izin doğrultusunda gereken tüm işlemler inşallah en kısa sürede tamamlanacaktır. Kovuşturmanın şu an tarihi tarihi belli değil ancak şunu net bir şekilde söyleyebiliriz, soruşturmada çok önemli kısımlar aşıldı. Soruşturma artık ilerlemiş durumda ve en kısa sürede kovuşturma aşamasına geçilecektir."ETÄ°KETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SOZ SIZDE!


Adiniz :
Baslik :
Yorumunuz :
 
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ SİVAS'IN GERİLEMESİNİNDE ÖNEMLİ PAY SAHİBİ Mİ OLMUŞ ?
C.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünün Alkollü Gezisi
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.