Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
iddaa tahminleri banko tahmin gaziantep escort
49 ilin emniyet müdürü değişti
14 ilin Emniyet Müdürü polis başmüfettişliğine getirildi
Dikkat çeken sözler: Amirim bu
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile beraberindeki 5 k
SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi yine Ulusal Basının gündeminde.Cumhuriye
CUMHURİYET ÜNİVERSİTEDEKİ SİLA
Cumhuriyet Üniversitesi yerleşkesinde meydana gelen ve biri öğrenci 2 kişinin ya
Hulusi Akar'dan 'güvenli bölge
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar güvenli bölge konusunda ABD ile hava ve kara de
BİRİLERİ YAKAR BİRİLERİ İMARA AÇAR

BİRİLERİ YAKAR BİRİLERİ İMARA AÇAR

  Bu haber 01 Temmuz 2014, SALI 14:08:02 eklenmiştir.
BİRİLERİ YAKAR BİRİLERİ İMARA AÇAR Antalya'da 125 hektar ormanın kül olduğu Adrasan’da incelemelerde bulunan Vali Sebahattin Öztürk, yanan alanların imara açılacağı iddialarına, "Yanan yerlerde yeni tesis, böyle bir şey olması söz konusu değil.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bunu kesin bir dille söylüyorum. Böyle bir şey olamaz. Orman arazisinde ne beton, ne ahşap hiçbir şey olamaz" diye karşılık verdi.

Antalya’nın Kumluca ilçesine bağılı turizm bölgesi Adrasan’da geçen cumartesi günü çıkan orman yangınının ardından Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, bugün bölgede incelemelerde bulundu. Helikopterle Adrasan’a gelen Vali Öztürk, önce helikopterle yanan orman alanı üzerinde tur attı, ardından karadan yangının ilk başladığı noktaya gitti.

Burada açıklamalarda bulunan Vali Sebahattin Öztürk, yangının çok büyük bir alanda etkili olduğunu söyledi. Öztürk, "Daha beter olma ihtimali vardı. Milli Park’a sıçramamış" dedi. Yangında 4 otel ve pansiyon tipi turizm tesisinin büyük zarar gördüğünü aktaran Vali Öztürk, can kaybının olmamasının sevindirici olduğunu kaydetti. Bölgenin orman yangınları açısından risk alanı olduğunu belirten Vali Öztürk, şöyle konuştu:

Burada yangın bundan sonra da çıkabilir. Bunu hızlı önlemenin yolarını arıyoruz. Bu kadar yoğun nüfusun olduğu yerlerde riskleri sıfırlamak mümkün olmuyor. Yangına piknikçilerin neden olduğunu tahmin ediyoruz. Yerin müsait oluşu buna işaret ediyor. Fakat başka sebepler de olabilir. Elimizde bu konuyu yüzde yüz doğrulayacak bilgi yok."

Antalya Valisi Öztürk, Adrasan’da yanan 125 hektar orman alanının en kısa sürede ağaçlandırılacağını kaydetti. 2015 yılı sonunda bölgede orman yolları dahil olmak üzere tüm ağaçlandırma çalışmasının tamamlanmış olacağını kaydeden Öztürk, "Yanan yerlerde yeni tesis, böyle bir şey olması söz konusu değil. Bunu kesin bir dille söylüyorum. Böyle bir şey olamaz. Orman arazisinde ne beton, ne ahşap hiçbir şey olamaz" dedi. Vali Öztürk, yangından zarar görenlere maddi destek noktasında ise çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

’İHMAL VAR MI?’

Vali Öztürk, yangına ilk müdahale anında ekiplerin ihmali bulunduğuna ilişkin iddiaları da cevaplandırdı. "Bu tür şeyler olup bittikten sonra vatandaşlar bilmeden, kulaktan kulağa iletilen bilgilerle bu tip şeyleri ileri sürebilirler" diyen Vali Öztürk, Adrasan yangının iddia edildiği gibi 18 saat sürmediğini 4 - 5 saat gibi bir sürede arazinin yüzde 80’inin yandığını söyledi. Öztürk, şöyle konuştu:

"Bölgeye helikopterle gelişi gidişi yarım saatlik bir zaman. Orman arazisinde yol yok. Ancak havadan müdahale yapılabiliyor. Onun da nereden baksanız yarım saatten evvel olamıyor. İnsanlar dışarıdan değerlendirme yaparken ’Hızlı olsaydı iyi olurdu’ gibi bir değerlendirme yapıyorlar. Bizde öyle düşünüyoruz ama imkanlar, teknoloji bu kadarına izin veriyor."ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.