Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
C.Ü.MEZUNU DİPLOMALI HURDACINI
ürkiye’de gerçek işsiz sayısı 6 milyon 611. İyi bir gelecek hayali kuran yaklaşı
FETÖ'nün TSK yapılanmasına yön
Sivas merkezli 17 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ
PROF. DR. METİN COŞAR İLE FEL
Söke Kaymakamlığı ve Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önderliğinde geçtiğimiz yı
“UYSADA UYMASADA KADROLARI”
Cumhuriyet Üniversitesi, Türk Müziği Devlet Konservatuarı Müdürü Prof.Dr. Hüseyi
Sivas'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruştur
MIAMI DEĞİL BAŞAKŞEHİR

MIAMI DEĞİL BAŞAKŞEHİR

  Bu haber 24 Mart 2013, Pazar 15:54:19 eklenmistir.
MIAMI DEĞİL BAŞAKŞEHİR ........

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İstanbul'da iş kurmak isteyenler, lokanta ve restaurant açmayı daha çok tercih ediyor. Bunun en belirgin nedeni ise, yıllardır hiç bitmeyecek bir kar marjı olduğuna inanılması...

BALKAN HABER AJANSI Eknomi Direktörü Aydan Alkap'ın çarpıcı araştırması, bazı ilçelerde fiyatların taan yaptığını gözler önüne serdi. Başakşehir, Şişli ve Ataşehir; fiyatların fırladığı yerler; bu ilçelerin gelişmiş semtlerini bıakın, varoş bölgelerinde dahi fiatlar el ve cüzdan yakıyor...
 
Emlak ile ilgili web sitelerinden derlenen verilerine göre, İstanbul'da her geçen gün hem satılık hem de devren işyerlerinde fiyatlar artış trendine girdi. En ucuz işyeri açmak için en az 20 bin TL'nin gözden çıkması lazım. Başakşehir ortalama 1 milyon 200 bin lira ile rekor kırıyor; Ataşehir, Başakpehir'i, 1 milyon 110 bin TL ile takip ediyor. Beşiktaş ve Kadıköy ise ilk dörtte...


Türkiye'nin beş büyük ilinde yılın ilk iki ayına ait satılık ve “devren” işyerleri ile ilgili veriler; gerçekleri ortaya koyuyor. Yılın ilk iki aylık döneminde Türkiye genelinde satılığa çıkan ya da devredilen işyeri ilan sayısında, 2012'nin aynı dönemine göre yüzde 35 azalma oldu.
İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya'yı kapsayan 2013 ilk iki aylık satılık ve devren işyeri verilerine göre, Türkiye'nin beş büyük ilinde devredilen işyerlerinin faaliyet konusunun başında lokanta ve restoranlar geliyor.
Yılın ilk iki aylık döneminde devir ilanı verilen lokanta ve restoran sayısında 2012'nin aynı dönemine göre yüzde 10, restoran ve lokanta fiyatlarında ise yüzde 15,5 oranında artış yaşandı.

Bu sürede en pahalı işyeri devri ortalama 55 bin lira ile İstanbul'da gerçekleşti. 2012'nin ilk iki ayında İstanbul'da devren satılık işyeri konusunda Ataşehir gözdeyken, bu yılın aynı döneminde Şişli ön plana çıkıyor. Şişli'de devredilen işyerlerinin ortalama fiyatı ise 55 bin lira.
Ankara'da, Çankaya son iki yıldır tahtını kaptırmıyor. Geçen yılın ilk iki ayında olduğu gibi bu yıl da en fazla devredilen işyeri Çankaya'da olurken, bölgede fiyatlar da yüzde 20 artışla ortalama 42 bin liraya çıktı.
İzmir Bornova'da ise devredilen işyerlerinin fiyatları yüzde 60 yükseldi ve ortalama 40 bin liraya çıktı. İzmir'de en fazla işyeri devri ilanı verilen semt Karşıyaka oldu.
Antalya'da işyerleri açısından en pahalı ilçe Manavgat; Bursa'da ise İnegöl oldu. Her iki bölgede de devredilen işyeri fiyatlarında yüzde 50'lik artış yaşandı.
Satılık işyeri fiyatlarında Başakşehir açık ara önde

Öte yandan, bu yılın ilk iki ayında 5 büyük ilde satılık işyeri kategorisinde en pahalı semt İstanbul'da Başakşehir oldu. Başakşehir'de satılık işyerlerinin ortalama fiyatı 1 milyon 200 bin lira olurken, Başakşehir'i pahalılık açısından İstanbul Kadıköy ortalama 624 bin lira ile izliyor.
Bursa İnegöl ise satılık işyeri fiyatı sıralamasında İstanbul'u ortalama 912 bin lira ile ikinci sırada takip ediyor. Yılın ilk iki aylık döneminde satılık işyeri fiyatı sıralamasında 400 bin lira ile Ankara Yenimahalle 3. sırada, 350 bin lira ile Antalya Konyaaltı 4. sırada, İzmir Gaziemir ise 320 bin lire ile 5. sırada yer aldı. Basımhane ise, İzmir’in en ucuzu… Bu arada Mersin, halen Türkiye’nin  emlakta en ucuz ili…

AYDAN ALKAP / BALKAN HABER AJANSI


 ETÄ°KETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SOZ SIZDE!


Adiniz :
Baslik :
Yorumunuz :
 
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ SİVAS'IN GERİLEMESİNİNDE ÖNEMLİ PAY SAHİBİ Mİ OLMUŞ ?
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.