Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
SİVAS'TA 1 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİS
Sivas'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruştur
C.Ü. ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ FETÖ'
Sivas'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruştur
Fetö'nün "Mahrem Emniyet İmamı
Sivas'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruştur
1 Öğrenci FETÖ'den tutuklandı.
Sivas'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruştur
Sivas'ta 3 özel harekat polisi
Sivas'ta görev hazırlığı yaparken bir polis memurunun silahının ateş alması sonu
YILDIZ’DA REKTÖR ADAYLIĞINI AÇIKLADI...

YILDIZ’DA REKTÖR ADAYLIĞINI AÇIKLADI...

  Bu haber 14 MAYIS 2012, Pazartesi 14:50:18 eklenmistir.
YILDIZ’DA REKTÖR ADAYLIĞINI AÇIKLADI... Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi ve Türk İslam Edebiyatı Anabilim Dalı Başkanı da olan Prof. Dr. Alim YILDIZ Sivas’ta Haziran ayının ortasından yapılacak olan Rektörlük seçimlerinde aday adayı olacağını gazetemize açıkladı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Prof. Dr. Alim YILDIZ gazetemize yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Cumhuriyetimizin 50. yılı vesilesiyle kurulan ve ülkemizin en köklü üniversitelerinden birisi konumunda bulunan Cumhuriyet Üniversitemizi önümüzdeki dört yılda yönetecek rektörlük seçimlerinin son ayına girmiş bulunuyoruz. Öncelikle bu seçimlerin üniversitemiz, şehrimiz, ülkemiz ve üniversite mensuplarımız için hayırlı olmasını diliyorum.

Yarım asra yaklaşan bir geçmişe sahip olan üniversitemizin, ülkemiz üniversiteleri arasındaki yeri ve başarı sıralaması hepimizin malumudur. Bu şehrin bir insanı ve bu üniversitenin bir öğretim üyesi olarak arzumuz Üniversitemizin daha saygın bir konuma kavuşmasıdır. Bunun gerçekleşmesi için, yönetim anlayışında değişikliğe ve değişime ihtiyacı vardır.  

Ülkemizin, son yıllarda gerçekleşen istikrarına, sürekli gelişen ve yükselen temposuna uygun olarak, içerisinde bulunduğumuz dönem, üniversitemizin de bir atılım ve sıçrama yapmak için en uygun olduğu dönemdir. Bu amaç ve hedefin, dinamik, her platformda farklı düşüncelerin dile getirilebildiği, kolay ulaşılır, adil ve katılımcı, demokratik bir yönetimle sağlanabileceği inancındayım. Temel anlayışımız bu inanç çerçevesinde şekillenmiştir.

Toplumsal ve akademik etik kuralları dikkate alan, liyakati esas edinen, demokratik bir yönetim biçimiyle akademik gelişmenin önünü açacak ve bu konuda her türlü desteği sağlayacak bir yönetim anlayışını hedefliyoruz. En kıymetli kaynağın insan olduğu gerçeğinden hareketle, tüm bilim insanlarını, akademisyenliğe başlayan genç arkadaşlarımızı ve üniversite çalışanlarını ayrım gözetmeden ve ötekileştirmeden bu üniversitenin birer değeri olarak görüyor ve bu üniversiteyi birlikte yücelteceğimize inanıyoruz. Hiçbir zaman tek başına bir bilen değil, birlikte bilen olacağız, birlikte yöneteceğiz ve birlikte başaracağız.

Şehrimizi üniversitemizle bütünleştirmek istiyoruz. Bu bütünleşmeyi yerelleşerek değil, evrensel değerlere uygun bakış açısıyla yapacağız. Ayrıca, şehir ve bölge ile temasın en yüksek olduğu Tıp Fakültesi Hastanesinin fiziki altyapı ve teknolojik donanımını modernleştirip, hizmet faaliyetlerini iyileştireceğiz. Kent planlaması, sanayinin gelişmesi, ticaretin canlanması, madencilik, tarım ve hayvancılığın gelişimi için üniversite olarak daha aktif rol alacağız.

Cumhuriyetimizin 100. yılında bilim adamlarıyla, öğrencileriyle, çalışanlarıyla, şehriyle bütünleşmiş, diyalogları sağlam, hizmetleriyle başarılı ve takdir toplayan, bilimsel çalışmalarıyla adından söz edilen bir eğitim kurumu haline getirmeyi planladığımız Cumhuriyet Üniversitesini bu şehirle, bu ülkeyle ve dünya ile bütünleştirmenin yollarını arayacağız.  

Önceliklerimiz; öğretim üyelerimizin saygınlığı, çalışma huzuru, kaynakların etkin ve verimli kullanımıdır.

Adil ve demokratik bir yönetim yapısı ile üniversitemizi daha aktif, daha huzurlu, daha üretken bir noktaya taşımak için, yapmış olduğumuz istişareler neticesinde Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü için aday oldum. Desteklerinizi bekliyor, saygılar sunuyorum” dedi.ETÄ°KETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SOZ SIZDE!
kasım sagsol
bu adam tam tarikat adamı ve tarafgir
kendi siyasi ideolojisi için belliki "Türkiye için akademisyenler" sitesinde iktidara yakın görünmek için başlatığı kampanyayay başvurdum ilk 400 de yer almama sonra ismimi slen bu zat, rektör olacak öylemi? bu olsa olsa bellli bir tarikatın adamı olur.. Cumhurbaşkanı dikkat etsinde başka bir paralel yaratıyor olmasın...tehlikeli zat..! kendi adamlarını bu 2000 kişilik imza sayfasına toplamış!!
Yalnız KURT
Bu kim ya
Bu adamı Hiç tanımıyorum Kim ki Bu ProfDr. Genç olduğuna Ğöre yetenekli dir Ama Yetenekli olmak İdarecilik Olmaz Hocam Aday Oluyorsunuz Broşürlerinizi Bizlermi Dağıtacağız Sen Rektör Adayısın Görevlin Bırakıyor Tek bir yere Hizmetli dağıtsın Olur Dağıtırız bize ne Senin Broşürlerinden İlahiyatçı Olman Hiç bir şey değiştirmez Afişlerinide Sivasa Asmayın Hocam PROFsunuz akıllısınız ama Siyasetçi Olamamışınız Size SİVASmı Oy verecek Cahilmişiniz
alim yıldız ile
recep toparlı elele
dökmetaşın oylarının yarısı alim hocada
rektör adayları
belli
http://www.universitemiz.net/index.php
isabet olur
adam gibi adam
alim yıldız sivasın güzide insanlarından ilim adamlarından birisidir kusura bakmayın ama kıskanmayın olursa on numara rektörlükte yapar tanımadan yorumlar yapıyor herkes adamın kralıdır ve en mükemmel aday da odur..!
vaaa mı
büüle iş
eğer aşada yazıldığı gibibu kişi son aya kadar dökmetaş vasıtasıyla müdürüm yardımcılığımda innndirrrr gandddiii götürrrr yapmışsa, utanmadan aday olduğu için, kendisini takdir etmek adına bazı hocalar ona oy vermeli.vemeliki morali bozulmaya.belki sonra reiscumur adayı oluverir
birlik pilatformu
çöktü
İlahi’yat'tan ali aksu, madencibasi nevzat aslan ve matematik profesörü metin akdag tüm hocalara birlik platformu adayı ömercevit diye mail göndermişlerdi bu durumda bu pilatform foss’inngen mi oldu
vay be
helaaal(!) olsun.
Alim Beyin adaylığını duyunca "Kiziroğlu Mustafa" şarkısı aklıma geldi. Hani orada peh peh deniyorya. Büyük Abisi Recep'in adaylığı tutmayınca kendi deniyor. ne diyelim hayırlısı olsun.
asalet nerede
şimdi mi anlamış
bu hoca sosyal bilimlerde müdür yardımcısıydı. İstifa eder etmez adaylığını koydu yani dökmetaşın ekibinde çalıştı çalıştı, paraları aldı, nimetleri indirdi, şimdi de adayım diye ortaya çıkmış Kardeşim madem mevcut rektör senin için kötüydü ne diye onunla birlikte son aya kadar çalıştın, indira Gandi yaptın. İnsanda biraz sıkılma olur yav,sadece reklam yapmak için bu işe girdiğin belli.milletvekili adayı olursan şaşmam.
Acele
Karar
Alim Bey gerçekten kibar ve çalışkan bir bilim adamıdır. Bu kararın acele alınmış olduğunu düşünüyorum. Biraz daha tecrübe ile daha iyi olurdu. Başarılar dileriz.
TEK ADAY
DOĞDU ADAY
TABİİ Kİ MEHMET ÇİMEN
Bu kim
Bu da nereden çıktı
Kim diye arama yaptım. İnternette bir site yapmış. Adam ocak ayında prof olmuş. Yani 4 aylık prof bizi kurtarmaya soyunmuş. Adaylığıyla resmen üniversite personeline hakaret ediyor. Bildirisinin içinde de iktidara yalakalık var. Seçilemeyeceğini bildiğine göre ilerisi için üniversitemizi kullanıyor, şahsi amaçları için alet ediyor demektir. Hocalar kendi emellerine üniversiteyi alet eden bu kişiye imkan vermeyecektir.


Adiniz :
Baslik :
Yorumunuz :
 
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ SİVAS'IN GERİLEMESİNİNDE ÖNEMLİ PAY SAHİBİ Mİ OLMUŞ ?
C.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünün Alkollü Gezisi
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.