Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Sivas’ta görev yapan Üst Düzey
2016 yılında gerçekleşen bir işlem için 2018 yılında yapılan bir şikayet nedeniy
CEM VAKFI GENEL BAŞKANI DÖNER’
Cem Vakfı Genel Başkanı Erdoğan Döner ve yönetimi Belediye Başkanı Hilmi Bilgini
Sivas'ta yeni bir karantina...
Sivas'ta Covid-19 pandemisi dolayısı ile bir köy karantina altına alındı.
Adalet Komisyonu'nda 'baro baş
Adalet Komisyonu’nda, muhalefetin ısrarıyla baro başkanlarının görüşlerini dile
İkinci el araç satışında yeni
İkinci el taşıt alım satımı yapan işletmelere yeni düzenlemeler geliyor. Ticaret
WASHINGTON'DA TIBBİ AMAÇLI MARIJUANA KULLANIMINDA YENİ ADIM

WASHINGTON'DA TIBBİ AMAÇLI MARIJUANA KULLANIMINDA YENİ ADIM

  Bu haber 01 MAYIS 2012, SALI 13:57:49 eklenmiştir.
WASHINGTON'DA TIBBİ AMAÇLI MARIJUANA KULLANIMINDA YENİ ADIM Tedavi amaçlı hintkeneviri (marijuana) yetiştiricilerine malzeme satan bir şirket, başkent Washington’da şube açtı.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Washington, normalde narkotik madde muamelesi gören hintkenevirinin tıbbi amaçla kullanımını serbest bırakmaya hazırlanıyor. weGrow adlı şirket de Washington’da şube açmak için zaman kaybetmedi. Amerika’da 16 eyalet, hintkenevirinin tedavi amaçlı kullanımını serbest bıraktı. Ancak bu durum, eyalet yönetimleriyle federal polis arasında hukuki bir savaşa dönüşmüş durumda.

Şubenin sahibi Alex Wong, annesinin kanser tedavisi sırasında ne kadar acı çektiğini görünce bu işe girmeye karar vermiş. Wong hintkenevirinin bazı yan etkileri hafiflettiğini düşünüyor. “Annem yedi yıl önce kanserden öldü. Çektiği acıyı gördüm. Doğru düzgün yiyemiyordu. Morfin veremiyorlardı. Neden bu şekilde acı çekmesine izin verildi, anlamadım.”

California, Arizona ve şimdi de Washington’da şubeleri olan weGrow, yasal bir şekilde hintkeneviri yetiştirmek amacıyla toprak, gübre ve malzeme satıyor. Uzmanlar tedavi amaçlı hintkeneviri üreticiliğinin önümüzdeki beş yıl içinde 9 milyar dolarlık bir sektöre dönüşebileceğini söylüyor. weGrow’un kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Dhar Mann anlatıyor: “Önümüzdeki birkaç ay boyunca Arizona ve California eyaletlerinde genişlemeyi, ayrıca Delaware, New Jersey ve Washington eyaletlerinde de yeni şubeler açmayı planlıyoruz.”

weGrow hintkeneviri, hintkeneviri tohumu ya da içmeyi sağlayacak ürünler satmıyor. Amerikan federal yasaları hintkeneviri yetiştirmeyi, satmayı ve kullanımını yasaklıyor. Ancak 16 eyalet ve başkent Washington, anksiyete ve bel ağrısı gibi rahatsızlıklarla, AIDS ve kanser gibi hastalıkların yan etkilerini gidermek için hintkeneviri kullanılmasına izin veren yasalar çıkardı.

Emekli istihbarat uzmanı Dick Kennedy, hintkeneviri kullanımı yasağına son verilmesi çağrılarına destek amacıyla weGrow şubesinin açılışına köpeğiyle geldi: “40 yıl öncesinden hintkenevirinin alkol ve tütünden daha zararsız olduğu ortaya çıktı. Yasaklamanın hiçbir mantığı yok.”

Ancak boş durmayan federal polis son olarak Oakland, California’daki Oaksterdam Üniversitesi’ne ait tıbbi amaçlı hintkeneviri dağıtımı yapan ofise baskın düzenledi. Başkent Washington ve bazı eyaletlerde de federal soruşturma kaygısı, distribütör açılışlarını geciktirdi.

Washington’daki Ulusal Hintkeneviri Esnstitüsü’nden Steve Fox anlatıyor: “Uzun vadede hintkeneviri üretmeleri, yasal ve uygun koşullarda yetişkinlere dağıtımını bir düzene oturtmaları konusunda eyaletlerin daha serbest bırakılmasını umuyoruz.”

Beş eyalette Temsilciler Meclisi üyeleri ortak mektup yazarak, federal hükümetten tıbbi amaçlı hintkeneviri üretim ve dağıtımına yönelik baskıcı uygulamalara son vermesini istedi.

Tartışma ne kadar büyük olursa olsun, weGrow kendi pazarının büyümesini umuyor ve şubelerinin sayısını artırmayı planlıyor.
 ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.