Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
SİVAS'TA AKADEMİSYENLERE YÖNEL
SİVAS'ta Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darb
GÖKÇE FIRAT'IN DERGİSİ TÜRKSOL
Geçtiğimiz günlerde yapmış olduğumuz duyuruda, Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde,
Yer: Sivas! Ortalık savaş alan
Sivas'ta etkili olan fırtına dolayısıyla 100'den fazla binanın çatısı uçtu. Uçan
Sivas'ta Fetö'den 3 Tutuklama
SİVAS'ta Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması(FETÖ/PDY) soruşturm
ÖNEMLİ BİR BİLİM ADAMI SİVAS’T
Asil, nezaketli, alçak gönüllü, bir kişiliğe, duruşa sahip olan, Sivas’ta önemli
SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK TURİZMİN FİŞEKLEYİCİSİ OLACAK

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK TURİZMİN FİŞEKLEYİCİSİ OLACAK

  Bu haber 29 KASIM 2011, SALI 09:29:27 eklenmistir.
SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK TURİZMİN FİŞEKLEYİCİSİ OLACAK İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Bilgin, ''Bizim şehirlerimizi korunur bir hale getirmemiz lazım. Aslında sürdürülebilirlik, şehirlerde kültürel mirası koruyarak olmalıdır. Bunu ne kadar sürdürülebilir yaparsak, turizm için o kadar iyi olacaktır'' dedi.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Bilgin, ''Bizim şehirlerimizi korunur bir hale getirmemiz lazım. Aslında sürdürülebilirlik, şehirlerde kültürel mirası koruyarak olmalıdır. Bunu ne kadar sürdürülebilir yaparsak, turizm için o kadar iyi olacaktır'' dedi.

İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Emre Bilgili, ''Bizim şehirlerimizi korunur bir hale getirmemiz lazım. Aslında sürdürülebilirlik, şehirlerde kültürel mirası koruyarak olmalıdır. Bunu ne kadar sürdürülebilir yaparsak, turizm için o kadar iyi olacaktır'' şeklinde konuştu.

Bilgili, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, kısa adı TUROB olan Türkiye'nin en etkin gönülü turizm elçisi konumundaki sivil toplum örgütü Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği ve Boğaziçi Üniversitesi ortaklığıyla, Hilton İstanbul Hotel'de düzenlenen ''Sürdürülebilir Turizm Yönetimi'' seminerinde yaptığı konuşmada, küreselleşme ile paralel olarak insanların daha çok şehir gezecekleri öngörüsünün artık gerçek olduğunu söyledi.

Bu kapsamda şehir turizminin artış gösterdiğini kaydeden Bilgili, ''Bizim şehirlerimizi korunur bir hale getirmemiz lazım. Aslında sürdürülebilirlik, şehirlerde kültürel mirası koruyarak olmalıdır. Bunu ne kadar sürdürülebilir yaparsak, turizm için o kadar iyi olacaktır'' ifadesinde bulundu...

TUROB Başkanı Timur Bayındır da, sürdürülebilirlik konusunu işlemek istedikleri için bu semineri düzenlediklerini belirterek, ''Doğal kaynakları, tarihi, kültürü her şeyi tüketiyoruz. Artık herkes, biraz daha her şeyi ekonomik kullanmalı ve yarınlara yetirmeli'' diye konuştu.

Bu nedenle sürdürülebilir turizm yönetimi konusuna çok önem verdiklerini kaydeden Bayındır, ''Çünkü Avrupa'da çok önem veriliyor. Enternasyonal kuruluşlar var. Orada da en mühim konu 4-5 yıldır sürdürülebilir turizm ve eko turizm. Yani doğayı, çevreyi ve enerjiyi her şeyi daha iktisadi kullanarak ziyan etmemek, çevreyi bitirmemek, hiç bir şeye ziyan vermemek'' şeklinde konuştu.

Sheffield Hallam Üniversitesinden Yardımcı Editör Bernard Lane ise, seminerde sürdürülebilir turizmin tanımı, önemi, turizm endüstrisi ve ülke açısından anlamı konusunda bir sunum yaptı.
     Sürdürülebilir turizmin geçmişten gelen geniş bir alanı olduğunu belirten Lane, son 20 yılda bu alanda dördüncü bir boyutun yaşandığını, bunun da iklim değişikliği olduğunu söyledi.
     Küreselleşme ile yaşanan seyahatlerin atmosferdeki karbon salımını artırdığını kaydeden Lane, ''Turizm de bu sonucun içinde yer alıyor. Turizm karbon salımlarının yüzde 5'lik bölümünü sağlıyor ve bu oran giderek artıyor'' dedi.
     İnsanları mutlu etmenin turizm açısından çok önemli olduğunu dile getiren Lane, ''Turizm revaçta bir endüstridir. Bu da kıyafet gibi modaya bağlıdır. Turizm sektörünün de zaten moda yönünde sürdürülebilir olması, rekabetçi olması gerekiyor. Bu kavram rekabete dayalı bir moda kavramı yaratmaya çalışıyor. İnsanlar, otellerde kalıp, tatile gitmeyi istiyorlar. Bu hayal satan bir sektördür'' diye konuştu.

Gün boyu devam eden seminerde, sürdürülebilir turizm pazarlaması ve sürdürülebilir turizm yönetiminde tur operatörlerinin rolü gibi konular ele alındı.
 

 

BOĞAÇ YÜZGÜL / EGEMEN GAZETESİ / BALKAN HABER AJANSI(BAHA)
   

 

Bir firma düşünün; şirketinizin profesyonel anlamda her türlü gereksinimde yanınızda olsun...'Lojistik Kurye' hizmetleri ile, her türlü iletinizi; taahhüt edilen zamanda, yerine ulaştırsın...Yetmesin; üretiminizin, hizmetinizin; aynı dağıtım ağı ile, ulaşacağı yerlere, eksiksiz ve yine taahhüt edilen zamanda ulaşmasını sağlasın...Yine yetmesin, her türlü web tasarımınızı; en son tekniklerle; tüm dünya ile paylaşsın, yeni doğacak ekranınıza siz bile şaşırın...Yetmesin, her türlü araç kiralama ve benzeri ihtiyaçlarınızda; yine oldukça profesyonel bir mantık ve süreç çerçevesinde, bu ihtiyacınızı da eksiksiz yerine getirsin...Böyle komplike bir şirket, olsa olsa; genç ve girişimci işadamı Yaşar Karakelle'nin yönetim kurulu başkanlığını yaptığı YKK HAN GRUP olabilir...www.ykkhangrup.comETÄ°KETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SOZ SIZDE!


Adiniz :
Baslik :
Yorumunuz :
 
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ SİVAS'IN GERİLEMESİNİNDE ÖNEMLİ PAY SAHİBİ Mİ OLMUŞ ?
C.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünün Alkollü Gezisi
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.