Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Erdoğan'ın Hashtagi "TT" Oldu
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Twitter'dan "#WorldIsBiggerThan5"
Erdoğan’dan BM Genel Kurulu’nd
ABD'nin New York şehrinde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş
41 FETÖ sanığından 11'ine ceza
FETÖ/PDY kapsamında yargılanan 41 sanıktan 11'ine 2 yıl 10 gün ile 11 yıl 10 ay
AK Parti ve MHP, Cumhur İttifa
AK Parti ve MHP, Cumhur İttifakı'nın devamı konusunda prensipte anlaşma sağladı.
3. Uluslararası Termal ve Sağl
Sıcak Çermik ve Soğuk Çermik Kaplıcalarının şifalı suları ile ‘doktor balıklar’
SAĞLAM GÖREVİNDEN AYRILMIYOR

SAĞLAM GÖREVİNDEN AYRILMIYOR

  Bu haber 23 KASIM 2011, Carsamba 11:42:03 eklenmistir.
SAĞLAM GÖREVİNDEN AYRILMIYOR TBMM Başkanvekili Mehmet Sağlam, Meclis Genel Kurulunda dün kullandığı sözlere ilişkin, '' Her insanın bir kargaşa anında, ağzından bazı sözler çıkabilir. Kesinlikle, öyle bir sözün, yazıldığı gibi ağzımdan çıkmadığı meydanda'' diye açıklık getirdi. Sağlam, görevinden ayrılmak için bir neden görmediğini ifade etti.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TBMM Başkanvekili Mehmet Sağlam, Meclis Genel Kurulunda dün kullandığı sözlere ilişkin, '' Her insanın bir kargaşa anında, ağzından bazı sözler çıkabilir. Kesinlikle, öyle bir sözün, yazıldığı gibi ağzımdan çıkmadığı meydanda'' diye açıklık getirdi. Sağlam, görevinden ayrılmak için bir neden görmediğini ifade etti.

Sağlam, dün Genel Kurulda sarf ettiği sözlere ilişkin TBMM'de gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Yanındaki Katip Üyeye, ''Hadi sende'' gibi söz söylediğini, bu kısmının yanlış anlaşıldığını belirten Sağlam, farkında olmadan ağzından çıktıysa, böyle bir anlaşılma olmuşsa, bunun kendisine ve Meclise yakışmayacağını söyledi. Sağlam, herhangi bir arkadaşına veya gruba karşı böyle bir şeyinin olamayacağını, hak etmediklerini kaydetti.

İstifa çağrılarının anımsatılması üzerine Sağlam, herkesin, herkesi istifaya çağırabileceğini, kendi takdirleri olduğunu vurguladı. Sağlam, ''Herhangi bir şekilde görevimden ayrılmak için bir sebep görmüyorum. Her insanın bir kargaşa anında ağzından bazı sözler çıkabilir. 4 dönemdir Meclis'teyim, bunları çok gördük, yaşadık. Ama bu, bu işin basit olduğu anlamına gelmiyor. Ben o stres içerisinde, herhangi bir şekilde yanlış anlaşılmaya neden olacak hareketim varsa, bundan özür diliyorum dedim. Başka da yapacağım bir şey yok'' diye konuştu.

Sağlam, Meclis TV'den getirilen banttan böyle bir sözü duyamadıklarını vurgulayarak, ''(Hadi oradan) dedi, ben de ona karşı 'Hadi sende' gibi bir laf söylemiş olabilirim ama hopörlere doğru değil, sağımdaki arkadaşa söylediğim için hadi'den sonraki açıkça belli olmuyor'' dedi.

-''Ağzımdan çıkmadığı meydanda''-

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce'nin ''Bugün Sağlam, Meclis'i yönetmesin'' sözlerinin sorulmasına Sağlam, ''Meclis, İnce'nin tavsiyesiyle yönetilmez. Meclisin yönetilmesinin usulleri var'' karşılığını verdi.

Sağlam, 4 Meclis Başkanvekilinin, nöbetleşe Meclisi yönettiğini anımsatarak, kürsüye dün Başkanvekili Sadık Yakut'un çıkacağını, Yakut'un, hem Cumhurbaşkanlığı hem Meclis Başkanlığına vekalet ettiği için yönetemeyeceğini söylediği için birleşimi kendisinin yönettiğini anlattı. Sağlam, bugün nöbetin Yakut'ta olduğunu belirtti.

Sağlam, bir gazetecinin, ''Sanki bir kan davasına dönüşmüş gibi...'' sözleri üzerine şunları kaydetti:

''Bence çok yanlış. Öyle bir şey olursa, talihsiz bir şey. Bu tartışmalar her zaman oluyor. Tartışmalar sırasında, geçmişte stresten düşüp ölen arkadaşımız bile oldu. Bunu, bu kadar kan davası haline getirme kanaatinde değilim. Eğer dönüp Meclise bunu söyleseydim zaten en ön sırada bulunan arkadaşlarımız bunu duyarlardı. Sonra 'böyle telefonlar geldi' denildi, içeri girdik, birlikte dinledik. Kesinlikle, öyle bir sözün, yazıldığı gibi ağzımdan çıkmadığı meydanda. Benim daha fazla yapacağım bir şey yok. 'Hadi sende' deyince ben de 'hadi sende' demiş olabilirim. Hadi'si anlaşılıyor, gerisi anlaşılmıyor. Tutanaklara da baktıracağız ama önce sesi dinleyelim dedik, bu seste 'hadi'si anlaşılıyor, gerisi anlaşılmıyor, stenograf nasıl duydu onu da bilmiyorum. Çünkü yanındaki arkadaşlarla beraber dinledik, duyulmuyor. Resmi kayıtlara girdiyse bu çok yanlış bir şey olmuş dedim, özür diledim.''

Muhalefetin, ''Atatürk'ün oturduğu koltukta böyle laflar kullananlar oturamaz'' yönünde eleştirilerinin bulunduğunu ifade eden gazeteciyi Sağlam, ''Aynı muhalefetin, aynı kürsüden neler söylediğini benim kadar biliyorsunuz. O kürsüde konuşan arkadaşımız onu söylerken, o kürsüden de konuşmuştur Atatürk. Meclisin kürsülerinin hepsi aynı derecede mukaddestir. Yapılmaması, olmaması gereken bir olaydır'' diye yanıtladı.

 

 

BOĞAÇ YÜZGÜL / EGEMEN GAZETESİ / BALKAN HABER AJANSI(BAHA)

 

Bir firma düşünün; şirketinizin profesyonel anlamda her türlü gereksinimde yanınızda olsun...'Lojistik Kurye' hizmetleri ile, her türlü iletinizi; taahhüt edilen zamanda, yerine ulaştırsın...Yetmesin; üretiminizin, hizmetinizin; aynı dağıtım ağı ile, ulaşacağı yerlere, eksiksiz ve yine taahhüt edilen zamanda ulaşmasını sağlasın...Yine yetmesin, her türlü web tasarımınızı; en son tekniklerle; tüm dünya ile paylaşsın, yeni doğacak ekranınıza siz bile şaşırın...Yetmesin, her türlü araç kiralama ve benzeri ihtiyaçlarınızda; yine oldukça profesyonel bir mantık ve süreç çerçevesinde, bu ihtiyacınızı da eksiksiz yerine getirsin...Böyle komplike bir şirket, olsa olsa; genç ve girişimci işadamı Yaşar Karakelle'nin yönetim kurulu başkanlığını yaptığı YKK HAN GRUP olabilir...www.ykkhangrup.comETÄ°KETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SOZ SIZDE!


Adiniz :
Baslik :
Yorumunuz :
 
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.