Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Çavuşoğlu: ABD'ye 84 kişilik l
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'deki temasları sonrası gazetecilerin soru
Teklif AKP ve MHP’lilerin oyla
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın "Asgari ücretliden vergi alınmasın"
İtirafçılar Sivas’ta Fetö'nün
Sivas'ta etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanarak itirafçı olan eski öğretmenl
Öztürk Yılmaz CHP'den ihraç ed
Türkçe ezan çıkışıyla gündeme oturan CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, par
MHP'den istifa eden belediye b
MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, partisinden istifa eden Mersin Büyükşe
EŞKIYAYI HÜKÜMDAR ETMEYİZ

EŞKIYAYI HÜKÜMDAR ETMEYİZ

  Bu haber 15 KASIM 2011, SALI 10:04:10 eklenmiştir.
EŞKIYAYI HÜKÜMDAR ETMEYİZ CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, “Eşkıyayı Meclis’e hükümdar etmeyiz, zannetmeyiniz ki savaş baltalarını gömdüysek yerini unutmadık, biz siyaseti beyaz kefenler içinde yaparız diyen Başbakan’a sesleniyorum, biz bu topraklarda kefensiz yatanların torunlarıyız. Herkes haddini bilsin. TBMM’de hiç kimse padişahlık özentisi yapamaz” dedi.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, “Eşkıyayı Meclis’e hükümdar etmeyiz, zannetmeyiniz ki savaş baltalarını gömdüysek yerini unutmadık, biz siyaseti beyaz kefenler içinde yaparız diyen Başbakan’a sesleniyorum, biz bu topraklarda kefensiz yatanların torunlarıyız. Herkes haddini bilsin. TBMM’de hiç kimse padişahlık özentisi yapamaz” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, CHP’nin, okullarda yaşanan şiddet olayları ve madde bağımlılığı gibi tehlikelerin araştırılması hakkındaki araştırma önergesinin gündeme alınmasına ilişkin grup önerisi hakkında TBMM Genel Kurulu’nda konuştu.

Geçen hafta Genel Kurul’da, CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç’in iteklenmesini gündeme getiren İnce, “Geçtiğimiz günlerde burada bir zorbalık oldu. Kürsüdeki bir milletvekilimiz iteklendi. Merak etmeyin bugün olmaz o. Onu yapan kişi şöyle bakar, önce bakar CHP Grubu’nda az kişi var. Sonra kürsüdekine bakar, belli bir yaşta mı, onu itekleyebilir miyim? Ancak o zaman gelebilir, otur” dedi.

-GENEL KURUL’DA TANSİYON YÜKSELDİ, VEKİLLER AYAĞA KALKTI-

İnce’nin sözleri salonda tansiyonu yükseltti, oturumu yöneten Meclis Başkanvekili Güldal Mumcu, ayağa kalkan milletvekillerini yerlerine oturmaları konusunda sık sık uyardı.

İnce’de, “Oturun siz. O her zaman olmaz, bakarlar CHP Grubu’nda az kişi var, kürsüdeki de kalp rahatsızlığı geçirmiş, onu itekleyebilirim, ona inandığı zaman gelir yapar, şimdi gelmez, gelemez, merak etmeyin. O her zaman olmaz. Zaten zayıflık oradan başlar.Bir insanın özelliği ondan sonra başlar” diye konuşmasını sürdürdü.

-“EŞKIYALIĞI MECLİS’E TAŞIDINIZ”-

Sorunların çözülemediğini belirten İnce, sorunlar çözülemeyince yeni metotların ortaya çıktığını, bunun da başında şiddetin geldiğini belirterek, “Kürsüdeki milletvekilini iteklediniz, ite kaka kürsüden indirdiniz, şiddet uyguladınız, eşkıyalığı Meclis’e taşıdınız” dedi. İnce, şöyle dedi:

“AKP iktidarı için şiddet herkese uygulanmaktadır. Son olarak milletvekiline şiddet uygulamak AKP’nin politikası haline geldi. Muhalefetin sesini önce temel yasayla kısmak istediler. Soru önergelerini yanıtlamayarak muhalefetin sesini kısmak istediler.

24. Dönem de bin 451 soru önergesinin 260 tanesi süresi içinde yayınlanmadı. Meclis TV’nin yayınlarını kısarak muhalefetin sesini kısıyorsunuz. Sizin ileri demokrasiniz bunlar. Sesimiz kısmak istiyorsunuz, hızınızı alamadınız şimdi şiddete başvurmaya kalkıyorsunuz, kürsüdeki milletvekilini iteklediniz, ite kaka kürsüden indirdiniz, şiddet uyguladınız, eşkıyalığı Meclis’e taşıdınız.”

-“ERDOĞAN’DAN KÜFÜRLÜ KONUŞAN İKİNCİ BİR BAŞBAKAN TANIYOR MUSUNUZ?”-

“Bu yapılan bir kişinin densizliği, zorbalığı değildir. Zorbalığın top yekün sahiplenilmesidir. Bugün Başbakan da ayrıca bu zorbalığı desteklemiştir” diyen İnce, “61 başbakan yaşamış bu ülke. Sayın Recep Erdoğan daha küfürlü konuşan ikinci bir başbakan tanıyor musunuz?” diye sordu.

-“BU ZAT TBMM’DE İDARE AMİRLİĞİ YAPAMAZ”-

“İşçi parasıyla alınmış araca binmeye alışkın sendika ağası, Meclis ağalığına, sultan fedailiğine soyunmuştur” diyen İnce, “Bu zat TBMM’de idare amirliği yapamaz. Ona önerim şudur, Başbakan’ın bin 400 koruması vardır, alsın Salim Uslu'yu alsın yanına koruma işini toptan halletsin diyorum” önerisinde bulundu.

İnce, şöyle dedi:

“Başbakan’a dokunmak ibadettir diyen vekiller Başbakan’a eleştiri getiren milletvekillerine dokunarak ibadet ettiklerini sanıyorlar. Şimdi sizleri uyarıyorum. Biz İçişleri Bakanlığı’na dilekçe verilerek damga puluyla kurulmuş bir parti değiliz, Erdoğan ile demokratik Türkiye kurulamaz.”

-“CAHİLİYE ARTIĞI MİLLETVEKİLİNE SESLENİYORUM”-

İsim vermeden, “Cahiliye artığı milletvekiline sesleniyorum” diyen İnce, şöyle dedi:

“Tayyip Erdoğan’ın entellektüel düzeyi yetersiz dediği kamuoyuna yansıyınca önce özür dilemek sonra Kayseri’ye gidip eğilip bükülmek ve şimdide sürekli laf atarak Genel Kurulu geren cahiliye artığı milletvekiline sesleniyorum. Yanında yağcılığını şiddete dönüştüren idare amirine sesleniyorum.“

-“PADİŞAHLIĞA ÖZENEN BİR MECLİS BAŞKANI”-

Eleştiri oklarını Meclis Başkanı Cemil Çiçek’e de yönelten İnce, şöyle dedi:

“Padişahlığa özenen bir Meclis Başkanı. İşte 10 Kasım davetiyeleri. Bu 10 Kasım'da Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa kemal Atatürk’ün anma günüyle ilgili Meclis Başkanı'nın davetiyesi, bir kağıt. Bu da son Halife Abdülmecit dönemi ile ilgili Meclis Başkanlığı'nın bastığı davetiyeler, yazıklar olsun, yazıklar olsun size. Şu davetiyeye bakın.”

-“EŞKIYAYI MECLİS’E HÜKÜMDAR ETMEYİZ”-

“Bu kürsüden CHP adına uyarıyorum. Milletin kürsüsüdür. Milletvekilinin sesini kesmek milletin sesini kesmektir” diyen İnce, şöyle dedi:

“Haddinizi bilin diyorum, siz şiddeti saldırı amaçlı yapıyorsunuz biz şiddeti savunma amaçlı anlıyoruz. Eşkıyayı Meclis’e hükümdar etmeyiz, zannetmeyiniz ki savaş baltalarını gömdüysek yerini unutmadık, zannetmeyin ki biz siyaseti beyaz kefenler içinde yaparız diyen Başbakan’a sesleniyorum, biz bu topraklarda kefensiz yatanların torunlarıyız.

Herkes haddini bilsin. TBMM’de hiç kimse padişahlık özentisi yapamaz. Atatürk’e hakaret edemez, haddini de bildiririz.”

 

 

BOĞAÇ YÜZGÜL / EGEMEN GAZETESİ

 

Bir firma düşünün; şirketinizin profesyonel anlamda her türlü gereksinimde yanınızda olsun...'Lojistik Kurye' hizmetleri ile, her türlü iletinizi; taahhüt edilen zamanda, yerine ulaştırsın...Yetmesin; üretiminizin, hizmetinizin; aynı dağıtım ağı ile, ulaşacağı yerlere, eksiksiz ve yine taahhüt edilen zamanda ulaşmasını sağlasın...Yine yetmesin, her türlü web tasarımınızı; en son tekniklerle; tüm dünya ile paylaşsın, yeni doğacak ekranınıza siz bile şaşırın...Yetmesin, her türlü araç kiralama ve benzeri ihtiyaçlarınızda; yine oldukça profesyonel bir mantık ve süreç çerçevesinde, bu ihtiyacınızı da eksiksiz yerine getirsin...Böyle komplike bir şirket, olsa olsa; genç ve girişimci işadamı Yaşar Karakelle'nin yönetim kurulu başkanlığını yaptığı YKK


 ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Sivas'ta Ak Parti'nin Belediye Başkanı adayı kim olmalı?
Avukat Hilmi Bilgin
Mimar Sami Aydın
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.