Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
"Maaşı 1000 liranın altında ol
"1.000 liranın altında aylık alan emeklilerin aylıkları değil, gelirleri bin lir
Üretim ve tüketim durdu İşsizl
Türkiye, kurların tarihi rekorlar kırdığı ekonominin üçüncü çeyreğinde de büyüme
Sivas'ta yakılmak istenen evra
Sivas'ta resmi bir kuruma ait olduğu değerlendirilen belgeler, çöp konteynerinde
Başörtüsü tartışmasına Akşener
İYİ Parti lideri Meral Akşener son günlerde yaşanan TSK'da başörtüsü tartışmalar
MHP, 152 belediye başkan adayı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 12'si il olmak üzere 152 belediye başkan adayı
TEKNOLOJİYİ KULLANMAYI SEVİYORUM

TEKNOLOJİYİ KULLANMAYI SEVİYORUM

  Bu haber 13 Ekim 2011, Persembe 17:28:27 eklenmiştir.
TEKNOLOJİYİ KULLANMAYI SEVİYORUM Şair ve yazar Derya Avşar, teknoloji çılgınlığını dile getiren, muhteşem bir yazı ile, okurlarına 'Merhaba' dedi...

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şair ve yazar Derya Avşar, teknoloji çılgınlığını dile getiren, muhteşem bir yazı ile, okurlarına 'Merhaba' dedi...

İşte o yazı:

TEKNOLOJİYİ KULLANMAYI SEVİYORUM

Teknolojinin çığır açtığı bir çağda yaşadığımız gerçeği tüm çıplaklığı ve yaratıcılığı ile gözler önüne sermiş, insan hayatını en kaliteli seviyeye yükseltmiş durumda.
Bilişim ve teknolojiyi kolaylık sağlayan ve işi gereği kullanan herkes eminim en az benim kadar teknolojiyi kullanmasını seviyordur! Teknolojinin insan üzerindeki etki olumlu olup ve daha derin düşünmeyi sağlayan en büyük kolaylık halinde hayatımızda yer alan önemli bir faktör olmuştur.

Geçmişte teknolojinin yetersiz kaldığı, makinelerin yaptığı tüm işleri makine görevini üstlenir şekilde insan beden gücüyle yapılmaktaydı. Geriye dönüp baktığımızda teknolojinin ne kadar çok yol kat ettiği, hayatımızı ne kadar kolaylaştırdığını net bir şekilde algılayabiliyoruz. Zamandan tasarruf, kaliteden ödün vermeden teknoloji sayesinde minimum olan kısıtlı zamanımızı maksimuma yükseltmiş bulunmaktadır.

Nereden nereye geldiğimizin farkındalığını fark etmemek mümkün değil…
Bununla ilgili örnek vermemiz gerekirse kısaca şöyle özetleyebiliriz, eskiden tarlalarda mahsulü toplamak için makine yerine insan gücü kullanılıyordu, fabrikalarda üretim için makine yerine insan gücü kullanılıyordu, ev hanımlarının şimdiki en büyük yardımcısı olan beyaz eşyalar zaten en büyük kolaylık oldu hayatımızda…

Teknolojinin hayatımıza getirdiği yenilikleri ve kolaylıkları saymakla bitiremeyiz, ancak ne zaman istersek teknoloji en yakın dostumuz olduğu gerçeğini değiştirmemiz mümkün değil.
Çok uzun yıllar önce hayatımıza dâhil ettiğimiz ve iletişim olarak kullandığımız yanımızda hiç ayırmadığımız cep telefonları beklide hayat kurtaran en önemli olgu olarak görmemiz gereken bir cihaz olmalıdır. Mesela kazalarda cankurtaran ve acil durumlarda en büyük kurtarıcı olarak cep telefonları hayatımızdaki yerini almış bulunmakta.

Artık dünyayla iletişim halinde olmamızı sağlayan bir diğer önemli teknoloji harikası da bilgisayarlar. Bilgi sayar kullanımını elle alırken, kızdığım bir noktaya tırnak içerisinde açıklık getirme gereği duyduğumu hissetim. Şöyle ki, amacını aşan bazı bilgisayar kullanıcıları işi gereği değil de maksadını aşan işlerde kullanmasının faturasını tüm kullanıcılara ve internette ödetmeye kalkıyor.  Basit bir örnek vermek gerekirse ve sık, sık karşımıza çıkan haberlerde de izliyoruz mesela 14 yaşındaki bir kız çocuğu internette tanıştığı birisiyle Antalya ya kaçıyor veya 18 yaşından küçük biri porno video indiriyor veya evli biri yasak ilişkiler kuruyor vs… Şimdi burada interneti suçlamak ne kadar doğru?      
     
Hayatımızı kısır bir döngüye sokmak için elimizden geleni ardımıza koymuyoruz.
Yaşadığımız tüm yaşam zorluklarına karşı ve tüm olumsuzluklara karşı bir sorumlu bir suçlu arıyoruz ve bunun için hayatı suçluyoruz.
Hayat bir bütün paydır bizlerde o payı bölüşen paydalarız.
Kimimizin payına da acı düşebilir, zorluklarla mücadele edebiliriz, talihsizlikler yaşayabiliriz.
Güleriz, ağlarız, hayal kırıklıkları yaşarız, yaşatırız, ama tüm bunlar içinde kaderi suçlarız.  
Biz insanlar hiç kendimizi suçlamayız, hep suçlayacak birilerini ararız. Teknolojinin insan hayatına sağladığı bu kolaylıklara rağmen,
İnsanoğlu o kadar aciz ki, kendi sorumluluğunu bile taşıyamayacak vaziyete gelmiş durumda.

Bu dünyaya sığamadığımız gibi yaratana karşıda eksi ve mahcubuz.
Rabbimizin bize bahşettiklerine karşı iğne ucu kadar vazifemizi yerine getiremiyoruz. Şükrettiğimiz için ve yaratana karşı yapmamız gerekenlerin öyle çok sebebi var ki, bunlar saymakla tamamlanamaz. Nefes alıp vermemiz için bile her an rabbimize şükretmemiz gerektiğini bilmemiz, bunun içimize ruhumuza işlemesi, nakşetmesi gerekiyor.
Bizler yaratana karşı çok eksiyiz bu eksilerimizi önce kendimizde düzeltip, artılarla geri dönmeliyiz. Teknolojide biz insanların hayatını kolaylaştırmamız için bizlere sunulmuş en büyük nimet olduğuna inanıyorum. Bizlere verilen nimetleri yerinde ve zamanında yararlı olmak ve yararlar için kullanmayı öğrenirsek var olan zarardan kar elde etmiş oluruz.
Teknoloji bu hızla ilerledikçe “uzayda hayat var” sözü çokta uzağımızda değil, demektir…
Ve bana neredesin diyenlere; uzaydayım demem, bir gün hayallerden öte gerçeğe döner dileklerimle… 

sairderya@gmail.com

 
 

 

Bir firma düşünün; şirketinizin profesyonel anlamda her türlü gereksinimde yanınızda olsun...'Lojistik Kurye' hizmetleri ile, her türlü iletinizi; taahhüt edilen zamanda, yerine ulaştırsın...Yetmesin; üretiminizin, hizmetinizin; aynı dağıtım ağı ile, ulaşacağı yerlere, eksiksiz ve yine taahhüt edilen zamanda ulaşmasını sağlasın...Yine yetmesin, her türlü web tasarımınızı; en son tekniklerle; tüm dünya ile paylaşsın, yeni doğacak ekranınıza siz bile şaşırın...Yetmesin, her türlü araç kiralama ve benzeri ihtiyaçlarınızda; yine oldukça profesyonel bir mantık ve süreç çerçevesinde, bu ihtiyacınızı da eksiksiz yerine getirsin...Böyle komplike bir şirket, olsa olsa; genç ve girişimci işadamı Yaşar Karakelle'nin yönetim kurulu başkanlığını yaptığı YKK HAN GRUP olabilir...www.ykkhangrup.com

 

 ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Sivas'ta Belediye seçimini hangi partinin adayı kazanır?
İYİ PARTİ
SAADET
BBP
MHP
CHP
AKP
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.