Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
REKTÖR MÜ DEREBEYİ Mİ?
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız devletin imkânlarını har vurup
Polisin düşürdüğü tabanca, kar
SİVAS'ta, cadde kenarındaki kar birikintisinde, içi mermi dolu şarjör ve tabanca
Yardımcı doçentlere daha uygun
Yardımcı doçentliğin kaldırılması ile ilgili düzenleme TBMM Eğitim Komisyonu'nda
CHP Merkez ilçe örgütü Uğur Mu
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Merkez İlçe Başkanlığı, 'Adalet ve Demokrasi
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİNDE ADALE
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümünd
SENDİKALARDAN ÇAĞRI VAR

SENDİKALARDAN ÇAĞRI VAR

  Bu haber 04 Ekim 2011, SALI 16:20:36 eklenmistir.
SENDİKALARDAN ÇAĞRI VAR DİSK, KESK, TMMOB ve TTB, yaptıkları ortak açıklamayla, sendikaları ve sivil toplum kuruluşlarını 8 Ekim'de Ankara'da yapılacak ''İnsanca Yaşam İçin Eşit-Özgür Demokratik Türkiye'' mitingine çağırdı.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB, yaptıkları ortak açıklamayla, sendikaları ve sivil toplum kuruluşlarını 8 Ekim'de Ankara'da yapılacak ''İnsanca Yaşam İçin Eşit-Özgür Demokratik Türkiye'' mitingine çağırdı.

KESK Genel Sekreteri İsmail Hakkı Tombul, TBMM Dikmen Kapısı önünde burada yaptığı açıklamada, yeni yasama döneminin fiilen bugün başladığını belirterek, seslerini TBMM'ye duyurmak istediklerini söyledi.

Geçen yıl referandum ile gerçekleştirilen anayasa değişiklikleriyle ''ileri demokrasiye geçileceğinin'' söylendiğini ancak 1 yıllık uygulamaların bunun tam tersini gösterdiğini savunan Tombul, ''Kamu emekçilerine toplu sözleşme getireceğiz dediler ama somut adım atılmadı. Şu anda Çalışma Bakanlığında yapılan görüşmelerle ilgili 4688 sayılı yasada değişiklik yapılıyor. Bırakın özgür toplu sözleşmeyi, kamu emekçilerinin grev hakkı bile engellenmek isteniyor. Yüzbinlerce kamu emekçisinin örgütlenme özgürlüğü ellerinden alınıyor'' dedi.

Tombul, ''Biz bu ülkenin emekçileri, ezilenleri, halkı olarak bu ülkede insanca yaşamak istiyoruz. Eşit, özgür, demokratik Türkiye için mücadele ediyoruz. Bu mücadelemizi 8 Ekimde başlatıyoruz. Bu buluşma bir başlangıç olacak ve adım adım eylem ve etkinliklerimiz ortaklaşacak. Bu, sadece 4 örgütle sınırlı bir eylem çağrısı değil. DİSK, KESK, TMMOB ve TTB, bu eylemlerin çağrıcısıdır. Bütün emek ve demokrasi güçlerine çağrıda bulunuyoruz: Gelin, eşit, özgür, demokratik Türkiye için birlikte mücadele edelim'' diye konuştu.

-''Kendisine sendikayım diyen emek örgütlerini çağırıyoruz''-

DİSK Genel Sekreteri Tayfun Görgün de çalışma hayatı ve geniş halk kitlelerini temelden ilgilendiren yasa maddelerinin kendileriyle tartışılmadan çıkarılmamasını istedi.

Dün Meclise yaptıkları ziyarette bu konudaki görüşlerini ve isteklerini ilettiklerini belirten Görgün, başta kıdem tazminatı hakkı olmak üzere hiç bir haklarına dokunulmamasını istediklerini, bu hakları savunmak için ellerinden geleni yapacaklarını bildirdi.

Görgün, ''8 Ekim mitingine tüm emekçileri ve kendisine sendikayım diyen emek örgütlerini çağırıyoruz'' dedi.

TTB Merkez Konseyi Başkanı Eriş Bilaloğlu da Türkiye'de 500 binin üzerinde sağlık çalışanının tamamına yakınının tam gün çalıştığını ifade etti.

İktidarın tam gün çalışan sağlık çalışanlarının sorunlarını çözmek için hiçbir adım atmadığını savunan Bilaloğlu, Meclisin bu konularla ilgilenmesini, çalışanlara grevli, toplu sözleşmeli bir çalışma ortamı sağlamasını istedi.

TMMOB Genel Başkanı Mehmet Soğancı da 8 Ekimde ''sokak meclisini oluşturacaklarını'' belirterek, ''Bizim meclisimizde yüzde 10 barajı yok. Bizim meclisimiz mağdurların meclisi, ben insandan yanayım diyenlerin meclisi. Ankara, o gün bizim meclisimizin sesiyle büyüyecek, bizim sesimizle özgürleşecek. Buradan TBMM'ye sesleniyorum: Sokak meclisinin sesinin gereğini mutlaka yerine getirin'' diye konuştu.

Gruptakilerin çeşitli sloganlar atttığı açıklamaya, bazı CHP ve BDP'li milletvekileri de destek verdi.

 

 

Bir firma düşünün; şirketinizin profesyonel anlamda her türlü gereksinimde yanınızda olsun...'Lojistik Kurye' hizmetleri ile, her türlü iletinizi; taahhüt edilen zamanda, yerine ulaştırsın...Yetmesin; üretiminizin, hizmetinizin; aynı dağıtım ağı ile, ulaşacağı yerlere, eksiksiz ve yine taahhüt edilen zamanda ulaşmasını sağlasın...Yine yetmesin, her türlü web tasarımınızı; en son tekniklerle; tüm dünya ile paylaşsın, yeni doğacak ekranınıza siz bile şaşırın...Yetmesin, her türlü araç kiralama ve benzeri ihtiyaçlarınızda; yine oldukça profesyonel bir mantık ve süreç çerçevesinde, bu ihtiyacınızı da eksiksiz yerine getirsin...Böyle komplike bir şirket, olsa olsa; genç ve girişimci işadamı Yaşar Karakelle'nin yönetim kurulu başkanlığını yaptığı YKK HAN GRUP olabilir...www.ykkhangrup.com

 

 ETÄ°KETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SOZ SIZDE!


Adiniz :
Baslik :
Yorumunuz :
 
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.