Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Betboo
Kadın Anestezi Teknikeri Evind
Sivas’ta 2 çocuk annesi Numune Hastanesi personeli evinde ölü olarak bulundu. Si
Eşine özel kadro açan Rektöre
Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ, eşi için kişiye özel bir ilan yayınl
Tabip odalarından Bakan Koca'y
Türkiye’de ‘normalleşme’ dönemi ile birlikte vaka sayıların tekrardan artış yaşa
Çin yeni virüse karşı uyardı:
Çin’de keneden bulaşan SFTS virüsünün yeni ve öldürücü bir salgına yol açtığının
Sivas'lı Polis kalp krizi geçi
Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde görevi başında kalp krizi geçiren 32 yaşındaki p
TUR KAZALARI MİNİMİZE EDİLİYOR

TUR KAZALARI MİNİMİZE EDİLİYOR

  Bu haber 25 Eylul 2011, Pazar 18:31:51 eklenmiştir.
TUR KAZALARI MİNİMİZE EDİLİYOR Türkiye, Rus turistlerin trafik kazalarında ölümünün ülkede yaklaşan seçim öncesinde kampanya malzemesi yapılması üzerine harekete geçti.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


Türkiye, Rus turistlerin trafik kazalarında ölümünün ülkede yaklaşan seçim öncesinde kampanya malzemesi yapılması üzerine harekete geçti. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye aleyhtarı propaganda malzemesi yapılan kazaların önlenmesi için sektör temsilcileriyle birlikte yol haritası belirledi. Artık ipini koparan, tur yapamayacak ve yaptırılamayacak...

Türkiye, Rus turistlerin trafik kazalarında ölümünün ülkede yaklaşan seçim öncesinde kampanya malzemesi yapılması üzerine harekete geçti. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye aleyhtarı propaganda malzemesi yapılan kazaların önlenmesi için sektör temsilcileriyle birlikte yol haritası belirledi. Kazalara karşı alınacak tedbirler arasında turist taşıyan araçlara GPS cihazı ve kamera takılması gündemde. TBMM Rusya Dostluk Grubu Başkanı üyeleri de iktidar partisi Birleşik Rusya'nın kongresini izlemek ve çeşitli temaslarda bulunmak için Moskova'ya gitti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı, Rusya'da faaliyet gösteren 8 tur operatörünün temsilcilerinin yanı sıra Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB), Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) üyeleriyle Antalya'da bir araya geldi. İstanbul, İzmir, Antalya ve Muğla'nın İl Kültür ve Turizm müdürlerinin de hazır bulunduğu toplantıda Türkiye'yi ziyaret eden Rus turistlerin uğradığı trafik kazaları ele alandı. Rusya Federasyonu'nda yaklaşan seçimler nedeniyle yapılan propagandalarda Türkiye aleyhtarı yazılar çıkmasının ve bunların siyasi kampanyalarda Türkiye aleyhtarı malzeme olarak kullanılmasının oluşturduğu rahatsızlık üzerine bir araya geldiklerini anlatan Taşbaşı, "Yapılması gerekenleri görüştük ve tedbirler almaya karar verdik." dedi. Alınan tedbirlerin uygulanacağını ve takipçisi olacaklarını belirten Tanıtma Genel Müdürü, "Türkiye'de huzurlu, kaliteli güvenli bir turizmi devam ettirmeye gayret ederiz ve Türkiye'nin imajının daha iyiye gitmesini sarsacak olayları önlemiş olabiliriz.

Kazaları aza indirmek için tur operatörlerinin kullandığı tur araçlarına GPS konularak her tur operatörü kendi araçlarının kontrolünü sağlayacak. Buna ilişkin kendi bakanlığımızla ve Ulaştırma Bakanlığı ile görüşmeler yapacağız. Ulaştırma Bakanlığı'na, araçlar içine kameralar koyarak hem şoför hem yolcu güvenliğinin sağlanmasına yönelik tedbirler önerilecek. Bu konuda çalışma yapacağız. Antalya'da merkezi kontrol nasıl yapabiliriz İstanbul'da nasıl yapabiliriz. Buna ilişkin görüştük." diye konuştu.

Bu iki tedbirin yanı sıra şoförlerden gelen uzun çalışma süreleriyle ilgili şikayetlerin de araştırılacağını, bu konuda Çalışma Bakanlığı'ya görüşeceklerini ve çalışma sürelerinin yasaların düzenlediği şekilde düzenleneceğini anlatan Taşbaşı, "Şoförlerin 8 saatlik devreler halinde çalıştırılması, çalışma kartları olması gerekiyor. Antalya Valiliğinin önerisiyle şoförler eğitilecek." dedi.

Hijyen ve yeme içme konusunda ortaya çıkan şikayetlerin giderileceğini ifade eden Taşbaşı, yapılacak kontrol ve denetimlerde kurallara uyulmadığının tespit edilmesi halinde yasal yaptırımlar uygulanacağını vurguladı. Rusya Federasyonu'nda Türkiye aleyhtarı yayınlar yapılmasına karşın Rus turistlerin tercihlerinde bir değişiklik olmadığına değinen Taşbaşı şöyle devam etti: "Aksine Rusya'dan ülkemize gelen ziyaretçi sayısında yüzde 15'lik artış söz konusu. Antalya'ya gelen ziyaretçi Rus sayısında ise diğer illere gelenden daha fazla, yüzde 16 artış var. Rusya'da yapılan bir ankette Türkiye hatta Antalya en iyi destinasyon olarak seçildi. Böyle bir algılama söz konusu. Doğabilecek her türlü olumsuzluğu gidermeye çalışıyoruz. Ne kadar az hata, problem yaşarsak o kadar çok ziyaretçi elde edeceğiz. Önümüzdeki yıllar daha pürüzsüz sezon yaşamak için çalışmalar yapıyoruz."


BOĞAÇ YÜZGÜL / DERYA AKYILDIZ / EGEMEN GAZETESİ
 ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.