Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
“ÜLKENİN BARIŞMAYA, KUCAKLAŞMA
Cumhuriyet Halk Partisi Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Sivas kent meydanında
Bazı döviz büroları alım-satım
Spekülatif hareketlerden dolayı gün içerisinde ani yükseliş ve düşüşler yaşayan
İnce’den çok konuşulacak harek
CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, bugün Ziraat Bankası TBMM Şubesi'ne g
Muharrem İnce: ''Seçildiğim gü
Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Düzce'deki mitinginde kendisinin Cumhurbaşkan
FETÖ'cünün ByLock savunması şa
Adana'da FETÖ soruşturması kapsamında FETÖ'cünün ByLock savunması şaşırttı.
MODACI HÜSEYİN KÜÇÜK ' E HİÇ AMA HİÇ YAKIŞMADI

MODACI HÜSEYİN KÜÇÜK ' E HİÇ AMA HİÇ YAKIŞMADI

  Bu haber 11 Temmuz 2011, Pazartesi 18:26:27 eklenmistir.
MODACI HÜSEYİN KÜÇÜK \' E HİÇ AMA HİÇ YAKIŞMADI Moda ve sanat dünyası, bir basın mensubu ve yayın organı ile anlaşarak, 'Reklam-Haber' yaptırdıktan sonra; söz konusu basın mensubu ve yayın organına ödemesi gereken meblağı ödemeyen Modacı Hüseyin Küçük'ü konuşuyor.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Moda ve sanat dünyası, bir basın mensubu ve yayın organı ile anlaşarak, 'Reklam-Haber' yaptırdıktan sonra; söz konusu basın mensubu ve yayın organına ödemesi gereken meblağı ödemeyen Modacı Hüseyin Küçük'ü konuşuyor.

Edinilen bilgilere göre, Hüseyin Küçük, bundan üç buçuk ay kadar önce, deneyimli bir gazeteci ve söz konusu gazetecinin sorumlu olduğu yayın organları olan internet haber portallarında, kendisi ile ilgili bazı 'Reklam-Haber'lerin yapılması konusunda anlaştı.

Haberlerin tamamen kendi isteği doğrultusunda yayınlanması için, haberde yer alacak metin ve görselleri, e-mail yolu ile bizzat kendi gönderdiği de tespit edilen Modacı Hüseyin Küçük'ün, ödeme yapma konusunda haber metinlerinde yer alan misyon, sıfat ve karekteristiği ile aynı hassasiyeti göstermemesi ise şaşkınlık yarattı.

Öte yandan, Modacı Hüseyin Küçük'ün, '200 TL' gibi komik bir rakamı ödeme konusunda duyarsız davranmasının, söz konusu şaşkınlığı arttırdığı da ifade edildi. 

Bilindiği üzere, Hüseyin Küçük, bazı haber portallarına, 'Moda ve tasarım sektörünün tek 'Moda ve Tasarım Filozofu' olan, 'Ruhum ve Kadınım' konsepti ve 'Çağdaş Cumhuriyeti Benimsemiş Türk Kadını' imajı ile; Toplumsal Bir Kadın Modeli yaratarak; halkı giydirmeyi hedef ve ilke edinmiş Moda Tasarımcısı Hüseyin Küçük' gibi sıfatların sık sık tekrarlandığı bir dizi 'Reklam-Haber' yaptırmış, haberin yer aldığı yayın organı sorumlusuna, söz konusu 'Reklam-Haber'in bedelini ödeyeceğni taahhüt etmişti.

Ödemesi gereken meblağı ödeme konusunda tüm çağrı ve telefonları geçiştiren Hüseyin Küçük'e ilk tepki, kısa adı ÇAGAP olan Çalışan Gazeteciler Platformu'ndan geldi. Modacı Hüseyin Küçük'ün, ödemesi gereken meblağı ödememesi ile ilgili olarak platform adına yapılan açıklamada; 'Reklam-Haber' konusunda her zaman yazılı mukavele yapılmadığı hatırlatılarak, ''Reklam-Haber' tarzı metin ve haberlerde; kimi zaman yazılı sözleşme yapılacağı gibi, kimi zaman ise, karşılıklı güvene dayalı bir 'İnsani Mukavele' yapılır. Yayın organalrı ve biz çalışan gazeteciler; karşımızdakinin sözünü teminat olarak alırız. Herkesi kendimiz gibi zannederiz. Belki de bu da olmak zorundadır. Hiç kimsye güvenmeden hiçbir işin yapılamayacağını, tüm platform üyelerimiz bilmektedir. Ancak adı geçen şahsın, defalarca aranması ve esasen çok komik bir rakam olan meblağın ödenmesi için sayısız talepte bulunulduğu, ancak mesleği moda tasarımcılığı olan şahsın; bu parayı bir türlü ödemediği anlaşılmıştır. Biz bu tip bir hareketi, yayın organlarının işleyişi ve mesleğimiz adına kınıyor, adı geçen şahsı; yayın organı ya da gazeteciye borcunu ödemeye davet ediyoruz' ifadelerinde bulunuldu.

İnternet Gazeteciler Derneği ise, ödme yapmaktan sürekli kaçan, moda tasarımcısı Hüseyin Küçük ile ilgili olarak sert bir kınama mesajı yayınlayarak, habercilik ve gazeteciliği bilenlerin, haber portallarında Hüseyin Küçük ile ilgili olaak yayınlanan haberleri incelemeleri halinde, söz konusu haberlerin, 'Reklam-Haber' olduğunu anlayacakları dile getirildi. Mesajda şu ifadelere yer verildi:
'Modacı Hüseyin Küçük'ün, bir yayın organı ya da basın mensubuna ödemesi gereken cüzzi bir meblağın bulunduğu, gerek Genç'e zar zor ulaşıldığı anladaki telefon konuşmalarından, gerekse sms yolu ile çekilen mesajlar aracılığıyla da tespit edilmiştir. Ancak her nedense, sürekli bir bahane bularak, baştan ödemeyi aylık yapacağını beyean etmiş olan şahıs, ne yazik ki taahhütünü tutmadığı gibi, herhangi bir borcunun olmadığını da ifade etmiştir. Bunu mesleki bir etik anlayşı ile bağdaştırmak mümkün değildir. Bünyesinde yüze yakın yayın organı bulunan bir dernek olarak, ödemesi gereken meblağı ödemekten adeta kaçan ve alacaklıyı argo tabirle sürekli sallayan söz konuus modacıyı, esefle kanıyor, takdiri, sanat ve tekstil dünyasına bırakıyoruz...'
 ETÄ°KETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SOZ SIZDE!


Adiniz :
Baslik :
Yorumunuz :
 
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.