Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Kandilli Rasathanesi'nden flaş
Kandilli Rasathanesi Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener Elazığ'daki 6,8 büyüklüğündek
Elazığ depreminde ölü sayısı a
Elazığ'da 6.8 büyüklüğünde meydana gelen depremle ilgili açıklama yapan AFAD, "E
Kızılay Başkanı Kınık'tan tepk
Elazığ'da meydana gelen depremin ardından paylaşımda bulunan Kızılay Genel Başka
Elazığ'da 6,8 büyüklüğünde dep
Elazığ Sivrice'de 6,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem çevre illerde de
Elazığ depremi sonrası deprem
Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremden sonra uzmanlardan art arda
MOBİLYA TASARIMDA TEKSTİL İLE YARIŞACAK

MOBİLYA TASARIMDA TEKSTİL İLE YARIŞACAK

  Bu haber 14 Haziran 2011, SALI 20:38:29 eklenmiştir.
MOBİLYA TASARIMDA TEKSTİL İLE YARIŞACAK Türk mobilya sektörünün tasarım üssü haline gelen Modoko, Türkiye’yi mobilyada dünya yıldızı haline getirmeye hazırlanıyor.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türk mobilya sektörünün tasarım üssü haline gelen Modoko, Türkiye’yi mobilyada dünya yıldızı haline getirmeye hazırlanıyor.

Modoko’nun mobilya modasının kalbi olduğuna inanan mobilya markaları eğer Türk tasarımcılara destek olunursa mobilya sektörünün tasarımda tekstil sektörüyle yarışacağını söylüyor.

Bundan tam 42 yıl önce, mobilyacılık bir sektör olarak algılanmazken, ülkenin ilk mobilya sitesini kuran Modoko, yeni dönemde Türkiye’nin tasarım gücünü dünyaya duyuracak. Mobilya tasarımına yön veren markalar, Modoko adına mobilya tasarımı ve Türkiye’deki yerini ele aldı. Modokolu firmalar, bugün Türkiye’nin tekstil sektöründe olduğu gibi mobilyada da tasarım gücünü dünyaya duyurmaya başladığını söylüyor.

150 bin metrekarelik alanıyla Modoko Mobilyacılar Sitesi ev tekstilinden, mutfak ve banyo mobilyalarına, aksesuardan çocuk odasına, bahçe mobilyasından ofis mobilyasına ve kişiye özel tasarıma ‘nefes aldığınız her alanı dolduran ürünler’ sunuyor. 

Modokolu tasarımcı Türk kültüründen esinleniyor

Yüzde 80’i özel tasarım mobilya üreten Modokolu markalar, ürünlerinde kaliteye çok önem veriyor. Her keseye göre ürünler sunan Modoko’da en önemli hedef kitleyse A Plus. Modokolu tasarımcılar, dünya modasını takip ediyor, ama Türk kültürünün zengin öğelerinden esinleniyor. Modoko’ya göre Türk tasarımcıların en ayırt edici özelliği, modern dünyanın donanımlarıyla şekillenmiş olmalarının yanında, Türkiye’nin derin kültürel zenginliklerini de özümsemiş olmaları. Türk markaları güçlendikçe, Türk tasarımı ve tasarımcıları da güçleniyor.

Modokolu tasarımcılara göre, Türkiye tasarımda diğer ülkelerden daha zevkli ve çok başarılı. Tasarım anlamında mobilyada modanın başlangıcı da, kalbi de Modoko. Modoko’nun önde olmasının nedeniyse; mobilyaya dair her şeyin ilk olarak buradan çıkması.

Modoko’da tasarımcılar, müşterilerin isteklerini göz önünde bulunduruyor. Türkiye’ye mobilyayı da, mobilya modasını getirenin de Modoko olduğuna inanan Modokolu tasarımcılar, çoğu tasarımın da artık yerli tasarımcılara ait olduğunu söylüyor.

Firmalar, tasarımcıların önünü açmalı

Türkiye’de değişen mobilya tasarımı anlayışıyla, tasarıma verilen önem de arttı. Sayıları henüz yeterli olmasa da çok başarılı tasarımcılar mevcut. Ama önlerini açmak gerekiyor. Türkiye’de teknoloji konusunda bazı eksiklikler var.  Modokolu firmalara göre, mobilya firmalarının da tasarımcılara değer vermesi bu anlamda sektörün önünü açacak en önemli tavır.   

Ancak Modoko’nun en büyük iddası bu değil… Modokolu markalar, eğer Türk tasarımcılara destek olunursa mobilya sektörünün tasarımda tekstil sektörüyle yarışabileceğini söylüyor.  

 ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.