Egemen Gazetesi Gerceklerin Sesi
Sivassporun 10. beraberligi...
Sivassporun 10. beraberligi...
Iran gazi kesti, elektrik fiya
iran gazi kesti, elektrik fiyati uctu
Aslanin 2021-2022 Egitim-Ogret
Aslanin 2021-2022 Egitim-Ogretim Yili Yariyil Mesaji
Sivas Baskanlar Kurulundan inc
Sivas Baskanlar Kurulundan inceleme
Benzine de tarihi zam
Benzine de tarihi zam
Reuters'ın analizinde 'Türkiye' ile ilgili çarpıcı detay

Reuters'ın analizinde 'Türkiye' ile ilgili çarpıcı detay

  Bu haber 08 KASIM 2021, Pazartesi 13:20:42 eklenmitir.
Reuters'ın analizinde 'Türkiye' ile ilgili çarpıcı detay Reuters dünya genelindeki koronavirüs vaka sayılarına dair verileri paylaştı. Reuters, Türkiye'deki vaka sayısının 7 gündür istikrarlı bir şekilde arttığına dikkat çekildi.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Reuters analizine göre, Rusya, Ukrayna ve Yunanistan ile birlikte 240 ülkeden 55'inde enfeksiyonlar hala artıyor. Verilere göre, salgının iki yıl önce başlamasından bu yana bildirilen vakalar, rekor seviyelerde bulunuyor.

vaka-sayisi-kopya-turkiye.jpg

Doğu Avrupa'nın bölgede en düşük aşılama oranlarına sahip olduğuna dikkat çekilen analize göre, dünya çapında bildirilen tüm yeni enfeksiyonların yarısından fazlası, her dört günde bir milyon yeni enfeksiyonla Avrupa ülkelerinden kaynaklanıyor. Rusya'nın bazı bölgelerinden yetkililer, ülkede hastalık nedeniyle rekor ölümlere tanık olduğu için ek kısıtlamalar getirebileceklerini veya işyeri kapatmalarını uzatabileceklerini söyledi.

reuters.jpg

Türkiye’yle ilgili çarpıcı veriler

Reuters'ın hazırladığı Reuters’ın hazırladığı grafikli analizde ise Türkiye’yle ilgili çarpıcı veriler yer aldı. Reuters, Türkiye’de açıklanan son 1 haftalık ortalama vaka sayısının 28 bin 384 seviyesine çıktığı görüldü. Analizde, salgının başlangıcından bu yana ülkede 8 milyon 230 bin 430 vaka sayısı ve 72 bin 92 koronavirüs kaynaklı vefat sayısı bildirildiğine dikkat çekildi. Analizde, "Türkiye'de rapor edilen ortalama yeni vaka sayısı 7 gündür istikrarlı bir şekilde artıyor" ifadelerine yer verildi. Vaka sayısı anlamında Türkiye'den önde olan ülkelerden İngiltere ve Rusya'ya dikkat çekildi.

DSÖ'nün geçtiğimiz hafta yayınladığı raporda, Avrupa genelinde teyit edilen vakalardaki devam eden artışın çoğunlukla İngiltere, Rusya, Türkiye ve Romanya'dan kaynaklandığını söylendi.ETKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SZ SZDE!


Adnz (Yorumda grnecek) :
Balk :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Iin Tiklayiniz.
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
sanalbasin.com üyesidir
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.