Egemen Gazetesi Gerceklerin Sesi
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx
Irak'in kuzeyinden ACI haber
Irak'in kuzeyinden ACI haber
BAKANLIKTAN 81 ile 'randevu' g
BAKANLIKTAN 81 ile 'randevu' genelgesi
MSB duyurdu: Suriye'den ACI ha
MSB duyurdu: Suriye'den ACI haber!
Sivas TES'den Meslek Kanunu ta
Sivas Turk Egitim-Sen'den Meslek Kanunu talebi
Benzin ve motorine yine zam
Benzin ve motorine yine zam...
Ünlü ekonomistten dolar kuru için korkutan tahmin

Ünlü ekonomistten dolar kuru için korkutan tahmin

  Bu haber 10 Ekim 2021, Pazar 23:42:47 eklenmitir.
Ünlü ekonomistten dolar kuru için korkutan tahmin Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, dolar ve TL kuru hakkında korku dolu açıklamalar yaptı.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hazine ve Maliye eski Bakanı Berat Albayrak'ın görevinden ayrılmasına ve sürekli Merkez Bankası'nın Başkanıları'nın isimlerinin değişmesine rağmen, dolar kurunda sabit bir sayı yakalanamadı. Aksine durum her geçen gün daha da kötüye başladı.

Bu şekilde vatandaşların ve yatırımcıların, duyum noktası ise alanın ünlü ekonomist isimler.

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer de bu isimlerden biri. Geçer, kendi resmi Youtube hesabından aralıklı olarak dolar kurundaki tahminlerini yürütmekte. 

Ekonomist Selçuk Geçer, bugünkü Youtube yayınındaki konuğu Gökalp İçer oldu. Geçer, İçer ile birlikte yaptığı yayında dolar hakkında konuştu.

 

 

"DOLAR-TL İÇİN YAPACAK BİR ŞEY YOK"

 

Geçer'in Dolar - TL konusu ne olacak diye sorulmasının cevabı olarak İçer, "Dolar-TL hakkında ne konuşacağım ki yani 8.96 TL ile kapattı ve Merkez Bankası'nın faizleri bir baz puan daha indireceği ile ilgili piyasada duyumlar var. Sadece benim bakmama gerek yok. Kendileri de açıp bakabilir. www.bloomberg.com/markets yazarak piyasalara bakabilirler. Şimdi baktığımızda aralarında saçma sapan para birimlerinin bulunduğu bir sepette dahi Türkiye en çok satılanlar arasında açık ara görüyoruz. Şimdi faizi bir baz puan daha indirirlerse kuru iyice 9.20 ile 9.30 TL arasına çıkarabilirler. Böyle bir durumda Arjantin Peso'su en çok satılanlarda birinci sırada Türk Lirası ikinci sırada. Arjantin ile yan yana alınmayı hak edecek ne yaptım diye bir soruyorum kendime" şeklinde açıklama yaptı.

Türk Lirası için yapacak bir şeyin olamadığını iddia eden İçer, insanların biraz konuyu anlamalarını ümit ederken, "Bazen insanlar birbirlerine konuşma halindeyken birbirlerini anlamamaya başladığında birbirlerine saksı falan fırlattılar ya. Ancak haa bir dakika dersin, hani konunun koptuğu yer. Bazen saksı fırlatır bazen de yazar kasa fırlatırlar. Yani bu noktaya millet artık geliyor. Tuvalet bir TL, Makarna 3 demek artık yetmiyor artık. Çünkü o fiyatlarda değil hiç bir şey. Ondan dolayı Dolar - TL hakkında pek birşey söylemeye gerek yok" dedi.

"YORUMLARIMIZ SİYASET DEĞİL"

Gökalp İçer ve kendisinin dolar hakkındaki açıklamalarının siyaset olmadığını ifade eden Geçer, "Ne Gökalp'in bu yorumları ve ne de benim yorumlarım bir siyaset değil arkadaşlar tamamen somut gerçekler üzerine konuştuğumuz yorumlar hatta yorum bile değil bir durum tespiti. Onu da özellikle belirtmek istiyorum. Bu kaygıyı sadece Gökalp ve ben değil hepimizin duyduğunu da biliyorum. Onu da özellikle bir not olarak sizlerle paylaşmak istiyorum" şeklinde cevap verdi.ETKETLER : #ekonomist, #dolar, #kuru,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SZ SZDE!


Adnz (Yorumda grnecek) :
Balk :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Iin Tiklayiniz.
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
sanalbasin.com üyesidir
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.