Egemen Gazetesi Gerceklerin Sesi
Meral Akşener: Cumhurbaşkanl
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Halk TV canlı yayınında gündeme
Kuzey Irak'tan acı haber... 1
Irak’ın kuzeyinde Pençe Yıldırım Operasyonu kapsamında Tepe Üs Bölgesi
Davutoğlu’ndan dikkat çeke
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Sivas ziyaretinin ikinci gün
Alevileri hedef alan öğretme
Ankara'nın Mamak ilçesinde bir okulda meydana gelen ve basına da intikal eden
En çok değer kaybeden para b
TL, Arjantin Peso'sunu geride bıraktı; dolar karşısında en çok değer kayb
Başkan Musaoğlu’ndan vatandaşlara aşı çağrısı

Başkan Musaoğlu’ndan vatandaşlara aşı çağrısı

  Bu haber 03 Agustos 2021, SALI 13:39:15 eklenmitir.
Başkan Musaoğlu’ndan vatandaşlara aşı çağrısı Sağlık-Sen Sivas Şube Başkanı Muhittin Musaoğlu Sivas’ta görev yapan Basın mensupları ile biraraya geldi.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

1 milyondan fazla sağlık çalışanın da gözü kulağı toplu sözleşme masasında. Pandemi döneminde büyük fedakarlıkla çalışan sağlık çalışanları, sorunların çözümü için masayı bir fırsat olarak görüyor. “Pandemide önceliğimiz aşı” diyen Sağlık Sen Şube Başkanı Muhittin Musaoğlu ise, “Sivas’ta aşılama çalışmaları Türkiye ortalamasının üzerinde. Ancak aşı oranımızı çok daha yükseltmemiz gerekiyor” dedi.

Başkan Musaoğlu , “Halen daha aşı olmayan vatandaşlarımız var. Vaka sayılarında son haftalarda bir artış var. İlimizin vaka durumunu takip ediyoruz. Önlemlerimizi, tedbirlerimizi alıyoruz.

Vatandaşların pandemi sona ermiş gibi hareket etmemelerini istiyoruz. Tedbiri elden bırakmasınlar. Maske, mesafe ve temizlik kuralına uysunlar. Aşılarını mutlaka yaptırsınlar.

“Dün başlayan 6. Dönem Toplu Sözleşme sürecinin ikinci gününde Sağlık-Sen ile Bakanlık bürokratları bir araya geldi. Toplantıda, sağlık çalışanlarına yönelik istenilen talepleri değerlendiriyor” ifade eden Musaoğlu;

Memur-Sen Konfederasyonu olarak genel manada ve Sağlık-Sen olarak kendi iş kolumuzda taleplerimizi tüm kamuoyuna deklare ettik. Bu görüşmelerin esasında, pandemi sürecini en şiddetli, en yıpratıcı şekilde yaşamış, hala da yaşayan sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının emeklerinin karşılığını alması için, formalarındaki her bir damla terin değerinin anlaşılması için, gerçek manada mali, özlük ve sosyal haklarının düzenlemesi için fırsat olarak görülmesi gerekmektedir. Bu görüşmeler, ezilen, yorulan, yıpranan sağlık çalışanının yüzünün güldürülmesi için, gönlünün alınması için, hayata küstürülmemesi için bir fırsattır” ifadelerine yer verdi.ETKETLER : Sağlık-Sen, Muhittin Musaoğlu, Sivas,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SZ SZDE!


Adnz (Yorumda grnecek) :
Balk :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Iin Tiklayiniz.
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.