Egemen Gazetesi Gerceklerin Sesi
Meral Akşener: Cumhurbaşkanl
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Halk TV canlı yayınında gündeme
Kuzey Irak'tan acı haber... 1
Irak’ın kuzeyinde Pençe Yıldırım Operasyonu kapsamında Tepe Üs Bölgesi
Davutoğlu’ndan dikkat çeke
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Sivas ziyaretinin ikinci gün
Alevileri hedef alan öğretme
Ankara'nın Mamak ilçesinde bir okulda meydana gelen ve basına da intikal eden
En çok değer kaybeden para b
TL, Arjantin Peso'sunu geride bıraktı; dolar karşısında en çok değer kayb
ÜNSAL’DAN 24 TEMMUZ AÇIKLAMASI

ÜNSAL’DAN 24 TEMMUZ AÇIKLAMASI

  Bu haber 23 Temmuz 2021, Cuma 15:10:57 eklenmitir.
ÜNSAL’DAN 24 TEMMUZ AÇIKLAMASI Sivas Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Fikret Ünsal basında sansürün kaldırılışının 113. yıldönümü nedeniyle yazılı bir basın açıklaması yayınladı.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


SGC Başkanı Ünsal; "2. Meşrutiyetin 1908'de ilan edilmesinden sonra, 25 Temmuz tarihli Gazeteler sansürsüz olarak çıkmaya başlamıştır. Bilindiği gibi 24 Temmuz'da Gazeteciler günü ve Bayramı olarak kabul edilmiştir.

Her bireyin bilgiye ulaşma, doğruları öğrenebilme ve kendi fikirlerini ifade edebilme özgürlüğü sadece demokrasiyle idare edilen ülkelerde vardır. Her basın mensubunun aynı zamanda bir araştırmacı ve hakikatin peşinde insanlardan oluşmaktadır.

Hiçbir güç; Türk Basınını, halkımızın doğru haber alma hakkını kısıtlayamaya gücü yetmeyecektir.

Sansürün kaldırılmasının 113. yılında zor şartlar altında görev yapan tüm meslektaşlarıma haber çalışmalarında başarılar diliyorum. Yerel Basının son zamanlardaki durumunun tekrar gözden geçirilerek daha iyi ortamlar hazırlanmalıdır. Son aylarda yaşadığımız küresel salgında dahi halkımızın haber alması için kendi sağlıklarının bozulmasına göze alarak her an haber peşinde koşmaya büyük bir özveriyle devam etmektedir. Resmi kurumların uyması gereken tasarruf tedbirleri kapsamında yerel gazete aboneliklerin olması son derece yanlış bir uygulamadır.

Bir taraftan küresel salgın devam etmekte bir taraftan da ekonomik sıkıntı içinde olan basın sektörünün acil olarak desteğe ihtiyacı vardır.

Kamu yönetimi ile vatandaşlarımız arasında önemli bir işlev görevi gören basınımız demokrasinin ve Cumhuriyetimizin kökleşmesinde önemli bir yere sahiptir. Tarihin her döneminde milletin gözü, kulağı ve sesi olan basın kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini ilkeli ve tarafsız gazetecilik anlayışı içerisinde başarı ile şimdiye kadar yerine getirdik ve gelecekte de getireceğiz.

Gerçekleri kamu adına araştıran, doğru ve gerçek haberlerle vatandaşlarımızı aydınlatan, halkımız ve devletimiz arasında köprü olma görevi üstlenen basın mensubu arkadaşlarımız mesai mefhumu göstermeden zor şartlarda 7 gün 24 saat, zaman zaman ise hayatlarını da tehlikeye atarak görevlerini özveriyle yerine getirmeye çalışıyorlar.

Gelişen ve büyüyen Sivas'ın hedeflediği başarıya ulaşmasında ve bu başarıların ülkemiz ekonomisine olumlu olarak yansımasında basın mensuplarımızın gösterdikleri duyarlılığın ve bu konuda yaptıkları başarılı çalışmaların büyük katkı sağladığına inanıyorum.

Tüm meslektaşlarımın Gazeteciler günü ve Bayramını kutluyor, Cenab-ı Allah'tan kazasız belasız başarılı çalışmalar niyaz ediyorum." dedi.ETKETLER : fikret ünsal,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SZ SZDE!


Adnz (Yorumda grnecek) :
Balk :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Iin Tiklayiniz.
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.