Egemen Gazetesi Gerceklerin Sesi
Meral Akşener: Cumhurbaşkanl
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Halk TV canlı yayınında gündeme
Kuzey Irak'tan acı haber... 1
Irak’ın kuzeyinde Pençe Yıldırım Operasyonu kapsamında Tepe Üs Bölgesi
Davutoğlu’ndan dikkat çeke
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Sivas ziyaretinin ikinci gün
Alevileri hedef alan öğretme
Ankara'nın Mamak ilçesinde bir okulda meydana gelen ve basına da intikal eden
En çok değer kaybeden para b
TL, Arjantin Peso'sunu geride bıraktı; dolar karşısında en çok değer kayb
Sivas Valisi Salih Ayhan’ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Sivas Valisi Salih Ayhan’ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

  Bu haber 14 Temmuz 2021, Carsamba 23:30:49 eklenmitir.
Sivas Valisi Salih Ayhan’ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı Sivas Valisi Salih Ayhan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolaysıyla bir mesaj yayınladı.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

Vali Ayhan mesajında; "15 Temmuz 2016’da, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ / PDY) eliyle girişilen darbe girişiminin 5. yıldönümünde meydanları dolduran; tarafını devletinden, milletinden, demokrasiden ve büyük Türkiye idealinden yana seçen tüm vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selâmlıyorum.

O gece şehit verdiğimiz 251 vatan evladının her birine Rabbimden rahmet niyaz ediyorum. Gazilerimize Cenabı Allah’tan sıhhat ve afiyetler diliyorum.

Bu topraklar bin yıldır bizim vatanımız; Anadolu, bin yıldır Türk yurdu. Tarihin her döneminde bu necip millet mevcudiyeti, istikbali ve bekası için gereken tüm bedelleri ödemiş, bundan sonra da ödemeye hazırdır.

Bu millet kutsalına uzanan eli, kimilerine göre hasta adam denilen bir dönemde Kurtuluş Savaşı’nda küllerinden yeniden doğarak kırmayı bilmiştir.

Tarih boyunca birçok ihanetle karşılaşan milletimiz, 15 Temmuz 2016’da da aşağılık bir ihanetle daha karşı karşıya kalmıştır.

Merhum Aliya İzzetbegoviç’in vefatından önce Srebrenitsa katliamı için söylediği şu acı sözler 15 Temmuz konusunda bize de örnek olmalıdır: “Savaşta büyük zulme uğradınız, zalimleri affedip, affetmemekte serbestsiniz. Ne yaparsanız yapın, ama soykırımı unutmayın, çünkü unutulan soykırım tekrarlanır.”

Tarih boyunca nice ihaneti; feraset, cesaret ve fedakârlığı ile aşan milletimiz, siyasi tarihimizin en büyük ihanetlerinden biri olan FETÖ’nün yaşattığı bu günü de unutmayacak, unutturmayacaktır.

Sevgili Hemşerilerim,

15 yaşındaki Halil İbrahim Yıldırım’ı, 16 yaşındaki Engin Tilbaç’ı, 36 yaşındaki hemşerimiz Halil Kantarcı’yı, 38 yaşındaki komiser Zeynep Sağır’ı, 63 yaşındaki Ümit Güder’i, Münir Murat Ertekin’i unutmayacağız. Darbecilerin başındaki haini, gözünü kırpmadan vuran Ömer Halisdemir’i, darbecilerle son nefesine kadar çarpışan Albay Sait Ertürk’ü unutmayacağız. Her yaştan, her meslekten çoğunun salaları son nefeslerini vermeden önce okunan 251 şehidimizin hiçbirini unutmayacağız.

Bu millete, onun bütün değerleriyle birlikte sembolü olan bayrağına düşmanlık edenler, bin yıl boyunca her zaman hak ettikleri cevabı aldılar, bundan sonra da almaya devam edeceklerdir.

            Kıymetli Sivaslılar,

Sayın Cumhurbaşkanımızın, 15 Temmuz gecesi demokrasi adına, milli irade adına istikbal ve istiklal adına yaptığı çağrı ardından alçak darbe teşebbüsüne karşı sizler cennet vatanını koruyan bir duvar ördünüz. Ve o duvar milletimizin istikbalini korudu.

15 Temmuz darbe girişimi istiklalimize ve istikbalimize yönelik yapılan en son saldırıydı. Çok şükür ki, milletçe bu hayâsız akına bir olarak, birlik olarak karşı durduk ve bu alçak girişimi başarısızlığa uğrattık.

Türk milleti, tarih sayfalarında kaldığı sanılan dirayetini, cesaretini, imanını 15 Temmuz günü de en güçlü şekilde muhafaza ettiğini gösterdi. Rabbim o gece ülkesi ve milleti için hayatını kaybeden, yaralanan herkesten razı olsun.

Bundan sonrası için yapılması gereken şey bellidir: Vatansızlara verilecek en tesirli cevap, vatansever nesiller yetiştirmektir.

Bu yüzden Sevgili Gençler; 15 Temmuz'da yaşadığımız acı tecrübeyi bir daha yaşamamak için dinimizi, dilimizi, ırkımızı, yaratılıştan gelen zenginliklerimizi ve sizlerin imkân ve değerlerini istismar edebilecek FETÖ tarzı yapılara karşı uyanık olalım.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, Çanakkale Savaşı’nda, Kurtuluş Savaşı’nda, terörle mücadelede, 15 Temmuz hain kalkışma planında ve sınır ötesi operasyonlarda şehit düşen kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yâd ediyor, gazilerimize sağlıklı ömürler diliyorum. Allah bizlere bir daha 15 Temmuzlar yaşatmasın. Birliğimiz ve beraberliğimiz daim olsun" ifadeleri yer verdi.ETKETLER : Salih Ayhan, Sivas, 15 TEMMUZ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SZ SZDE!


Adnz (Yorumda grnecek) :
Balk :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Iin Tiklayiniz.
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.