Egemen Gazetesi Gerceklerin Sesi
Sivassporun 10. beraberligi...
Sivassporun 10. beraberligi...
Iran gazi kesti, elektrik fiya
iran gazi kesti, elektrik fiyati uctu
Aslanin 2021-2022 Egitim-Ogret
Aslanin 2021-2022 Egitim-Ogretim Yili Yariyil Mesaji
Sivas Baskanlar Kurulundan inc
Sivas Baskanlar Kurulundan inceleme
Benzine de tarihi zam
Benzine de tarihi zam
Sinovac aþýsýnýn Türkiye'deki faz-3 sonuçlarý açýklandý

Sinovac aþýsýnýn Türkiye'deki faz-3 sonuçlarý açýklandý

  Bu haber 03 Mart 2021, Carsamba 13:16:05 eklenmitir.
Sinovac aþýsýnýn Türkiye'deki faz-3 sonuçlarý açýklandý Çin aþýsý Sinovac'ýn faz-3 sonuçlarýna göre yüzde 83.5 etkili olduðu açýklandý.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çin aþýsý Sinovac'ýn faz-3 sonuçlarýna göre Türkiye'de yüzde 83.5 etkili olduðu açýklandý. Hastanede yatýþý engelleme oraný ise yüzde 100 olarak bulundu. Açýklama Hacettepe Üniversitesi tarafýndan yapýldý.

Faz-3 çalýþmalarý Türkiye’de Ekim ayýnda baþlayan Çin’in Sinovac aþýsýnýn etkinliði ile ilgili rapor kamuoyuyla paylaþýldý. Rapora göre;  Sinovac firmasýna ait aþýnýn etkinliði yüzde 83,5 olarak hesaplandý. Aþýnýn hastanede yatýþý engelleme oraný ise yüzde 100 olarak bulundu.

TÜRKÝYE 50 MÝLYON DOZ SÝPARÝÞ VERDÝ

Türkiye’nin 50 milyon doz sipariþ verdiði ve Pekin merkezli Sinovac ilaç þirketi tarafýndan üretilen CoronaVac eski bir aþý üretim tekniði olan inaktif virüs yöntemi ile üretildi.

Eski bir yöntem olan inaktif virüs tekniðinde, enfekte etme özelliðini yitirmiþ virüsün enjekte edilmesi suretiyle, vücudun hastalýða baðýþýklýk kazanmasý hedefleniyor. Bu teknik þu anda dünyada yaygýn olarak kullanýlan su çiçeði gibi bir çok aþýnýn üretiminde kullanýlýyor.

BREZÝLYA VE ENDONEZYA

Sinovac aþýsý farklý ülkelerdeki denemelerde farklý sonuçlar verdi.

Brezilya’da aþý denemelerini yürüten Butantan Enstitüsü’nden araþtýrmacýlar Çin aþýsýnýn “orta veya aðýr” Covid-19 vakalarýnda aþýnýn etkisinin yüzde 78 olduðunu açýklamýþtý. Bu oranýnýn hesaplanmasýnda, tedavi gerektirmeyen ama aþý olan “çok hafif vaklarýn” hesaba katýlmadýðý açýklanmýþtý. Araþtýrmacýlar, bu vakalar da hesaba katýldýðýnda aþýnýn etki oranýnýn yüzde 50.4 olduðunu duyurmuþtu.

Fakat Butantan Enstitüsü, tedavi gerektiren hafif vakalarda aþýnýn etki oranýnýn yüzde 78, orta ve aðýr vakalarda ise yüzde 100 olduðunu vurgulamýþtý.

Endonezya’da ise bu oran yüzde 65.3 olarak açýklandý. Ancak Endonezya’daki denemelere 1620 kiþinin katýldýðý ve bu testlerin anlamlý sonuçlar almak için çok küçük olduðu belirtiliyor.
Her iki ülkedeki sonuçlar aþýnýn üçüncü faz denemelerinden elde edilen ilk sonuçlarý ifade ediyor.

HAZÝRAN’A KADAR ÜRETÝM KAPASÝTESÝ 2 MÝLYAR DOZA ÇIKACAK

Türkiye’nin corona virüsü aþýsýný aldýðý Çinli ilaç þirketi Sinovac Biotech yýllýk corona virüsü aþýsý üretme kapasitesini Haziran’a kadar 2 milyar doza çýkarmayý hedefliyor.

Þirketin CEO’su tarafýndan Çinli kamu yayýn kurumu Global Times’a yapýlan açýklama þirket sözcüsü tarafýndan Reuters’a da teyit edildi. Sinovac daha önce Þubat ayýna kadar yýlda 1 milyar doz kapasiteyle corona virüsü aþýsý üretebileceðini açýklamýþtý.ETKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SZ SZDE!


Adnz (Yorumda grnecek) :
Balk :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Iin Tiklayiniz.
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
sanalbasin.com üyesidir
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.