Egemen Gazetesi Gerceklerin Sesi
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx
Erdoğan: Fahiş fiyatların
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Enflasyonun yol açtığı zorlukları biliyoruz. Raf
TransAnatolia Heyecanı Sivas
Türkiye’nin ilk ve tek, dünyanın ise en büyük ve zorlu yarışlarından b
Sivas'ta 2021-2022 Eğitim-Ö
2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Kutlama Programı Lüt
Uluslararası kuruluştan fla
Uluslararası Finans Enstitüsü (IIF), Merkez Bankası'nın beklenen faiz indir
Saparbekuly'tan Eken'e ziyaret
Kazakistan Cumhuriyeti Büyükelçisi Abzal Saparbekuly ve beraberindeki heyet,
Ýstanbul için saðanak yaðýþ uyarýsý: Sarý alarm verildi, bugün öðle saatlerinde baþlýyor

Ýstanbul için saðanak yaðýþ uyarýsý: Sarý alarm verildi, bugün öðle saatlerinde baþlýyor

  Bu haber 30 Ekim 2020, Cuma 07:53:44 eklenmitir.
Ýstanbul için saðanak yaðýþ uyarýsý: Sarý alarm verildi, bugün öðle saatlerinde baþlýyor Meteoroloji Genel Müdürlüðü, bugün Ýstanbul ve çevre illeri etkisi altýna almasý beklenen saðanak yaðýþta olasý su baskýnlarý, yýldýrým ve ulaþýmda yaþanacak aksamalarla ilgili vatandaþlarý uyarýrken birçok il için sarý ve turuncu uyarý yapýldý.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Meteoroloji tarafýndan yapýlan son deðerlendirmelere göre ise ülkemizin kuzey, iç ve batý kesimlerinin parçalý ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Batý Akdeniz, Ýç Anadolu'nun kuzeybatýsý ve Batý Karadeniz ile Kýrþehir, Yozgat, Amasya, Samsun, Çorum, Tunceli, Bingöl, Erzurum ve Kars çevrelerinin aralýklý saðanak ve gök gürültülü saðanak yaðýþlý, diðer yerlerin az bulutlu ve açýk geçeceði tahmin ediliyor.

Hava sýcaklýðýnýn kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece azalacaðý, diðer yerlerde önemli bir deðiþiklik olmayacaðý tahmin ediliyor. Rüzgarýn ise genellikle güney ve güneybatý, batý kesimlerde batý ve kuzeybatý yönlerden hafif, ara sýra orta kuvvette, Doðu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doðu Anadolu'nun kuzeyinde kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceði tahmin ediliyor.

Ýstanbul ve 8 ile saðanak yaðýþ uyarýsý

Meteoroloji’den yapýlan açýklamada “30.10.2020 Cuma günü ülkemizin kuzeybatý kesimlerinde görülecek saðanak ve yer yer gök gürültülü saðanak yaðýþlarýn öðle saatlerinden itibaren Ýstanbul, Marmara'nýn doðusu (Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bilecik) ile zamanla Batý Karadeniz'in kýyý kesimlerinde (Düzce, Zonguldak, Bartýn) kuvvetli (21-50 kg/m2); Ýstanbul'un Anadolu Yakasýnýn kuzey kesimleri ile Kocaeli'nin Kandýra, Sakarya'nýn Kaynarca ve Ferizli ilçelerinde yer yer çok kuvvetli (50-75 kg/m2) olmasý beklendiðinden su baskýný, yýldýrým, ulaþýmda aksamalar gibi olumsuzluklara karþý dikkatli ve tedbirli olunmalýdýr” denildi.

Sarý ve turuncu alarm verildi

Öte yandan Meteoroloji’nin MeteoUyarý sistemine göre Antalya, Kocaeli, Zonguldak, Yalova, Bilecik, Bursa, Ýstanbul, Sakarya ile Bartýn için sarý, Burdur ve Isparta için de turuncu alarm verildi.

Uyarýlarýn bugün için geçerli olduðu kaydedilirken gök gürültülü saðanak yaðýþýn etkili olacaðý ifade edildi.

Sarý ve turuncu alarm nedir?

Meteoroloji, sarý alarm için yaptýðý açýklamada “Hava durumu potansiyel tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise olaðandýþý olmamakla birlikte, meteorolojik þartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalýdýr”, turuncu alarm için yaptýðý açýklamada ise “Hava durumu tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise sýklýkla görülmemektedir. Hasar ve kayýplarýn oluþmasý muhtemeldir. Çok tedbirli olmalý, güncel meteorolojik koþullar ve tahminler takip edilmelidir” ifadelerini kullanmýþtý.

 

 


ETKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SZ SZDE!


Adnz (Yorumda grnecek) :
Balk :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Iin Tiklayiniz.
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.