Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Bazı insanların Covid-19'u haf
Araştırmacılar, koronavirüsün bulaştığı bazı insanların hastalığı daha hafif vey
Rusya’da umut veren gelişme: İ
Rusya Sağlık Bakanı Mikhail Murashko’nun Gamaleya Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji
Bakan Koca, güncel koronavirüs
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'deki corona virüsü salgınıyla ilgili günce
Dikkat çeken raporda Türkiye’y
Oxford Economics'in Türkiye'ye ilişkin hazırladığı son raporda dikkat çeken uyar
Koronavirüs için korkutan açık
Dünya Sağlık Örgütü'nden (DSÖ) yeni tip korona virüs(Kovid-19) salgını ile ilgil
Özgür Özel'den iktidara Volkswagen göndermesi

Özgür Özel'den iktidara Volkswagen göndermesi

  Bu haber 05 Temmuz 2020, Pazar 18:49:04 eklenmiştir.
Özgür Özel'den iktidara Volkswagen göndermesi CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, baro düzenlemesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özelbaro düzenlemesine komisyonda olduğu gibi Genel Kurul'da da muhalefet edeceklerini söyledi.

Volkswagen'in Manisa’da inşa etmeyi planladığı fabrikadan vazgeçtiğini de belirten Özel "Türkiye'yi bu kadar baskıyla, hukuksuzlukla yönetenlerin bu meselede sorumluluğu var. Hukuk, adalet yoksa ekonomi de yok" dedi.

AKP’nin barolara ilişkin kanun teklifini, ‘paçasından anayasaya aykırılık akan düzenleme’ olarak nitelendiren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, teklifte imzası bulunan milletvekillerinin düzenlemeyi savunamadığını, özüne değil polemiğe yönelik açıklamalar yaptığını söyledi.

Özgür Özel, AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın, kanun teklifi hazırlanırken 30 barodan görüş alındığı yönündeki açıklamasını, baroların yalanladığını söyledi.

Özel, Mecliste düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Barolara ilişkin kanun teklifine, TBMM Adalet Komisyonu’nda olduğu gibi Genel Kurul’da da muhalefet edeceklerini anlatan Özel, “Bugün avukatı gözden çıkarırsanız yarın hakkınızı arayacak kimseyi bulamazsınız” dedi.

PROF. DR. PALA’YA DESTEK

Özel, Uludağ Üniversitesinin, Türk Tabipleri Birliği (TTB) Kovid-19 İzleme Grubu Üyesi Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Kayıhan Pala hakkında “halkı korkuya sevk ettiği gerekçesiyle” soruşturma açtığını belirtti.

Pala’nın, nisandaki açıklamalarını, Sağlık Bakanlığı’nın daha sonraki açıklama ve rakamlarının bir anlamda doğruladığını vurgulayan Özel, “Kayıhan Pala, herhalde bir bilim insanının bilgisi ve birikimiyle toplumu doğru bilgilendirdiği ve yönlendirdiği için hakkında valilikçe suç duyurusunda bulunulan ve üniversite tarafından hakkında soruşturma açılan ilk kişidir. Haklarında soruşturma açılan tüm bilim insanlarının yanında olduğumuzu, Kayıhan hocamızın da arkasında durduğumuzu ifade etmek isteriz” ifadelerini kullandı.

‘DÜNYANIN KORONASINA KAPI AÇMAK İSTİYORLAR’

Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sağlık turizmine ilişkin “Koronavirüsle örnek mücadelemiz sağlık turizminde Türkiye’nin önünde yeni bir fırsat penceresi açmıştır.” sözlerine işaret ederek, şunları söyledi:

“Bütün dünya, ‘Gelen kişinin bağışıklığı var mı?’ diye bakarken, koronalılara kapı kapamışken, dünyanın koronasına kapı açmayı ve bunun bir fırsat penceresi olduğunu ifade etmeyi ne kadar garipsesek, ayıplasak azdır. Para için dünyanın çeşit çeşit koronalısını, ‘Türkiye’ye gelin biz sizi tedavi edelim.’ demek akla, vicdana yatıyorsa, bütün dünya kapıları kapıyorsa, Türkiye de kapıları erken kapamakla övünüyorsa, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diye bakmak lazım. Kovid-19 nedeniyle Türkiye’de bugüne kadar 5 bin 206 vatandaşımız hayatını kaybetti. Buradan fırsat penceresi diye bahsedilmez.”

‘HUKUK YOKSA YATIRIM DA YOK’

Özgür Özel, Volkswagen’in Manisa’da yapacağı yatırımdan vazgeçtiği yönündeki haberleri de hatırlatarak, bu durumun memleketi Manisa ve Türkiye açısından büyük bir kayıp olduğunu anlattı.

Hukukun üstünlüğünün, hukuki güvencenin, insan haklarına saygının olmadığı, bu kadar baskının bulunduğu yerde yatırımın da olmayacağını söyleyen Özel, “Volkswagen Manisa’daki yatırımından çekildi, başka bir ülkeye gidiyor. Türkiye’yi bu kadar baskıyla, hukuksuzlukla yönetenlerin bu meselede sorumluluğu var. Hukuk, adalet yoksa ekonomi de yok. Bu iktidar başımızda kaldıkça 3 gençten birinin işsiz olduğu ülkede, gençlerin umudu yok. Vatandaşın ekonomisinin düzelmesinin, cebine para girmesinin de mümkünatı yok” diye konuştu.ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.