Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Betboo yeni adresi
Uzmandan salgına karşı yeni ön
Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen Ruşen Aksu, mevsim değişikliği birlikte artan koro
Türkiye'deki korkunç tabloyu a
Türkiye, salgında bir süredir izlediği “hasta sayısını açıklama” politikasından
Türkiye'nin güncel koronavirüs
Sağlık Bakanlığı, 27 Kasım gününe ilişkin koronavirüs verilerini paylaştı. Son 2
81 il valiliğine yeni koronavi
İçişleri Bakanlığı 81 il Valiliğine “Geniş Katılımlı Etkinliklerin Ertelenmesi”
Erdoğan'dan Koronavirüs tedbir
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, pandemiye ilişkin açıkl
REKTÖR ADAY SAYISI ŞİMDİDEN 50’e DAYANDI

REKTÖR ADAY SAYISI ŞİMDİDEN 50’e DAYANDI

  Bu haber 01 Temmuz 2020, Carsamba 03:00:49 eklenmiştir.
REKTÖR ADAY SAYISI ŞİMDİDEN 50’e DAYANDI Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız’ın görev süresinin bitmesine 1 aylık süre kalması ve tekrar atanması mümkün görünmediğine kanaat getiren, sicilleri temiz, şartları sağlayan şehirden ve şehir dışında görev yapan bir çok öğretim üyesi şimdiden Sivas Cumhuriyet Üniversitesine Rektör olabilmek için YÖK’ün ilana çıkmasının ardından oturdukları yerden bir düğmeye basarak rektörlük yarışına dahil oldukları bilgilerine ulaşılıyor.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız’ın görev süresinin bitmesine 1 aylık süre kalması ve tekrar atanması mümkün görünmediğine kanaat getiren, sicilleri temiz, şartları sağlayan şehirden ve şehir dışında görev yapan bir çok  öğretim üyesi şimdiden Sivas Cumhuriyet  Üniversitesine Rektör olabilmek için YÖK’ün ilana çıkmasının ardından oturdukları yerden bir düğmeye basarak rektörlük yarışına dahil oldukları bilgilerine ulaşılıyor.

YÖK’ün Sivas Cumhuriyet Üniversitesine Rektör olmak isteyenlerin başvurularını geçtiğimiz Perşembe günü başlatmıştı. YÖK’ten sızan bilgilere göre şimdiye kadar yaklaşık 50 Profesörün rektör olmak için YÖK’e müracaat ettiği öğrenildi.

Kulislerde en az 70 adaydan söz edilirken, adaylıklarını 12 kişi sosyal medyadan veya yakın çevresine müracaat ettikten sonra açıkladıkları görüldü. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekani Prof. Dr. İlhan Çetin, önceki dönem dekanı Prof.Dr. Mehmet Şencan’ın ile aynı fakültede görev yapan birçok öğretim üyesinin bunların başında Prof. Dr. Orhan Solak, Rektör Alim Yıldız’ın önceki Başhekimlerden olan Prof. Dr. Ahmet Yılmaz’a büyük şans tanınırken, geçmiş rektörler zamanında başhekimlik görevinde bulunan Prof.Dr. Gökhan Gökçe’in de aday olduğu ve önceki dönemde de rektör adayı olmuş olan Prof.Dr. Hayatı Öztürk’ün de tekrar aday ve geçmişte aday olan başka tıp kökenli adaylarında yer aldıkları bildiriliyor. 

Bu fakülteden ayrılarak başka üniversitelere ve özel hastanelere geçen birçok başarılı tıp kökenli Profesör bilim adamlarının da müracaat ettikleri bilgileri ulaşmaya devam ediyor.

Rektör Alim Yıldız’ın Fakültesi olan İlahiyat Fakültesinde görev yapan önceki dönem Rektör Yardımcı olan ve güçlü adaylar arasında gösterilen Prof.Dr. Hüseyin Yılmaz’ın da başvuruda bulunduğu ve isimleri henüz netleşmeyen 4 başka öğretim üyesinin de başvuruda bulundukları, bulunacakları öğrenildi. Mühendislik fakültesinden şuana kadar 5 adayın, Eğitim fakültesinden ise 6 adayın, Edebiyat Fakültesinden 4 adayın, Fen Fakültesinden 3, Diş Hekimliği Fakültesinden 2, Veteriner Fakültesinden 1, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden 5 hocanın müracaat ettikleri öğrenilirken, yakın iller arasında yer alan Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinden şimdilik 5 aday olduğu öğrenildi.ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.