Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
SİVAS’TA REKTÖR ADAYLARI İÇİN
Rektörlük yarışını; akademik ve bilimsel başarıları fazla olan mı, iktidara yakı
“Günlük vaka sayısı üç bini, b
Prof. Dr. Ahmet Saltık, birinci dalganın henüz bitmediğini bu sebeple de ikinci
Sivas Yıldızelinde karantina
Sivas'ta 1 köy karantinaya alındı
Koronavirüs güncel verileri aç
Türkiye'deki güncel korona verileri açıklandı. Virüs nedeniyle 19 kişinin hayatı
Sivas'ta bir Kaymakamlıktaki M
Sivas'ın Kangal ilçesi Kaymakamlığında görevli bir birim müdürünün Covid19 testi
Hatay'a giden CHP heyetinden açıklama: Sekiz asker yoğun bakımda!

Hatay'a giden CHP heyetinden açıklama: Sekiz asker yoğun bakımda!

  Bu haber 28 Subat 2020, Cuma 14:10:04 eklenmiştir.
Hatay'a giden CHP heyetinden açıklama: Sekiz asker yoğun bakımda! CHP Hatay Milletvekilleri İsmet Tokdemir, Mehmet Güzelmansur, Serkan Topal ve Suzan Şahin Hatay'a gitti.Kentte oluşturulan Kriz Masası’na dahil olan CHP’li milletvekilleri, burada yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

 

CHP yönetimi, Suriye'de meydana gelen hava saldırının duyulmasından kısa bir süre sonra milletvekillerinin bölgeye gitmesi talimatını verdi. Bu talimatın ardından CHP Hatay Milletvekilleri İsmet Tokdemir, Mehmet Güzelmansur, Serkan Topal ve Suzan Şahin Hatay'a gitti. Burada değerlendirmelerde bulunan heyet, Kentte oluşturulan Kriz Masası’na dahil olan CHP’li milletvekilleri, burada yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Reyhanlı Devlet Hastanesi ve Antakya Devlet Hastanesi’ne giderek yaşamını yitirenler ve yaralıların durumlarını yakından takip eden CHP heyeti, oluşan ihtiyaçları da Genel Merkez’e bildirdi.

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, bölgede yaşananları anlattı. Kentte bir yas havasının hakim olduğunu bildiren CHP’li Topal, “Şu anda burada bulunan herkes adına söyleyebilirim ki çok üzgünüz. Sözün bittiği yerdeyiz. Şehitlerimizin yanı sıra yaralanan askerlerimizin sekizi yoğun bakımda. Onlara bir şey olmamasını umuyoruz” dedi.

"HALK KAMP KURDU"

Askerlerin getirilmesinin ardından bölge halkının hastane önlerine kamp kurduğunu bildiren Topal, “Herkes, üzüntülerini bir yana bırakarak ‘Acaba ne yapabiliriz’ düşüncesiyle hastanelere akın etti. Kan ihtiyacı olur, diye sabaha kadar beklediler. Doktorlar ellerinden geleni yapıyor. Kan ihtiyacının şu an için olmadığı açıklandı. Yine de halk, acıları paylaşıyor. Şehit olanlar arasında Hatay nüfusuna kayıtlı üç askerimiz de bulunuyor. Bugün itibarıyla sadece yaralarımızı sarmak istiyoruz” diye konuştu.

"HALK OLGUNLUKLA YAKLAŞIYOR"

CHP’li Suzan Şahin ise kentte “sessizliğin” hakim olduğunu vurguladı. Hatay’da farklı etnik grupların birarada yaşadığını, temel anlayışlarının ise “yardımseverlik” olduğunu dile getiren Şahin, “İnsanlar, hastanelerin bahçelerini doldurdular. Yaralılarımıza yardım etmek isteyenlerin üstün bir gayreti var. Herhangi bir eksik yok. Gereken tüm ihtiyaçlar ilk anda sağlanmıştı. Halk, olaylara olgunlukla yaklaşıyor. Temel isteğimiz bölgede huzurun ve barışın sağlanmasıdır” dedi.

"KARIŞIKLIK ÇIKARMAK İSTEYENLER VAR"

CHP’li Mehmet Güzelmansur da bölge illerinde karışıklık çıkarmak isteyenlerin olduğuna dikkati çekti. Sukûneti bozmak ve huzursuzluk çıkarmak isteyenlerin bulunduğunu söyleyen Güzelmansur, “Bu bölge hassas bir bölge. Gece yarısı geldik, hastaneleri dolaştık. İnsanlar hastanelerinin önündeler. Birlik ve beraberlik var. Sukûnet çok önemli. Bölgeyi karıştırmak isteyenler var ancak kimse onları dikkate almıyor. Sınırın diğer tarafından da binlerce insan var ve Türkiye’ye giriş yapmak istiyorlar. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz” şeklinde konuştu.ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.