Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Betboo
Dünyada 19 saniyelik korku
Bir göktaşının Almanya ve Hollanda üzerinde boyunca atmosferi sıyırıp uzay yolcu
HİLMİ ATASEVEN İSTİFA ETTİ...
Prof. Dr. Hilmi Ataseven Sağlık Bakanlığı'na bağlı Kamu Hastaneleri Genel Müdürl
CHP'li Murat Emir'den Fahretti
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Belge denilen, iddia edilen evrakla ilgili üzerin
Fahrettin Koca, 'aşı' tarihini
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından aç
Türkiye'nin son koronavirüs ta
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de koronavirüsten hayatını kaybedenlerin s
Ünlü ekonomistten flaş dolar uyarısı

Ünlü ekonomistten flaş dolar uyarısı

  Bu haber 27 Ocak 2020, Pazartesi 10:00:14 eklenmiştir.
Ünlü ekonomistten flaş dolar uyarısı Ekonomist Evren Devrim Zelyut, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın rekabetçi kur açıklamasından sonra dolar kuru tahmininde bulundu. Zelyut, “Dolarda 5.98 kırılırsa kurda 6.20’ye kadar yol açılır. 6.20’nin geçilmesi halinde de 6.80 potaya girer” dedi.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın 2019 yılı değerlendirme toplantısında dolar kuru için beklentisi olmadığını önemli olanın rekabetçi kur olması gerektiğini söylemesi üzerine ekonomist Evren Devrim Zelyut, teknik açıdan bir değerlendirmede bulundu. Zelyut, dolar kurunda 5.98’in kırılması halinde kurda 6.20’ye kadar yol açılacağını belirterek, 6.20’nin geçmesiyle de rekabetçi kur seviyesinin 6.80’den geçtiğini iddia etti.

Dolar kuru tahmini yapan ekonomistlerin başvurduğu teknik analiz konusunda uzman olan Avrasya Yatırım Stratejisi Evren Devrim Zelyut Youtube sayfasında 2020 yılı için dolar kuru tahmininde bulundu.

MilliGazete’nin haberine göre, Zelyut dolar kuru tahmininden önce bir uyarıda bulunarak yapmış olduğu videonun dolar almanız için çekilmiş bir yatırım tavsiye videosu olmadığını hatırlattı.

5.90 TL’nin üzerinde bulunan dolar kurunun tehlike arz ettiğini söyleyen Zelyut “Rekabetçi kur 6,80 hedefliyor” başlıklı Youtube videosunda şunları söyledi:

"ALBAYRAK REKABETÇİ KUR İSTİYOR"
“Bakan Albayrak’ın toplantıda dolar kuru ile ilgili söylediği cümle oldukça önemli. Diyor ki sayın Berat Albayrak “Türkiye’nin kuru şu veya bu demek bence doğru değil. Dolar şu olacak hiç demedim. Bundan sonra da demeyeceğim. Ben hep şunu ifade etmeye çalışıyorum. Türk Lirası rekabetçi bir kur olmalı. Yani diyor ki Bakan Albayrak Türkiye üreten, ihracatçı ve küresel rakiplerine göre rekabetçi olmalı” Bakan beyin dolar kuru ile ilgili yaptığı açıklamadan benim çıkardığım şu: Bir kere rekabetçi kur dediğiniz zaman bizim yaptığımız ihracatı bize benzer rakip ülkelerden daha kolay yapabileceğimiz yüksek bir kur seviyesi demektir. Yani Türk Lirası değer kaybedecek dolar değer kazanacak. Dolayısıyla yabancı gelip Türk piyasasına baktığında elindeki doların alım gücü daha iyi olduğu için daha fazla mal alabilecek.

"DOLARDA 5.98 KIRILIRSA"

Dışa bağlı üretim yapısı devam ettikçe açık vereceğiz. Açık verdikçe de dolara olan talep artacak ve dolar kuru talebe bağlı olarak yukarı çıkacak. İşte dönüştüremediğimiz bir ekonomide rekabetçi kurdan bahsediyorsanız. Bir sarmal şeklinde kurun yukarı gitmesi kaçınılmaz olur.

Dolar – TL’de Teknik görüntüye bakarsak bu malum rekabetçi kur soluğu nerede alır. An itibari ile önümüzdeki kritik seviyenin 5.98 olduğunu düşünüyorum. Dolar kurunda 5.98 kırılırsa kurda 6.20’ye kadar yol açılır. 6.20’nin geçilmesi halinde de 6.80 potaya girer diyoruz.”ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.