Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
BUNLAR ÜNİVERSİTEYE GERİ DÖNEC
Kurumlar Arası Geçici Görevlendirme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Y
4 partiden ortak İdlib bildiri
AKP, CHP, MHP ve İYİ Parti ortak bildiri yayımlayarak İdlib'de düzenlenen saldır
İdlib'de bir saldırı daha...
Milli Savunma Bakanlığı, İdlib'de rejim unsurları tarafından düzenlenen topçu sa
Bulgaristan, Türkiye sınırına
Bulgaristan Savunma Bakanı, "yasa dışı sığınmacı akınını durdurmak" için Türkiye
Kremlin: Türk askerlerin tamam
"Çok sayıdaki talebimize rağmen Türk tarafı, orada Türk askerlerinin bulunduğunu
SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜNÜN UYGULAMALARI GAZETE MANŞETLERİNDEN SONRA KİTAPLARA KONU OLMAYA BAŞLADI!...

SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜNÜN UYGULAMALARI GAZETE MANŞETLERİNDEN SONRA KİTAPLARA KONU OLMAYA BAŞLADI!...

  Bu haber 19 Ocak 2020, Pazar 00:37:32 eklenmiştir.
SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜNÜN UYGULAMALARI GAZETE MANŞETLERİNDEN SONRA KİTAPLARA KONU OLMAYA BAŞLADI!... Gündem yaratan köşe yazılarına imza atan Yeniçağ Gazetesi Yazarı, Araştırmacı, Murat Ağırel’in uzun zamandır merakla beklenen kitabı “Şaki” çıktı ve büyük gündem yaratmaya devam ediyor.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Murat Ağırel kitabında Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde Sayıştay raporlarına yansıyan usülsüzlerden de sayfalarca söz etmesi kamuoyunda büyük yankı yarattı. Şimdiye kadar 100 binler satan kitap büyük ilgi görmeye devam ediyor.

Ağırel’in İnkilap Kitabevinden çıkan kitabı Şaki’nin önsözünü Yargıtay Onursal Başsavcısı Sabih Kanadoğlu ve Erol Mütercimler kaleme aldı.

Murat Ağırel kitabı ile ilgili yaptığı açıklamada  “Okudukça Sayıştay raporlarında belirtilen usulsüzlükler sonucunda meydana gelen yağmanın tüm yönlerini,kişilerini göreceksiniz” ifadelerini kullandı.

Kitabın arka kapağında bir çok tanınmış kişinin Şaki ile ilgili yorumları yer aldı.

İşte o yorumlar: 

Uğur Dündar : Elinizdeki kitap son dönemde kamu kurumlarındaki usulsüzlük iddialarıyla ilgili olarak yazılmış en kapsamlı çalışma. Tek cümleyle özetlenecek olursa, bir Türkiye gerçeği!..  

Büyük rakamların konuşulduğu, ilginç ilişkilerin döndüğü şaşırtıcı olayları adeta polisiye bir film izler gibi, bir solukta okuyacaksınız.

Ümit Zileli:Sevgili kardeşim, dostum Murat Ağırel, “Yeni Türkiye’yi” pek güzel anlatan, Tevfik Fikret’in “Han-ı İştiha” şiirinde “çatlayıncaya kadar yiyen” tanımına cuk oturanları, devleti soyanları korkudan titreten bir kitaba imza attı: Şaki: Korumalı devlet soygunu! Eline sağlık kardeşim!..

Celal Ülgen:Okuduğunuz kitap bir sürecin hukuk devletinin olmazsa olmazı yargı sürecinin son halkası olan Sayıştay raporlarına yansıyan talan düzenini anlatmakta. Kim yapmış, nasıl yapmış, kimlerle yapmış, kimler görmezden gelmiş sorularının yanıtlarını kendiniz arayacak ve bulacaksınız.

Ceyhun İrgil: Murat Ağırel zor ve az yapılan bir şeyi yapmış; Sayıştay raporlarını inceleyip araştırmış. Ama daha da önemlisi kamuoyundan ve TBMM’den kaçırılan raporları yazmış.

Soygunlar hep oldu, olacak. Önemli olan soygunları araştıracak, sorgulayacak, denetleyecek ve sonunda adalete hesap verecek sorumluların ortaya çıkarılması ve caydırıcı mekanizmaların oluşturulmasıdır. Demokrasilerin farkı budur. Adaletin olmadığı, basın ve hukuk kurumlarının sessizleştirildiği dönemlerde bu kitaplar toplumun haykırışı ve gelecek için tarihe düşülmüş notlardır.

Zafer Arapkirli  :“Ben yaparım olur. Ben harcarım olur. Ben göz yumarım olur. Ben izin veririm olur” mantığının devlete hâkim olması. En başta da vatandaşın cebinden çıkan ve kimi zaman “katrilyonlara” ulaşan her bir kör kuruşun, muktedirler tarafından har vurulup harman savrulması, kimi zaman da peşkeş çekilmesi. Genç meslektaşım Murat Ağırel, Sayıştay dosyalarını didik didik ederek hazırladığı bu kitapta, işte “Yeni Rejim”in bu affedilemez arızalarından birini daha ortaya çıkarmaya yardımcı oluyor.

İŞTE KİTABIN İLGİLİ BÖLÜMLERİNDEN SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ: ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!
Şakir Ünal
Z alim efendi
Bildiğiniz üzere “İlahi Adalette Zaman aşımı Yoktur” Koltuğu kaybettiğin günü ve o anki durumunu görmek isterdim. Yol çok uzun ama sırf o anı yaşamak ve sevinmek için gelebilirim Z alim.
Çelik Bilek
Alim ve Ekibinin olumsuzlukları
Rektör Alim ve Ekibinin yaptığı tüm olumsuzlukları temizlemek, çalışma barışını sağlamak için yeni atanacak rektöre çok iş düşecek, yeni atamanın birleştirici, bütünleştirici bir kişilik üzerinden yapılması toplumsal bir ihtiyaçtır.
Hayrettin Cesur
Gidicisin Alim
Bu kitapta kapak olmuştur, artık bu Rektörü ikinci kere atamazlar.Günahlarını nasıl affettirecek?Sivasta umarım kalmaz, kalırsa insan içine çıkamaz.Dr.Öğretim Üyesi ekibi nasıl bir katakulli yapar onu bilemiyorum.Zübüğü çırak yapacak kişiler var bunun ekibinin içinde.Allah bunları bildiği gibi yapsın.


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.