Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx
Sivas MHP İl Başkanlığı 13. Ol
Sivas MHP İl Başkanlığı 13. Olağan Kongresi'nde Özkan Turan Navruz yeniden il ba
BAŞKAN BİLGİN'DEN ÖRNEK PROJE.
Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, uzaktan eğitim imkanı bulunmayan tüm öğrenc
Hekimlerin anketinden çarpıcı
Türk Tabipleri Birliği (TTB) Aile Hekimliği Kolu Dr. Emrah Kırımlı yönetiminde 7
Türkiye'nin son koronavirüs ta
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 61 yurttaşın daha koronavirüs salgını nedeniyle ya
AKP'nin 'üyelere saray gezisi'
CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, AKP Rize İl Başkanlığı'nın Saray gezili üyelik
Sezerer: “Gazeteciler gün geçtikçe zor şartlar altında çalışıyorlar”

Sezerer: “Gazeteciler gün geçtikçe zor şartlar altında çalışıyorlar”

  Bu haber 10 Ocak 2020, Cuma 06:13:40 eklenmiştir.
Sezerer: “Gazeteciler gün geçtikçe zor şartlar altında çalışıyorlar” Türkiye Gazeteciler Federasyonu Denetim Kurulu Başkanı Hakan Sezerer 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nün 59. yıldönümü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı. Gazetecilerin gün geçtikçe ekonomik sıkıntılar yaşadığını belirten Hakan Sezerer; "Yerel ve Ulusal basında çalışan gazeteciler gün geçtikçe zor şartlar altında çalışıyorlar. Gün içerisindeki gelişen olayları yeni teknolojiyle birlikte topluma en hızlı şekilde haberlerini ulaştırma gayreti içerisinde bir taraftan da halkın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini yerine getirmektedirler." dedi.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yerel Basının gün geçtikçe küçüldüğü ve çalışan sayısının azaldığına değinen Sezerer;  "Türkiye'de ki ekonominin daralmasından dolayı yerel basınımız zor günler geçiriyor. Gün geçmiyor ki; uzun yıllardır faaliyetlerini sürdüren bir gazete kapanmasın. Her gazetenin kapanması ile birlikte bir çok basın mensubu arkadaşımız işsiz kalıyor. Basın sektörünün küçülmesi halkın doğru habere ulaşmasını da azaltıyor. Özellikle yerel haberler halkımızın yaşadığı yerden haber almasını en büyük haber kaynağı. Kapan her basın kuruluşuyla da yerel haberlerin değersiz hale gelmesine neden oluyor." dedi.

TGF Denetim Kurulu Başkanı Sezerer; "Demokrasinin temellerinin sağlamlaştırılması ve düşünce özgürlüğünün geliştirilmesinde basın mensuplarının ciddi bir sorumluluğu bulunmaktadır. İletişim teknolojilerinin gün geçtikçe geliştiği, değiştiği ve çeşitlendiği günümüzde, hızlı haber alma özgürlüğünün gelişmesinin yanında ne yazık ki sosyal medyada ki çeşitli bilgi kirliliklerinin yaşandığı da görmekteyiz. Bilgi kirliğinin önüne geçmek adına biz basın mensuplarına yüklenen sorumluluklar bir kat daha artmaktadır.

Diğer yandan, milletlerin algı savaşlarının yaşandığı günümüzde, basın veya medya çalışanlarımızın mesleklerini icra ederken halkımızın hassasiyetlerini ve Türkiye'nin durumunu göz önünde bulundurmaya özen gösteriyoruz. Bazı karanlık odakların algı operasyonlarına alet olmamaları büyük önem arz etmektedir. Evrensellik ve tarafsızlık ilkeleri çerçevesinde, ülkesinin menfaatlerini göz ardı etmeden yayıncılık yaparak kamuoyunu aydınlatan, bu yolda her an haber peşinde koşan, başta Sivas'ın ve ülkemizin daha çok tanıtılmaya ihtiyacı olan en önemlisi halkımızın talep ve beklentilerini doğru bir şekilde yansıtarak kamusal bir görevi yerine getiren basın çalışanlarına bu özverileri için teşekkür ediyorum."

Başkan Sezerer; "Bir fotoğraf karesini çekmek için saatlerce en doğru zamanı bekleyen; bir satır haberle birçok hayata umut olabileceği gerçeğini unutmadan çalışan değerli basın mensupları ve basın gönüllülerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü en içten dileklerimle kutlarım." dedi.ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.