Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
2020 Yılı İş Sezonunda Kırsal
Normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte sahada çalışmalara devam eden Sivas
Türkiye'nin hedefi 2023 yılınd
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye'nin uydu filosu hedefi
Türkiye'den İsveç'e terörle mü
Türkiye, İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde'nin terör örgütü PKK/PYD/YPG mensuplar
Sağlık Bakanı Koca koronavirüs
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 9 Temmuz koronavirüs güncel verilerini sosyal medya
REKTÖR ADAYI PROF.DR.İLHAN ÇET
Ege Tv’de canlı yayınlanan ve Kemal Doğan’ın hazırlayıp sunduğu “Haftaya Bakış”
FAKÜLTE KAZANILMADI İSİM DEĞİŞTİ!

FAKÜLTE KAZANILMADI İSİM DEĞİŞTİ!

  Bu haber 13 KASIM 2019, Carsamba 00:25:14 eklenmiştir.
FAKÜLTE KAZANILMADI İSİM DEĞİŞTİ! Bir fakülte daha kazanmadınız. Sadece isim değişikliği oldu. Üniversite adının başına Sivas´ı ekleyip Sivas Cumhuriyet Üniversitesi olunca değişen bir şeyin olmadığı gibi.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


Cumhuriyet Üniversitesi bünyesinde eğitim veren Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 10/11/2019 tarih ve 2019/1773 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile Spor Bilimleri Fakültesine dönüştürülmüştür.

Sanal tatmin ile dört nala reklam yapmanın mevcut üniversite yönetimi ile adeta özdeşleştiği üç yıldır kamuoyu tarafından ibretle takip edilmekte. “Bir fakülte daha kazandık” diye kendini göstermeye çalışmalar, bunun reklamını yapmalar nedir? Bir çok üniversitede bu isim değişiklikleri oldu. Sadece sizde olmadı.

Görev sürelerinin bitmesine 8 ay kala her şeyi reklama, görüntüye, gösterişe çeviren Alim Yıldız, Baş yardımcı Ünal Kılıç, Genel Sekreter Hakan Yekbaş, danışmanlar ve tümüyle üst yönetimin  neyi ispatlamaya çalıştıkları anlaşılmaya çalışılıyor. Üç yıldır hakkınızda yüzlerce haber çıktı ve çıkmaya devam ediyor. Metin Külünk çok ağır konuştu ve bilimle uğraşın dedi. Cemal Enginyurt vahşet uyguladığınızı söyledi. Cumhuriyet Üniversitesi Skandallar Üniversitesi olarak anılmaya başladı. Gerek YÖK´ün gerekse URAP´ın sıralamalarında Cumhuriyet Üniversitesi´nin çevresindeki illerden ve bir çok üniversiteden başarı başta olmak üzere ne kadar gerilerde olduğu kamuoyunda  yankılandı.

Kamuoyunda yankılanacak çok şey var. İnsan haklarının tarumar edilmesi, bile bile en kutsal şey olan insan yaşamını tehlikeye atılması, maşeri vicdanın yok sayılması,  eş dost akraba yeğen alımları, Taşhan´da kafe işleten vasıflı yakınların Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Koornitatörlüğüne getirilmesi, ihaleler, sayıştay raporları, hastanenin nitelikli doktorlara rağmen içler acısı durumu, Akademik Kurul Toplantıları, Güvenlik personelleriyle yapılan toplantılarda ve çeştli vesilelerle biz Vali, Bakan bilmeyiz türünden tekbaşlar, duranlar, hareket edenler, kılıçlar, yıldızlar, göz yumanlar, susanlar, pusanlar, arka toplayanlar…

Bir fakülte daha kazanmadınız. Sadece isim değişikliği oldu.  Üniversite adının başına Sivas´ı ekleyip Sivas Cumhuriyet Üniversitesi olunca değişen bir şeyin olmadığı gibi.

Hakikatte insan gibi bir kaygınızın olmadığı, şehre ve insana tepeden baktığınız,sadece birbirinizi ağırlamakla gün doldurduğunuz, kendinizi ispatlamak ve tüm açıklarınızı kapatmakla dolu bir üç yılı artık geride bıraktınız. Sizin için hayırlısı olsun. Yolun sonu görülüyor.ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.