Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Babacan'ın partisini kuracağı
Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın siyaset sahnesinde yerini almaya hazırla
Bahçeli'den İYİ Parti'deki ist
Partisinin grup toplantısının ardından TBMM'de gazetecilerin sorularını yanıtlay
Eyüp Sultan Cami imamının uygu
80 öğrencisi olan Eyüp Sultan Cami imamı olduğu iddia edilen M.A.'nın uygunsuz g
Akşener grup toplantısında Erd
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM’deki grup toplantısında g
Gezi Parkı Davası'nda tüm sanı
Gezi Parkı eylemleri gerekçesiyle 840 gündür tutuklu bulunan Osman Kavala ve tut
Davutoğlu'dan peş peşe 'gizli toplantılar'

Davutoğlu'dan peş peşe 'gizli toplantılar'

  Bu haber 03 Eylul 2019, SALI 21:17:13 eklenmiştir.
Davutoğlu'dan peş peşe 'gizli toplantılar' AKP’den kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve AKP eski Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun disipline sevk edilen, istifa eden isimlerle Saadet Partisine geçeceği iddia edildi. www.krttv.com.tr'nin Davutoğlu'na yakın kaynaklardan edindiği bilgilere göre yeni parti kurulacak.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek, Ahmet Davutoğlu ile ilgili bugün kaleme aldığı yazısında, "Davutoğlu’nun yeni bir parti kurmak yerine Babacan’ın kurması beklenen partiyle ya da Milli Görüş’ün mirasçısı Saadet Partisi’yle yoluna devam edeceği"nin söylendiğini belirtti.

Zeyrek’in “Koç olacak kuzu” başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:
 
Ali Babacan ile Ahmet Davutoğlu, AK Parti’den ayrılıp yeni parti kurmak için harekete geçen iki isim. Buna karşın, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Babacan ile Davutoğlu’na yönelik tavrı arasında büyük farklar var. Erdoğan, Babacan ve ekibini doğrudan hedef almazken “manifesto” üzerinden Davutoğlu’nu eleştiriyor. Erdoğan Babacan’ı partiden ihraç etmek bir yana, kendisiyle bizzat görüşerek yanında tutmaya çalışırken, Davutoğlu ile birlikte hareket eden isimler için ihraç kartını ortaya koydu. Diğer taraftan Erdoğan, Babacan’ın adeta siyasi danışmanlığını yapan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile de doğrudan polemiğe girmiyor. Peki neden?

SAADET İLE YOLA DEVAM EDİLECEĞİ SÖYLENİYOR

AK Parti tabanında bu soruma yanıt aradığımda şunu gördüm: Davutoğlu’nun, AK Parti’nin “fabrika ayarlarından” uzaklaştığı iddia edilen yıllarda Genel Başkanlık ve Başbakanlık yapması, AK Parti tabanında “hepimiz buradaydık” tepkisine neden oluyor. Bu nedenle Davutoğlu’nun AK Parti tabanından pay kapacak yeni bir parti kurmasının zor olacağı yorumu yapılıyor. Bu yorumu yapanlar, Davutoğlu’nun yeni bir parti kurmak yerine Babacan’ın kurması beklenen partiyle ya da Milli Görüş’ün mirasçısı Saadet Partisi’yle yoluna devam edeceğini de söylüyor. Buna karşın Abdullah Gül İle Ali Babacan’ın birlikte hareket ettiği isimler, eleştirilerini AK Parti içindeyken dile getirdiklerini, eleştirdikleri konularda adım atılmaması üzerine partiden fiilen uzaklaştıklarını ya da dışlandıklarını, bu nedenle de yollarını ayırmak zorunda kaldıklarını söylüyorlar.

"YENİ PARTİ KURULACAK"

Davutoğlu'na yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre Saadet Partisi'ne geçişin olmayacağı vurgulandı, yeni bir yol, yeni bir parti kurulacağı belirtildi.

İSTANBUL'DA İSTİŞARELERE BAŞLAYACAK

Davutoğlu'nun memleketi Konya'da çalışma içerisinde olduğu öğrenildi. Davutoğlu'nun, Konya'da toplantılar yaptığı, notlar aldığı bildirildi. Davutoğlu'nun yarın İstanbul'a geçeceği, disipline sevk edilen partililer ve bazı yol arkadaşları ile "istişarelere" başlayacağı ifade edildi.

Davutoğlu istişare toplantılarını bitirdikten sonra basın mensuplarının karşısına çıkacak. Davutoğlu'nun basın mensupları ile yapacağı toplantının 3-4 günü bulabileceği belirtildi. Davutoğlu'nun; disipline sevk edilmesi, AKP'nin vefasızlığı ve yeni yol haritası ile ilgili açıklamalar yapması bekleniyor.ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.