Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
ABD İstanbul Başkonsolosluğu'n
ABD Başkanı Trump'ın Kudüs'ün, İsrail'in "bölünmez" başkenti olarak kabul edilec
Trump 'Ortadoğu Barış Planı'nı
ABD Başkanı Donald Trump, 'Yüzyılın Anlaşması' dediği Ortadoğu Barış Planı'nı aç
Suriye'de tehlikeli gelişme!
Reuters haber ajansı, Suriye'de rejim güçlerinin İdlib'in Marat el Numan ilçesin
IŞİD'den kimyasal saldırı çağr
IŞİD, ABD Başkanı Donald Trump'ın "yüzyılın anlaşması" olarak duyurduğu ve bugün
TOGG CEO’su 'yerli otomobili'
Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO’su Gürcan Karakaş, yerli otomobil
SİVAS DIŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ DEKANI HASTADAN EK ÜCRET ALINDIĞINI AÇIKLADI!

SİVAS DIŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ DEKANI HASTADAN EK ÜCRET ALINDIĞINI AÇIKLADI!

  Bu haber 11 Agustos 2019, Pazar 19:35:36 eklenmiştir.
SİVAS DIŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ DEKANI HASTADAN EK ÜCRET ALINDIĞINI AÇIKLADI! Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Hubbezoğlu geçtiğimiz dünlerde gazetemiz tarafından gündeme getirilen ve gündeme bomba gibi düşen Sivas ve ülke kamuoyunda büyük yankı yaratan “Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Neye, Kime Hizmet Ediyor?” başlıklı haberimiz sonrası bir açıklama yaptı.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Hubbezoğlu;  “Özel durumları raporlamak suretiyle farklı kalemlerde ilave ödemeler alınabilmektedir” ifadelerine yer vererek Diş Hekimliği Fakültesinde tomografi filmine ek ücret alındığını bunun resmi haklarının olduğunu ve Sağlık Uygulama Tebliği’nde (SUT) yer alan esaslara göre yapıldığını açıkladı.

Sivaslı olmayan ve Sivas’ta olandan bitenden habersiz olduğu konuşulan Dekan İhsan Hubbezoğlu yaptığı açıklamada da ayrıca; “maksatlı olarak ve maalesef yine asılsız bir haber yapıldığı görülmektedir” ifadeler kullandı.

İhsan Hubbezoğlu adlı zevat; Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde yasa ve yönetmelik gereği ek Diş Tomografisi ücretinin aldığını inkar edemedi.

İhsan Hubbezoğlu adlı zevat ayrıca gazetemizi suçlar tarzda “Bu haber kesinlikle gerçeği yansıtmamakta”  gibi ifadelere yer verirken; Sivas’ta yine bir devlet sağlık kuruluşu olan Sivas Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde (ADSM)’de habere konu tetkikin SGK kapsamında ücretsiz yapıldığı ve ne gerekçeyle herhangi bir ek ücret talep edilmediğini açıklayamadı!

 İhsan Hubbezoğlu adlı zevat; kendini aşarak, alanı dışındaki bilimlere merak salmış olacak ki; “Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız’ın ne de fakültemizin başarısına gölge düşürebilmesi mümkün değildir”  Aksine, ‘’Meyve veren ağaç taşlanır’’ felsefesine atıfta bulunmaktadır” söyleminde bulundu.

Kamuoyu yapılan bu açıklaması sonucu “dekan kendi fakültesini ve özellikle Rektör Prof.Dr. Alim Yıldız’ı gölgesiz ağaca benzetiyor, dekan, rektörün gidici olduğuna kanaat getirmiş,  anlaşılıyor ki inceden, inceden birilerine sinyal vermeye başladığı, gizli mesajlar içeren açıklamaların özellikle isabetli ve anlaşılır olduğu",  “gölgesiz ağaç benzetmesi” ile de mesajının yerine ulaştığı ifadelerine yer veriliyor.

Dekanın meyve, ağaç söylemi nedeniyle Bursalı olup olmadığı da merak konusu olurken, söz ettiği ağacın şeftali veya armut ağacı olması muhtemel olduğu o ağaçların Sivas’ta yetişmediği, yetişse bile meyve vermesinin söz konusu olmadığı, Sivas’tan “neresinden bakılırsa bakılsın” özellikte üniversitede kavak ağaçların fazlalığı göze çarptığı bunların meyvesi ise sadece pamukçuk olduğu alerji ve solunum yolu rahatsızlığına sebep olduğu kurtulmak için zamanı gelince kökten kesilmesi gerektiği konuşuluyor!ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
© Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.