Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Betboo
Kadın Anestezi Teknikeri Evind
Sivas’ta 2 çocuk annesi Numune Hastanesi personeli evinde ölü olarak bulundu. Si
Eşine özel kadro açan Rektöre
Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ, eşi için kişiye özel bir ilan yayınl
Tabip odalarından Bakan Koca'y
Türkiye’de ‘normalleşme’ dönemi ile birlikte vaka sayıların tekrardan artış yaşa
Çin yeni virüse karşı uyardı:
Çin’de keneden bulaşan SFTS virüsünün yeni ve öldürücü bir salgına yol açtığının
Sivas'lı Polis kalp krizi geçi
Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde görevi başında kalp krizi geçiren 32 yaşındaki p
Atatürk posterine ve Türk Bayrağına sahip çıkan memur ihraç edildi

Atatürk posterine ve Türk Bayrağına sahip çıkan memur ihraç edildi

  Bu haber 27 Temmuz 2019, Cumartesi 02:00:04 eklenmiştir.
Atatürk posterine ve Türk Bayrağına sahip çıkan memur ihraç edildi Çorum’daki Bölge Göğüs Hastanesi’nde, Atatürk’ün posterinin ve Türk Bayrağı’nın indirilmesiyle başlayan süreç, devlet memuru Sedat Kantarcı’nın ihraç edilmesiyle son buldu

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çorum’daki Bölge Göğüs Hastanesi’nde, Atatürk’ün posterinin ve Türk Bayrağı’nın indirilmesiyle başlayan süreç, devlet memuru Sedat Kantarcı’nın ihraç edilmesiyle son buldu. Sedat Kantarcı, konuyla ilgili yaşanan süreci Odatv’ye anlattı.

2013 yılında Çorum’daki Bölge Göğüs Hastanesi’nde görevli olan memur Sedat Kantarcı’nın odasındaki Atatürk posteri ve Türk Bayrağı’nın, hastane yönetimi tarafından “ideolojik” olduğu gerekçesi ile indirilmesi istendi. Bunun üzerine bu duruma itiraz eden memur Kantarcı, bayrağın ve Atatürk posterinin daha önce de burada olduğunu ifade ederek itiraz etti. Ancak hastane yöneticisinin Kantarcı’ya, “provokasyon yapıyorsun” şeklinde yanıt verdiği iddia edildi.

Kantarcı yaptığı açıklamada da, “Çözüm süreci dönemiydi. T.C. de kaldırılıyordu. Bu yüzden tam o dönemde Atatürk ve Türk Bayrağı’nı indirmek istediler. Ama bizden önce de odada Türk Bayrağı ve Atatürk posteri vardı” dedi.

Memur Sedat Kantarcı’nın itirazı üzerine hastane yönetimi, “Amirlerine zincirleme hakaret” iddiasıyla mahkemeye başvurdular. Dönemin hastane yönetimi Türk Bayrağı ve Atatürk posterinin indirilme kararı ile ilgili, “Bayrak kırışıktı” şeklinde ifadede bulunurken, Çorum 5. Asliye Mahkemesi, 2014 yılında Sedat Kantarcı’nın beraatına karar verdi.

Eşinin de Çorum Devlet Hastanesi’nde ebe olarak görev yaptığını söyleyen Kantarcı, mahkemenin beraat kararı vermesi sonrasında eşinin doğumla ilgili olmayan bir birime verildiğini ifade etti. Kendisinin de mahkeme sürecinin devam ettiği sırada Çorum Diş Hastanesi’ne gönderildiğini aktardı. Kantarcı, kendisi hakkındaki disiplin soruşturması sonunda ise “kademe” cezası aldığını belirtti.

Bu süreç sonrasında 2015 yılında Zonguldak’a tayin edildiğini anlatan Kantarcı, “Benden 1 ay sonra da eşimi Zonguldak’a gönderdiler” dedi. Eşinin bu tayine öfkelenerek tayinini Düzce Akçakoca Devlet Hastanesi’ne aldırdığını ifade eden Kantarcı, üç ay sonra da kendisinin eş durumundan Düzce Akçakoca’ya geçtiğini ifade etti.

Buradaki hastanede de, Çorum’da yaşadığı süreçten ötürü sürekli yer değiştirmeler yaşadığını ifade eden Sedat Kantarcı, “Beni yoğun bakıma verdiler ve eğitimi içinde iki ay Ankara’da kaldım. Hastane gönderdi ve ücreti de hastane verdi. Ancak hastaneye geldiğimde beni kadın doğuma verdiler. Ben de ‘madem kadın doğuma verecektiniz, beni neden eğitim için Ankara’ya gönderdiniz’ dedim. Mobing yaptılar bana” ifadelerini kullandı.

Bu yer değiştirmeleri nedeniyle hastane yöneticileri ile tartıştığını ifade eden Sedat Kantarcı, hakkında tekrar soruşturma başlatıldığını ve son olarak 2019 Haziran ayında memurluktan ihraç edildiğini ifade etti. Kantarcı Temmuz ayının başında yeniden işe iadesi için de hukuki süreç başlattı.

Sağlık memuru Sedat Kantarcı’nın odasındaki Atatürk posteri ve Türk bayrağı “provokasyon” denilerek indirildi. 6 yıl sonra da buna itiraz eden memur, memuriyetten ihraç edildi.ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.