Egemen Gazetesi Gerçeklerin Sesi
Çoklu baro kanun teklifi kabul
Çoklu baro ve Baroların temsil sayısına ilişkin hükümler içeren kanun teklifi ka
Sağlık Bakanı güncel koronavir
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 10 Temmuz koronavirüs güncel verilerini sosyal medy
Ayasofya'ya girişler ücretsiz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘Millete Sesleniş’ konuşmasında, "Ayasofya'ya
REKTÖR ALİM YILDIZ TEKRAR ATAN
Önceki dönem Rektörü Prof.Dr. Faruk Kocacık zamanında başarılı Başhekimi Prof.Dr
Bahçeli'den 'Ayasofya' açıklam
MHP Genel Başkanı Bahçeli Ayasofya'nın ibadete açılmasına ilişkin, "MHP, Danışta
14. TÜRKÜ FESTİVALİ 27-28 TEMMUZ TARİHLERİNDE YAPILACAK

14. TÜRKÜ FESTİVALİ 27-28 TEMMUZ TARİHLERİNDE YAPILACAK

  Bu haber 12 Temmuz 2019, Cuma 02:07:14 eklenmiştir.
14. TÜRKÜ FESTİVALİ 27-28 TEMMUZ TARİHLERİNDE YAPILACAK 14. Uluslararası Malatya Arguvan Türkü Festivali 27-28 Temmuz’da yapılacak. Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Beraberinde CHP Malatya İl başkanı Enver Kiraz ve Arguvan Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanı Hasan Aydın ile birlikte yaptıkları basın açıklamasıyla tüm türkü severleri 27-28 Temmuz tarihinde yapılacak olan 14. Uluslararası Türkü Festivaline katılmaya davet etti.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Malatya Arguvan ilçesi Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Beraberinde CHP İl başkanı Enver Kiraz ve Arguvan Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanı Hasan Aydın ile birlikte yaptıkları basın açıklamasıyla tüm türkü severleri 27-28 Temmuz tarihinde yapılacak olan 14.Uluslararası Türki Festivaline katılmaya davet etti.  Kızıldaş yaptığı basın açıklamasında Festivalin marka olduğunu vurgulayarak 3. lige yükselen Yeşilyurt Belediyespor’u da tebrik etti. Kızıldaş, açıklamasını şöyle sürdürdü. “Toplumun değerlerini ön plana çıkaran Uluslararası Arguvan Türkü Festivalinin amacı, bu coğrafyaya damgasını vuran halkımızın kültürel değerlerini aslına uygun olarak geliştirip Dünya kültürleriyle buluşmasını, birbirinden, etkileşerek evrenselliği beslemesini ve halklar arasındaki dostluğu, kardeşliği geliştirip pekiştirmesini sağlamaktır. Türkülerimizi icra etmek ve kültürümüzü canlandırmak aynı zamanda gelecek nesillere aktarmak için yapılan, Uluslararası statüsü de kazandırdığımız Arguvan Türkü Festivalimizi bu yılda gerçekleştirecek olmanın sevinci içerisindeyiz. Arguvan’da türkü yaşamın bir parçası, çünkü Arguvanlılar; çocuğunu türküyle uyutmuş, tarlasını türküyle sürmüş, ekinini türküyle dermiş, harmanını türküyle savurmuş, sevdiğini türküyle övmüş, düşmanını türküyle yermiş bir coğrafyanın, bir kültürün vazgeçilmez parçası. Türküler hep yaşasın, yaşatılsın diyoruz. Bu anlamda bizlere destek veren, her zaman yanımızda olan, Uluslararası Arguvan Türkü Festivali’nin yaşatılması için mücadele eden, katkı sunan herkese teşekkürlerimizi iletiyorum. Tüm türkü severleri, Arguvan’lıları, Arguvan sevdalılarını, gönüldaşlarımızı, dostlarımızı 27-28 Temmuz’da 14. Uluslararası Arguvan Türkü Festivaline davet ediyoruz. Buraya kadar gelen siz değerli basın mensupları ve misafirlerimize de ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.”

KARDEŞ OLUP CAN OLUP YAN YANA OLALIM

 

Arguvan Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanı Hasan Aydın ise konuşmasında Arguvan Türki festivalinin hızla gelişen bir ivmeyle günden güne büyüyerek devam ettiğini kaydederek; “Festivalimiz başladığı günden itibaren yerel ve ulusal basında önemli bir şekilde yer alması bizim için önemlidir. Türkü severler destek verdiler. 2 günlük festivalimize 30-40 bin civarında türkü dostu geliyor. Bu başarının devamını dilerken, Kardeş olup can olup yan yana olalım diyor 27-28 Temmuzda tüm hemşerilerimizi Festivalimize bekliyoruz” diye konuştu.

KAYISI FESTİVALİ YAPILMIYOR

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ise konuşmasının başında kayısı festivalinin yapılmamasını eleştirerek Arguvan Türkü Festivalinin bir örnek teşkil ettiğini vurguladı. Kiraz; “Malatya Büyükşehir Belediyesi borç batağına girerken, Arguvan Belediyesi borçsuz bir şekilde hem hizmet veriyor hem de festivallerini yapıyor.  Bu anlamda Belediye Başkanımızı kutluyorum. Bu festival,  Malatya, Türkiye ve Dünya’da izleniyor.  Başarılar dileyerek ben de Dünyaya çağrı yaparak herkesi festivale katılmaya davet ediyorum” diye konuştu.ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us twitterTwitter
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Tüm Cumhuriyet Üniversitesi Haberleri Için Tiklayiniz.
 
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDEKİ FETÖ ZULMÜ ÜLKE TV GÜNDEMİNDE…
“CUMHURİYET ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNÜN DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM”
ÜNİVERSİTE KREŞİNDE ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLER
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR!
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ARAÇSIZ KALDI!..
AHAT TÜRKMENOĞLU SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. İLYAS DÖKMETAŞ'A VERDİ VERİŞTİRDİ...
[ Tümünü Göster ]
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Copyright Gazi SOFT Haber Yazılimı V1.0.5
Her hakki saklıdır.
Bu Site haber scripti Sistemi kullanilarak Gazi Soft Tarafindan Hazirlanmistir.